Προς το περιεχόμενο

100.000 πωλήσεις σε 90 δευτερόλεπτα για το Hongmi smartphone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και στην Ελλαδα της κρισης τα πληρωνουμε ολα πανακριβα well done μ....α ελληνα

Για πιο λογο εχει το μηνυμα αυτο 13 likes??Δεν μας υποχρεωνει καμια εταιρια να δινουμε πολλα λεφτα για κινητα..Υπαρχουν πολλα δυπηρινα κινητα στα 170ευρο που μια χαρα κανουν για τις απλες λειτουργιες(βεβαια κατωτερα απο το κινητο του topic αλλα αν δεν ειναι μπορουμε καν να το αγορασουμε δεν υπαρχει και λογος να συγκρινουμε τα διαθεσιμα κινητα με αυτο).Τωρα το οτι πολλοι δινουν παρα πολλα λεφτα για κινητα που καταλληγουν να τα χρησιμοποιουν για τηλεφωνα,για να στελνουν μηνυματα και για χρηση Internet,αντε και για να παιζουν κανα παιχνιδι(για βασικα πραγματα δηλαδη),και βεβαια οπως ειπαν προηγουμενως για να πουλανε μουρη οταν ειναι στην καφετερια,μαλλον κατι αλλο φταιει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ,διαβαζα το post για το sony ericsson και νομισα οτι ο φιλος εκανε πλακα και το ελεγε ειρωνικα...

Αλλα παρακατω καταλαβα οτι το εννοουσε!

Ναι ρε παιδια ποια ειναι δηλαδη αυτη η xiaomi ,τι εγινε που βγαζει καθε εβδομαδα updates στις miui roms ,εδω εχουμε κινητο στο 2013 με 320χ480 αναλυση και 320 mb ...α! εχει και οθονη αφης!

Και ειναι και sony ericsson ,η αγαπημενη μου εταιρεια, ποια samsung ,HTC ,sony ericcson κυριοι!

Να κανω τοτε και εγω την προταση μου : Nokia 3310

με ασπρομαυρη οθονη. Σκυλι κινητο , αντεχει τα παντα .

Οχι οι πατατες των κινεζων με cortex A7 !

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτιμάς την ελληνική "επιχειρηματικότητα". :unsure: (στην τιμή αναφέρομαι)

Εχει δικιο ο Kostas_dr.Δες εδω τον ανταγωνιστη του Hongmi κινητου στην Ελλαδα http://www.zer.gr/show_1pro.asp?proid=1803

στα 400ευρο :shock: .Αν ερθει το Hongmi Ελλαδα θα παει η τιμη του τουλαχιστον 220-250 ευρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δικιο ο Kostas_dr.Δες εδω τον ανταγωνιστη του Hongmi κινητου στην Ελλαδα http://www.zer.gr/show_1pro.asp?proid=1803

στα 400ευρο :shock: .Αν ερθει το Hongmi Ελλαδα θα παει η τιμη του τουλαχιστον 220-250 ευρο

399 € στο ιντερνετ

399 € στο κατάστημα

 

Aμ πως! Κάνουμε καλύτερες τιμές αν ψωνίσετε ηλεκτρονικά. Μουχαχαχα!

 

Fulgore1, για αυτό ψωνίζουμε απέξω. Τα κορόιδα ξύπνησαν. Αν είναι να στηρίζω την νεοελληνική αισχροκέρδια προτιμώ να κοιτάξω την τσέπη μου που δεν μου περισσεύουν. Οι παχιές αγελάδες πέρασαν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι ακόμα που μάλλον πέρασε απαρατήρητο.Το κινητό έκανε 7.45 εκατομμύρια προπαραγγελίες μέσα σε μερικές μέρας!!!!!

Το νούμερο είναι ασύλληπτο!!!!

Περίπου το 1/10 από τα τηλέφωνα που πούλησε η Samsung παγκοσμίως, σε όλο τον κόσμο σε ένα τρίμηνο!!!!!

Και λίγο πιο κάτω από τις πωλήσεις των ZTE, Lenovo επίσης σε ένα τρίμηνο!!!!!

Κι όλα αυτά μόνο στην Κίνα!!!!!

Φαντάζεστε τι έχει να γίνει αν τελικά κυκλοφορήσει σε Ευρώπη-Αμερική;

Θα είναι χαζοί στην Xiaomi αν δεν το εκμεταλλευτούν.

Το τηλέφωνο έχει τεράστια δυναμική.Θα κλάψουν μανούλες στα μεγάλα τζάκια με πρώτη τη Google που το Moto-X της φαντάζει απαρχαιωμένο μπροστά στο Hongmi πριν ακόμα κυκλοφορήσει.

 

Για να δούμε......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς για την Xiaomi δεν μπορεί να ανταπεξέλθει σε τόσο μεγάλο όγκο παραγγελιών. Το λέω καθαρά εμπειρικά από τις προηγούμενες συσκευές της εταιρείας.

 

Το τηλέφωνο τα σπάει όπως και κάθε συσκευή της Xiaomi. Διαμάντια όλες τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενα γρηγορο ψαξιμο ειδα οτι το 2g δουλευει και Ελλαδα, το 3g οχι:

2G: GSM: 900/1800/1900MHz

3G:TD-SCDMA 1900/2100

Note:GSM is available for worldwide,TD-SCDMA is available for China only.

Εδω το βρηκα 135,7 ευρω με δωρεαν αποστολη στην Ελλαδα (δεχεται paypal) :

http://www.jsxltech.com/collections/c1-cellphone-c2-brand-c3-xiaomi/products/xiaomi-hongmi-smartphone

 

Μια σημειωση για το λειτουργικο, εχει miui v5 που βασιζεται στο android jelly bean ,που σημαινει οτι θα εχει και Ελληνικο μενου καθως η miui v5 εχει και υποστηριξη Ελληνικων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fulgore1, για αυτό ψωνίζουμε απέξω. Τα κορόιδα ξύπνησαν. Αν είναι να στηρίζω την νεοελληνική αισχροκέρδια προτιμώ να κοιτάξω την τσέπη μου που δεν μου περισσεύουν. Οι παχιές αγελάδες πέρασαν.

 

Δεν είναι θέμα μόνο ελλάδος αλλά και ΕΕ στα περισσότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι ακόμα αγαπητοί φίλοι.

Υπάρχει έστω και ένας άνθρωπος στον κόσμο που να πιστεύει ότι στα 100Ευρώ που πουλάει η Xiaomi το Hongmi στην Κίνα δεν έχει κέρδος;

Επίσης μέσα σε αυτή την τιμή δεν υπάρχουν και φόροι προς το κινεζικό κράτος;

Τι θέλω να πω;

Σκεφτείτε λοιπόν τι κόστος παραγωγής έχουν όλες αυτές οι συσκευές και τι ΥΠΕΡΚΕΡΔΗ έχουν οι εταιρίες παραγωγής τους στις τιμές που μας τα πουλάνε.

Πολλοί συμφορουμίτες πλέον ψωνίζουν μόνο κινέζικες συσκευές και κατ' ευθείαν από Κίνα.

Το ίδιο θα κάνω κι εγώ από δω και μπρος.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και αυτό που λες είναι πολύ απλοποιημένο.

Στο κόστος των γνωστών εταιριών, περιλαμβάνεται και το... "να είναι γνωστές", δηλαδή μάρκετινγκ, διαφημίσεις, δημιουργία εταιρικής εικόνας κλπ

Βέβαια το κόστος παραγωγής δεν αλλάζει, απλά λέω πως δεν έχουν τα υπερκέρδη που φαντάζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παραγωγη προιοντων τεχνολογιας ειναι "εντασεως κεφαλαιου" που σημαινει οτι οι μισθοι επηρεαζουν λιγοτερο το κοστος παραγωγης απο οσο πχ η παραγωγη αγροτικων προιοντων που ειναι ¨εντασεως εργασιας" που συμβαινει το αντιθετο. Αυτο ενισχυει την αποψη του φιλου giorgoslouk οτι οι εταιρειες εκτος κινας ,"γνωστες" που λεμε εχουν τεραστια ΥΠΕΡΚΕΡΔΗ, δεν φταινε δηλαδη μονο οι χαμηλοι μισθοι στην κινα για αυτην την διαφορα τιμων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παραγωγη προιοντων τεχνολογιας ειναι "εντασεως κεφαλαιου" που σημαινει οτι οι μισθοι επηρεαζουν λιγοτερο το κοστος παραγωγης απο οσο πχ η παραγωγη αγροτικων προιοντων που ειναι ¨εντασεως εργασιας" που συμβαινει το αντιθετο. Αυτο ενισχυει την αποψη του φιλου giorgoslouk οτι οι εταιρειες εκτος κινας ,"γνωστες" που λεμε εχουν τεραστια ΥΠΕΡΚΕΡΔΗ, δεν φταινε δηλαδη μονο οι χαμηλοι μισθοι στην κινα για αυτην την διαφορα τιμων.

 

Μπορείς να το κάνεις λίγο πιο λιανά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...