Προς το περιεχόμενο

Επιλογή smartphone εως 200€


Marley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολους.

Θελω να παρω ενα smartphone. Διαθετω εως 200€ αλλα επειδη δεν εχω βρει κατι να με γεμιζει αν υπαρχει καποια εξαιρετικη επιλογη κ να ξεφευγει λιγο ως τιμη θα ενδωσω :unsure:

 

Αυτα που ζηταω ειναι:

 

1. οθόνη τουλαχιστον 3.7" με πολυ καλη αναλυση

2. Επισης πολυ καλη αναλυση σε φωτογραφιες (5megapixels +)

3. Να μην κολλαει το ιντερνετ

 

ειδα καποια οπως το nokia lumia 520 το οποιο δεν εχει... φλας !!!!! :blink:

επισης το samsung galaxy core που διαβασα οτι δεν εχει τοσο καλη αναλυση η οθονη οσο λενε τα χαρακτηριστικα του

 

 

Ευχαριστω για οποιες πληροφοριες μου προσφερετε :-)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Ελλάδα η μπορείς και απο Κίνα;

 

απο Κίνα με δωρεαν μεταφορικά:

 

Lenovo S750 --> Quad Core 1.2GHz With 4.5 inch, 2 κάρτες σιμ, και αδιαβροχο

 

Lenovo A830 --> Quad Core with 5.0inch, 2 κάρτες σιμ

 

 

Εννοείτε πως έχουν gps και 3g και σου βάζουν ελληνικά απο το minideals

 

 

 

απο Ελλάδα:

 

Sony Xperia P --> Μέγεθος Οθόνης: 4 inch -->  Ανάλυση Οθόνης: 960 x 540 pixels -->  Φωτογραφική Μηχανή: 8 MP --> Πυρήνες Επεξεργαστή: 2

 

Huawei Ascend G510  --> Μέγεθος Οθόνης: 4.5 inch -->  Ανάλυση Οθόνης: 854 x 480 pixels -->  Φωτογραφική Μηχανή: 5 MP --> Πυρήνες Επεξεργαστή: 2

 

 

Το Xperia έχει πιο καλή κάμερα και ανάλυση αλλά είναι μοντέλο του 2012

 

το Huawei έχει μεγαλύτερη οθόνη και είναι μοντέλο του 2013

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το lumia 520 που είδες βέβαια είναι wp entry συσκευή των 145€+  :) Βέβαια το οτι δεν έχει είναι μειονέκτημα.

 

Τα Megapixel στις κάμερες μη τα δίνεις τόση σημασία,η ποιότητα του φακού παίζει ρόλο.

 

 

Σε αυτά τα χρήματα θα σου πρότεινα το XPERIA P.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ) Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/1703803/Samsung-Galaxy-Ace-2.html">Samsung Galaxy Ace 2

 

2) Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/2622876/Huawei-Ascend-G330.html">Huawei Ascend G330

 

3) Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/1686307/Samsung-i9070-Galaxy-S-Advance.html">Samsung i9070 Galaxy S Advance

 

4) Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/2573532/Acer-Liquid-Glow-E330.html">Acer Liquid Glow E330

 

5) Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/2504932/Samsung-Galaxy-S-III-mini-i8190-8GB.html">Samsung Galaxy S III mini i8190 (8GB)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Ελλάδα η μπορείς και απο Κίνα;

 

απο Κίνα με δωρεαν μεταφορικά:

 

Lenovo S750 --> Quad Core 1.2GHz With 4.5 inch, 2 κάρτες σιμ, και αδιαβροχο

 

Lenovo A830 --> Quad Core with 5.0inch, 2 κάρτες σιμ

 

 

Εννοείτε πως έχουν gps και 3g και σου βάζουν ελληνικά απο το minideals

 

 

 

απο Ελλάδα:

 

Sony Xperia P --> Μέγεθος Οθόνης: 4 inch -->  Ανάλυση Οθόνης: 960 x 540 pixels -->  Φωτογραφική Μηχανή: 8 MP --> Πυρήνες Επεξεργαστή: 2

 

Huawei Ascend G510  --> Μέγεθος Οθόνης: 4.5 inch -->  Ανάλυση Οθόνης: 854 x 480 pixels -->  Φωτογραφική Μηχανή: 5 MP --> Πυρήνες Επεξεργαστή: 2

 

 

Το Xperia έχει πιο καλή κάμερα και ανάλυση αλλά είναι μοντέλο του 2012

 

το Huawei έχει μεγαλύτερη οθόνη και είναι μοντέλο του 2013

 

καταρχην σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις :-)

 

@  micahel Δεν θα με ενδιεφερε κατι κινεζικο, ισως οι φημες που κυκλοφορουν για τα κινεζικα να ειναι αναληθεις αλλα κ παλι θα το σκεφτομαι οτι ειναι κινεζικο κ θα προβληματιζομαι. Αρα ειναι και ψυχολογικο το θεμα του αποκλεισμου :-D  Για το Χperia που λες κ γω απ αυτα που διαβασα ξεχωρισα καποια μοντελα του οπως το P το J & το SOLE. Για το Ηuawei που προτεινεις δεν την γνωριζω την μαρκα κ σκεφτομαι να προτιμησω καποιο πιο χτυπητο ονομα πχ samsung, sonyericsson, nokia κλπ Σ ευχαριστω για το χρονο σου B)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

huawei kai lenovo ειναι πολυ χτυπητα ονοματα πιστεψε με!ειναι πολυ αξιοπιστες εταιρειες και ειναι βλακεια να παρεις κινητο χειροτερο επειδη νομιζεις πως δεν ειναι αξιολογες εταιρειες..στα λεφτα σου θα επαιρνα το huawei ή αν ανεβαινα budget το lg optimus 4x που εχω εγω,αλλα και παλι το huawei ειναι φοβερο κινητο.μην αποκλειεις ετσθ κατι μονο απο προκαταληψη.φιλικα στα λεω γιατι ειναι κριμα να μην παρεις κατι πολυ καλο μονο απο το ονομα,το οποιο ομως ειναι πολυ γνωστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το lumia 520 που είδες βέβαια είναι wp entry συσκευή των 145€+  :) Βέβαια το οτι δεν έχει είναι μειονέκτημα.

 

Τα Megapixel στις κάμερες μη τα δίνεις τόση σημασία,η ποιότητα του φακού παίζει ρόλο.

 

 

Σε αυτά τα χρήματα θα σου πρότεινα το XPERIA P.

 

Φιλε καλησπερα, το lumia 520 το ειδα σε media markt 200€ η τιμη που αναφερεις προφανως θα ειναι απο online παραγγελια απο το skroutz. Σ αυτα τα λεφτα (200€) απο το skroutz αγοραζω το lumia 620 που διαθετει κ φλας απ οτι ειδα κ φαινεται καλη περιπτωση, αν και το μενου των ΝΟΚΙΑ μου φαινεται λιγο μυστηριο διοτι εχω συνηθισει το android

 

Για τα megapixel που λες χτες αρχισα να το χαμπαριαζω κ γω οτι δεν παιζει τοσο ρολο καθως (αν καταλαβα καλα) σημασια εχει ο συνδυασμος:  ιντσες οθονης-αναλυση-MP κλπ

 

Σ ευχαριστω για το χρονο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ KMKZ69PC σ ευχαριστω φιλε για την αποψη σου που κατεθεσες :-)

 

huawei kai lenovo ειναι πολυ χτυπητα ονοματα πιστεψε με!ειναι πολυ αξιοπιστες εταιρειες και ειναι βλακεια να παρεις κινητο χειροτερο επειδη νομιζεις πως δεν ειναι αξιολογες εταιρειες..στα λεφτα σου θα επαιρνα το huawei ή αν ανεβαινα budget το lg optimus 4x που εχω εγω,αλλα και παλι το huawei ειναι φοβερο κινητο.μην αποκλειεις ετσθ κατι μονο απο προκαταληψη.φιλικα στα λεω γιατι ειναι κριμα να μην παρεις κατι πολυ καλο μονο απο το ονομα,το οποιο ομως ειναι πολυ γνωστο

 

Φιλε σε πιστευω οτι ειναι χτυπητα ονοματα για να το λες, εφ'οσον εχεις περισσοτερες γνωσεις απο μενα καθως δεν ασχολουμαι κ πολυ με το θεμα..

το ιδιο μου προτεινεις δλδ και εσυ  το  Huawei Ascend G510 ? Επισης μια απορια που μου δημιουργηθηκε μεσα απο τις αναγνωσεις μου τις τελευταιες μερες. Η αναλυση οθονης του συγκεκριμενου μοντελου (854 x 480 pixels) δεν ειναι λιγο "φτωχη"¨για μια οθονη 4.5 ιντσων? εγω αυτο διαβασα για το galaxy core απο γνωμες που εχει κι αυτο την ιδια αναλυση με οθονη 4.3" :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι εγω λεω για το huawei ascend p1 το οποιο πριν μια εβδομαδα υπηρχε στα καταστηματα που γραφει το σκρουτζ αλλα τωρα οχι!ειχα κανει thread για το ιδιο πραγμα και ηταν υποψηφιο εκεινο..δες αν μπορεις να το βρεις εκεινο,αξιζει!μην παρεις με τιποτα s3 mini,εχει καλυτερα στα ιδια λεφτα!δεν ειναι ουτε καν στα κυβικα του κανονικου s3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι εγω λεω για το huawei ascend p1 το οποιο πριν μια εβδομαδα υπηρχε στα καταστηματα που γραφει το σκρουτζ αλλα τωρα οχι!ειχα κανει thread για το ιδιο πραγμα και ηταν υποψηφιο εκεινο..δες αν μπορεις να το βρεις εκεινο,αξιζει!μην παρεις με τιποτα s3 mini,εχει καλυτερα στα ιδια λεφτα!δεν ειναι ουτε καν στα κυβικα του κανονικου s3

 

Οκ φιλε μου σ ευχαριστω πολυ.

1) Για τα xperia που ανεφερα ποια η γνωμη σου?

2) δε μου απαντησες ομως στην ερωτηση μου :-D

Η αναλυση οθονης του συγκεκριμενου μοντελου (854 x 480 pixels) δεν ειναι λιγο "φτωχη"¨για μια οθονη 4.5 ιντσων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα λεφτα που διαθετεις εγω πιστευω πως τα καλυτερα ειναι xprria p,xperia L και lg L9..ειναι καλα κινητα ολα,το καθενα με τα + και - του..η αναλυση που λες ειναι λιγο φτωχη αλλα αν το πακετο προσφερει συνολικα περισσοτερα(επεξεργαστης,κ:μερα,διαρκεια μπαταριας κλπ) τοτε πιστευω δεν παθζει τοσο ρολο!αναλογα βεβαια και τι ζηταει καποιος..εγω θα σου προτεινα να πας στο σκρουτζ.gr δες ποια σου φαινονται καλα στα 200-220€,κανε συγκριση και δες reviews στο youtube για να τα δεις και πως λειτουργουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γι αυτο τι λετε?

http://www.minideal.net/huawei-g700-smartphone-5-inch-ips-screen-quad-core-cpu-dual-sim-card-2gb-ram-8gb-rom.html

207 € κοστιζει κ δωρεαν μεταφορικα απ οτι λενε.. τι σαιτ ειναι αυτο? δεν το ξερω. ειναι αξιοπιστο?

 

 

 

ΕΝΤΙΤ: μισο κιλο ζυγιζει :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για σκρουτζομάγαζα έλεγα όχι για αλυσίδες που έχουν τσουχτερές τιμές.

 

Και το Ascend P1 που λέει ο φίλος είναι καλή περίπτωση αλλά δε ξέρω από φωτογραφίες πως τα πάει.Το Xperia P είναι νομίζω αυτό που σε καλύπτει περισσότερο από αυτά που ακούστηκαν για αγορά από Ελλάδα.

 

 

1) Βγάζει καλές φωτογραφίες,τραβάει και 1080p video

2) Έχει 4'' οθόνη με 960x540 ανάλυση με Bravia engine,μια χαρά

3) Έχει αξιοπρεπές SoC για τα λεφτά του με 1gb ram

4) Έχει αλουμινένιο uni-body.

 

 + - έχουν όλα τα κινητά ειδικά στις χαμηλότερες κατηγορίες.

 

Από Κίνα θα βρεις άλλες επιλογές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για σκρουτζομάγαζα έλεγα όχι για αλυσίδες που έχουν τσουχτερές τιμές.

 

Και το Ascend P1 που λέει ο φίλος είναι καλή περίπτωση αλλά δε ξέρω από φωτογραφίες πως τα πάει.Το Xperia P είναι νομίζω αυτό που σε καλύπτει περισσότερο από αυτά που ακούστηκαν για αγορά από Ελλάδα.

 

 

1) Βγάζει καλές φωτογραφίες,τραβάει και 1080p video

2) Έχει 4'' οθόνη με 960x540 ανάλυση με Bravia engine,μια χαρά

3) Έχει αξιοπρεπές SoC για τα λεφτά του με 1gb ram

4) Έχει αλουμινένιο uni-body.

 

 + - έχουν όλα τα κινητά ειδικά στις χαμηλότερες κατηγορίες.

 

Από Κίνα θα βρεις άλλες επιλογές.

 να μην προτιμησω λες καποιο lenovo ή Huawei με τα ιδια λεφτα που προτεινουν οι φιλοι παραπανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...