Προς το περιεχόμενο

100.000 πωλήσεις σε 90 δευτερόλεπτα για το Hongmi smartphone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν για να τελειώνουμε.

Η Xiaomi δεν είναι μία τυχαία εταιρία, μιά κινέζικη μαιμουδιά.Είναι ο δημιουργός της Android Custom ROM MIUI η οποία υποστηρίζει πολλές μάρκες και μοντέλα κινητών.

Γι όσους δεν το έχουν πάρει ακόμα χαμπάρι ο κινέζικος γίγαντας ξύπνησε και θα σαρώσει τους πάντες.Το Hongmi είναι απλά ένα ακόμη αντιπροσωπευτικό δείγμα της τάσης αυτής.Μην ξεχνάτε και το Oppo Find5 που πρόσφατα εισήλθε στην Ευρώπη.

Το μειονέκτημα του Hongmi είναι ότι υποστηρίζει μόνο το κινέζικο 3G σύστημα.Αν υποστηρίξει το ευρωπαικό, θα κάνει θραύση.Δεν μας ενδιαφέρει αν θα εισαχθεί εδώ επίσημα.Υπάρχουν πολλά on-line κινέζικα μαγαζιά που το στέλνουν δωρεάν στην πόρτα μας.

Κλείνοντας θα πρέπει να αναφερθούμε στο γεγονός ότι παγκοσμίως στην πρώτη πεντάδα των πωλήσεων smartphones υπάρχουν δύο κορεάτικες (Samsung-LG) η μηλοεταιρία και δύο κινέζικες (ZTE-Lenovo) με την τελευταία να έχει βγάλει απίστευτες συσκευές.

Όλα δείχνουν πως το 14 θα είναι πολύ ενδιαφέρουσα χρονιά και μάλλον θα είναι η χρονιά των κινέζων.....

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δυστηχως ο μακακας μαγαζατορας, αν το φερει αυτο ειτε θα το βαλει γυρω στο 200-250  ή ειτε δεν θα το φερει καθολου για να συνεχισει να σας πουλαει εσεις που τρεχετε να παρετε καθε φορα το καινουργιο γαλαξια της σαμυσουνκ  σαν κοριτσακια που τρεχετε πισω απο τον σακη

 

no offence

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν για να τελειώνουμε.

Η Xiaomi δεν είναι μία τυχαία εταιρία, μιά κινέζικη μαιμουδιά.Είναι ο δημιουργός της Android Custom ROM MIUI η οποία υποστηρίζει πολλές μάρκες και μοντέλα κινητών.

Γι όσους δεν το έχουν πάρει ακόμα χαμπάρι ο κινέζικος γίγαντας ξύπνησε και θα σαρώσει τους πάντες.Το Hongmi είναι απλά ένα ακόμη αντιπροσωπευτικό δείγμα της τάσης αυτής.Μην ξεχνάτε και το Oppo Find5 που πρόσφατα εισήλθε στην Ευρώπη.

Το μειονέκτημα του Hongmi είναι ότι υποστηρίζει μόνο το κινέζικο 3G σύστημα.Αν υποστηρίξει το ευρωπαικό, θα κάνει θραύση.Δεν μας ενδιαφέρει αν θα εισαχθεί εδώ επίσημα.Υπάρχουν πολλά on-line κινέζικα μαγαζιά που το στέλνουν δωρεάν στην πόρτα μας.

Κλείνοντας θα πρέπει να αναφερθούμε στο γεγονός ότι παγκοσμίως στην πρώτη πεντάδα των πωλήσεων smartphones υπάρχουν δύο κορεάτικες (Samsung-LG) η μηλοεταιρία και δύο κινέζικες (ZTE-Lenovo) με την τελευταία να έχει βγάλει απίστευτες συσκευές.

Όλα δείχνουν πως το 14 θα είναι πολύ ενδιαφέρουσα χρονιά και μάλλον θα είναι η χρονιά των κινέζων.....

Μην ξεχνας την Huawei που στο τελευταιο 3μηνο του 2012 ηταν στην 3η θεση στις παγκοσμιες πωλησεις smartphone!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο γρήγορα τελειώνει η μπαταρία?

2000mah μπαταρία, δε νομίζω τόσο γρήγορα !

 

Επίσης όλα τα site, συμπεριλαμβανομένου και του gsmarena αναφέρουν για επεξεργαστή 1,5Ghz και όχι 1Ghz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2000mah μπαταρία, δε νομίζω τόσο γρήγορα !

 

Επίσης όλα τα site, συμπεριλαμβανομένου και του gsmarena αναφέρουν για επεξεργαστή 1,5Ghz και όχι 1Ghz.

1.5Ghz είναι ο επεξεργαστής 4απύρηνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το κινητο εχω εγω και δεν ειχα ποτε προβλημα 2 χρονια τωρα.Του εχω βαλει και εφαρμογες που καθαριζουν συνεχεια την μνημη και δεν κολλαει πουθενα..Το παραπανω κινεζικο ποσο καιρο θ'αντεξει?

 

αδικα του εβαλες εφαρμογες που καθαριζουν συνεχεια την μνημη, το μονο που καταφερνεις ειναι να σκοτωνεις την μπαταρια σου, οι εφαρμογες θα συνεχισουν να ανοιγουν γιατι προφανως τις καλει το λειτουργικο .

συστημα και ουσιαστικα ξεκινας εναν φαυλο κυκλο από τον οποιο εσυ θα βγαινεις χαμενος.

 

τωρα ενταξει οτι να'ναι συγκρινουμε.

το θεμα δεν ειναι αν μπορει καποιος να βρει τηλεφωνο με 100 ευρω, να συγκρινουμε ομοια πραγματα.

ok Hongmi το ενα και Ericsson το αλλο αλλα αν το ενα με τετοια χαρακτηριστικα εχει 100 ευρω, το αλλο θα επρεπε να ειχε 30 ευρω και αντε και αλλα 10 ευρω για το ονομα για να ημαστε δικαιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δύο κινέζικες (ZTE-Lenovo) με την τελευταία να έχει βγάλει απίστευτες συσκευές.

μολις πηρε φιλος μου Lenovo κινητο αγορα απο Κινα, του εστειλαν δωρο και μια ωραιοτατη θηκη σιλικονης στα 180 ευρω με 4,5 ιντσες οθονη με καλη αναλυση, 1Gb ram 4πυρηνο κλπ

 

ποιοτικα το κινητο δειχνει για πολυ ακριβοτερο, ενω και στην αφη τα πλαστικα του ειναι εξαιρετικα.

 

http://shopap.lenovo.com/in/en/smartphones/a-series/a706/index.html

 

τα αξιζει και με το παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τελωνείο τι παίζει όμως? Πόσο πλήρωσε?

 

Αποστολή από το GT-I8160 με τη χρήση Insomnia App

Αν σου το στείλουν με SingPost η HongKong Post 99% δεν έχεις θέμα.

ΜΑΚΡΥΑ από DHL.

Σε κάθε περίπτωση εσύ επιλέγεις πως θα σου έρθει.

 

Παιδιά εγώ έχω πάρει το zte v967s από κίνα πάρα πολύ καλο κινητό το οποίο τώρα παίζει στα 120 ευρώπουλα...

Φοβερή συσκευή.Την πήρε ένας φίλος μου και μάλλον κι εγώ προς τα κει βαδίζω.......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις λαθος φιλε μου..Υπαρχουν απειρα smartphones που κανουν απο 80€ εως και 180€ ! Για παραδειγμα το 

 

Sony Ericsson Live with Walkman 

Δίκτυο Σύνδεσης: 3G, Κάμερα: 5.0 MP, Οθόνη: 3.2" , Επεξεργαστής 1gb scorpion,Ανάλυση: 480 x 320 pixels, Χειρισμός: Οθόνη αφής (Touch screen), Εσωτερική Μνήμη: 320 MB,εξωτερική μνήμη έως 32gb microsd, Ασύρματο Δίκτυο: Wi-Fi, Λειτουργικό Σύστημα:Android, SAR: 1.00 W/kg ΤΙΜΗ : 145€ 

 

Και άλλα πολλά.

4πυρηνο με 720p και 1giga ram σε τετοια τιμη στην ελλαδα ουτε το 2020

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...