Προς το περιεχόμενο

Αρμοδιοτητες ελεγτων στα ΜΜΜ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε ενα παληκαρακι 18 χρονων ηταν - ντροπη κ ξεφτυλα ρεεε - εγω προσωπικα οταν χρησιμοποιω λεωφορειο κ εχουν μπουκαρει

 

ελεγκτες ,  ποτέ δεν ζητανε εισιτηριο απο μαυρους γενικα ξενους, μονο  στους  ελληνες- γριουλες - γεροντακια - κοριτσακια κλπ το

 

παιζουν

 

νταηδες ,εγω τους λεω πρωτα θα μου δειξεις την ταυτοτητα σου μετα θα ελεγξεις τους αλλοδαπους κανονικα κ μετα εμενα , παντα ετσι

 

κανω κ κανεις δεν μου ειπε ποτε τιποτα - βεβαια παντα εχω εισιτηριο κ ισως να παιζει ρολο που ειμαι 1,97 κ 102 kg . πρεπει να

 

υπαρχει δωρεαν μετακινηση για ανθρωπους με σοβαρα οικονομικα προβληματα  αυτο  πρεπει να ειναι δεδομενο , αληθεια γιατι 

 

οι εργαζομενοι στα λεωφορεια  πηγαινοντας η φευγοντας απο την δουλεια τους ΔΕΝ χτυπανε εισιτηριο ???  υπαρχει καποιος νομος

 

γνωριζει σχετικα καποιος ??  η μηπως αυτοι ειναι πιο μαγκες απο τους υπολ. εργαζομενους  ??  να πληρωνουν εστω μειωμενο

 

εισιτηριο , οχι στο τζαμπατζε .... :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://denplirono.files.wordpress.com/2013/07/cebfceb4ceb7ceb3cebfcf83-ceb5cf80ceb9ceb2ceb1cf84cf89cebd1.pdf

Υπαρχει και αυτο ^^ "Τι κανω στον ελεγχο χωρις εισητηριο"!
(αλλα θα προτεινα να μην το παρετε ως 100% εφαρμοσιμο...)

Edit
http://denplirono.wordpress.com/%ce%bc%ce%bc%ce%bc-%ce%b4%ce%b9%ce%b5%ce%ba%ce%b4%ce%b9%ce%ba%ce%bf%cf%85%ce%bc%ce%b5-%ce%b4%ce%b7%ce%bc%ce%bf%cf%83%ce%b9%ce%b5%cf%83-%ce%b4%cf%89%cf%81%ce%b5%ce%b1%ce%bd-%ce%b1%cf%83%cf%84%ce%b9/

Το κομματι "Παραχώρηση επικυρωμένου εισιτηρίου στο μετρό" [απο elawyer]
ειναι εφαρμοσιμο, οποτε: 1) βγαζετε συμπερασματα & 2) πραττετε αναλογως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε ενα παληκαρακι 18 χρονων ηταν - ντροπη κ ξεφτυλα ρεεε - εγω προσωπικα οταν χρησιμοποιω λεωφορειο κ εχουν μπουκαρει

 

ελεγκτες ,  ποτέ δεν ζητανε εισιτηριο απο μαυρους γενικα ξενους, μονο  στους  ελληνες- γριουλες - γεροντακια - κοριτσακια κλπ το

 

παιζουν

 

νταηδες ,εγω τους λεω πρωτα θα μου δειξεις την ταυτοτητα σου μετα θα ελεγξεις τους αλλοδαπους κανονικα κ μετα εμενα , παντα ετσι

 

κανω κ κανεις δεν μου ειπε ποτε τιποτα - βεβαια παντα εχω εισιτηριο κ ισως να παιζει ρολο που ειμαι 1,97 κ 102 kg . πρεπει να

 

υπαρχει δωρεαν μετακινηση για ανθρωπους με σοβαρα οικονομικα προβληματα  αυτο  πρεπει να ειναι δεδομενο , αληθεια γιατι 

 

οι εργαζομενοι στα λεωφορεια  πηγαινοντας η φευγοντας απο την δουλεια τους ΔΕΝ χτυπανε εισιτηριο ???  υπαρχει καποιος νομος

 

γνωριζει σχετικα καποιος ??  η μηπως αυτοι ειναι πιο μαγκες απο τους υπολ. εργαζομενους  ??  να πληρωνουν εστω μειωμενο

 

εισιτηριο , οχι στο τζαμπατζε .... :devil:

Οταν ειχα κατεβει, εμπαινα σε λεωφορεια καθε μερα. 4 φορες ειδα ελεγκτες και τις 4 την "πεσανε" πρωτα σε ξενους.

Οσο για το αν οι υπαλληλοι της εταιριας λεωφορειων πληρωνουν εισιτηριο... Κανεις πλακα ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λέτε ρε φιλαράκια όταν καταγγέλλουν οι επιβάτες οτι τον έπιασε απο την μπλούζα και τον τραμπούκιζε φταίει ο επιβάτης ; θα τρελαθούμε τελείως; τι είναι για να τραμπουκίζει δεν κατάλαβα ο ράμπο ; αυτος ο ανθρωπος σκότωσε ενα παιδι με αυτο θα κοιμάται και θα ξυπνάει 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λέτε ρε φιλαράκια όταν καταγγέλλουν οι επιβάτες οτι τον έπιασε απο την μπλούζα και τον τραμπούκιζε φταίει ο επιβάτης ; θα τρελαθούμε τελείως; τι είναι για να τραμπουκίζει δεν κατάλαβα ο ράμπο ; αυτος ο ανθρωπος σκότωσε ενα παιδι με αυτο θα κοιμάται και θα ξυπνάει 

Εμ, μεχρι και εδω μεσα η πιο συχνη συμβουλη που ακους οταν εχεις καποιο προβλημα ειναι "να πας να του ριξεις καμια μπατσα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα και αυτοι οι ελεκτες στα λεωφορεια του Περιστεριου πηγαν να κανουν ελεγχο? και απαιτουσαν να εχουν και εισητηριο? χαθηκαν τα λεοφορεια των Μελισσιων και της Κηφησιας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Και μαλακίες περί ανεργίας κλπ τα ακούω βερεσέ, δεν έχεις δεν χρησιμοποιείς συγκοινωνία, στην τελική, δανείσου.

 

Αν δεν έχεις χρήματα γιατι είσαι άνεργος που ειναι το πλεον σύνηθες σήμερα τότε μην διψάσεις, μην αρρωστήσεις, μην μετακινηθείς, μην ανάψεις φως. Κάποια πράγματα γιαυτο λέγονται δημόσια αγαθά και θα πρέπει να παρέχονται στους πολίτες ανεξάρτητα της οικονομικής τους κατάστασης...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να συμφωνήσω και εγώ στο να μη πληρώνουν οι άνεργοι στα αστικά αλλά απο τη στιγμή που δεν ισχύει κάτι τέτοιο δεν υπάρχει δικαιολογία.

 

Ζητήστε λοιπόν να αλλάξει ο νόμος και να χρεωθούν το κόστος οι υπόλοιποι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλεπω καμια εξουσια. Και εσυ αν πιασεις καποιον να σπαει το τζαμι του αυτοκινητου σου δεν θα τον κραταγες μεχρι να ερθει η αστυνομια; 

Σιγα μην τον κερναγα κ καφε!Χαστουκια κ λιγα θα ηταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να βαλουν οι ελεκτες των ΜΜΜ φωσφορουχα ρουχα για να τους αντιλαμβανονται εγκαιρως οσοι δεν χτυπαν εισητηριο και να μην εχουμε προβληματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καημενο παιδι. Γυρευε τι στεναχωρια θα εχουν οι γονεις του τωρα.

 

Για να μην τον αφηνε να φυγει παντως ο ελεγκτης λογικα δεν θα ειχε τιποτα πανω του ουτε καν ταυτοτητα. Οποτε θα του ειπε να πανε μαζι στο τμημα και θα τρομαξε ο πιτσιρικος. Μπορει να ηταν και μεταναστης

 

ο οδηγος εμπλεξε χωρις λογο. Γιατι αν ειναι ετσι και τοσα πρεζακια που μπαινουν στα λεωφορεια αμα πεθανουν μεσα εκει τοτε ο οδηγος τι ευθυνη εχει?

 

Το καλυτερο ειναι η εισοδος να γινεται μονο απο την μπροστινη πορτα και μονο αν οι επιβατες εχουν εισιτηρια να μπαινουν μεσα γιατι ειναι αδικο και για ολους τους αλλους ας πουμε και εγω ανεργος ειμαι αλλα παντα κτυπαω εισιτηριο. Βεβαια για να γινει αυτο πρεπει να εκσυγχρονιστει ολο το συστημα γιατι αυτο το πραγμα θα εισαγει καθυστερησεις σε καθε σταση να γινεται αυτος ο ελεγχος οποτε θα πρεπει να υπαρχουν και αλλα λεωφορεια για να περνανε πιο συχνα για να το ισοσταθμιζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ελάχιστες χώρες του κόσμου πληρώνεις το ίδιο αντίτιμο εισιτήριου είτε για 2 είτε για 22 στάσεις.

Σε ελάχιστες χώρες του κόσμου πληρώνεις τόσο υψηλό πρόστιμο.

Σε ελάχιστες χώρες του κόσμου θα διαβάσεις τέτοια άθλια σχόλια, όπως εδώ, για ένα νεκρό 18χρονο.

 

Μπράβο στον «Γιάννης Platano», για τον αξιοπρεπή και αντικειμενικό τρόπο που χειρίζεται το θέμα.

 

προς ''Apoll'',  #21

Ποινικός Κώδικας - Εγκλήματα κατά της Τιμής

Άρθρο 365. Προσβολή της μνήμης νεκρού. Όποιος προσβάλλει τη μνήμη νεκρού με βάναυση ή κακόβουλη εξύβριση ή με συκοφαντική δυσφήμηση (άρθρ. 363) τιμωρείται με φυλάκιση μέχρι έξι μηνών.

μιλας σε ατομο το οποιο χαιροταν 2 μηνες πριν για τον φανταρο που πεθανε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...