Προς το περιεχόμενο

Football Manager 2014


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 764
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν παιζει να βγει patch  :fear:

 

Μιλάς για το FM2014; Αν ναι, δεν θυμάμαι χρονιά που η SI να μην είχε βγάλει τουλάχιστον 2 μεγάλα patch για το manager και δεν βλέπω γιατί να μη γίνει και φέτος αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δε βγαλει patch θα ειναι παρα πολυ θετικο!!! Σημαινει οτι το παιχνιδι ειναι ετοιμο και playable εξαρχης και μπορουμε

να το απολαυσουμε κανοντας και ενα τσαμπα κουρεμα με αυτα που βλεπουμε (και θα δουμε ακομα), να μην τρεχουμε

και στον μπαρμπερη βρε αδελφε! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι: Την μπαρα μεταξυ του match training και του general training που την εχετε κατα την διαρκεια του preseason ωστε να αφομοιωσουν τα formations?

 

Περσι ειχα βρει το καταλληλο balance αλλα φετος δεν...Τι εχω βαλει και τα 2 training στο tactics, τι εχω αλλαξει την μπαρα σε λιγοτερο match training, το familiarity δεν ανεβαινει. To intensity εννεοιται οτι ειναι very high.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμμια καλη τακτικη υπαρχει παιδια? 

 

τι σύστημα παίζεις;

2 συνεχόμενα παιχνίδια κόκκινη ο τερματοφύλακας! γιατί έπιασε την μπάλα εκτος περιοχής! πλακα μας κανει τωρα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ, κακό αυτό το τελευταίο, φαίνεται δεν είναι τόσο σπάνιο όσο νομίζαμε στην αρχή.

 

Τουλάχιστον γνωρίζουν το issue και απ' ότι φαίνεται θα το φτιάξουν κάποια στιγμή:

 

http://community.sigames.com/showthread.php/368722-Reviewed-14.1.1-Goalkeeper-handballed-yellow-card

 

(η διαφορά σε σχέση με Fifa/Pro κλπ είναι ότι στα τελευταία οι πιθανότητες διόρθωσης με patch θα ήταν αμελητέες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τον τερματοφύλακα δεν μου συνέβη ευτυχώς και στα 46 παιχνίδια που έδωσα για την Τσάμπιονσιπ. Τελικά κατάφερα να τερματίσω 1ος με 1 βαθμό διαφορά από την Reading καθώς παρ όλο που ηττήθηκα από την αδιάφορη Μπράιτον εντός έδρας, έφερε ισοπαλία την τελευταία αγωνιστική και διατήρησα την πρωτιά. Συγκλονιστική εξέλιξη πάντως ο 2ος γύρος και από τις πιο δύσκολες πορείες με πενιχρά μέσα που έχω κάνει.

 

Μάλλον θα αποχωρήσω όμως αφού δεν βλέπω προοπτική εκτός κι αν δω κανένα τρομερό budget αφού πολλά συμβόλαια λήγουν, η ομάδα είναι νεκροταφείο σε ηλικίες των καλών παικτών και οι στυλοβάτες ήταν δανεικοί.

 

Μάλιστα στα τέλη Γενάρη τελείωσε ο δανεισμός του πρώτου σκόρερ μου του Delfouneso (ήδη δανεικός οταν ξεκινάς) που δεν δέχτηκε να ξαναέρθει στην ομάδα παρ όλο που με 24 γκολ (μεχρι τοτε!) αναδείχτηκε 1ος σκορερ της Τσαμπιονσιπ. Πως κατάφερα να τερματίσω 1ος ένας Θεός ξέρει. Τα περισσότερα παιχνίδια με ανατροπή... αφού ήταν τόσες φορές που έχανα στο ημίχρονο και κέρδιζα τον αγώνα στο 2ο που θα με πέρναγαν για τον Μαρινάκη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι σύστημα παίζεις;

2 συνεχόμενα παιχνίδια κόκκινη ο τερματοφύλακας! γιατί έπιασε την μπάλα εκτος περιοχής! πλακα μας κανει τωρα;

με 4 αμυνα 2 dc,1 dr 1 dl με 4 στο κεντρο 2 mc 1 amr 1 aml και 2 στην επιθεση strikers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι συστήματα για FM2006. Εγώ πλέον παίζω με 2 κόφτες, 1 striker και γενικά τίγκα κέντρο. Βέβαια δεν παίζεται μπάλα, αλλά το 1-0 είναι καλύτερο από το 2-3 :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω παρει ολυμπιακο και εχω φερει neymar lukaku pogba isco lamela balanta courtois alaba de sciglio απο τον editor  B)

 

στην ελλαδα νικαω σχεδον παντα..στην ευρωπη οπως εφαγα 4αρα απο bayern  :fear:  λετε να αλλαξω συστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως τα λες, δεν βλέπω γιατί να μην βάλεις στον editor και τους Μέσι, Μπέιλ, Ζλάταν, Πέπε, Τσάμπι Αλόνσο, όπως επίσης και να ανεβάσεις το Σάμαρη. Μετά δεν θα θέλεις ούτε συστήματα, ούτε τίποτα. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...