Προς το περιεχόμενο

ημερήσια πλήρης διατροφή. τι λείπει;


vasioula1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανονικη επενδυση. Το χρημα που εχω εξοικονομησει σε σχεση με το αν επαιρνα φαγητο απεξω δεν λεγεται. Ομως παιζουν ρολο και οι συνθηκες πχ αν το περιβαλλον εργασιας ειναι αστα να πανε, υπαρχει κινδυνος κλεψιας, οποτε δεν θα ελεγα να παρει κατι ακριβο. Παντως αν κατι μπορει να το ασφαλισει πχ εχει τα κλειδια καποιου επιπλου, φοριαμου κλπ τοτε ΟΚ.

 

Αν παει καποιος με το αυτοκινητο του στη δουλεια, αποψη μου ειναι να επενδυσει σε θερμος-παγοθηκη που αφηνει στο πορτμπαγκαζ. Ειναι κατι που μπορεις να παρεις και στις διακοπες και να το ανεβαζεις και στο δωματιο του ξενοδοχειου. Τα καλοκαιρια μου ειναι απαραιτητο οπου κι αν παω κι επρεπε να ειχα επενδυσει για κατι καλυτερο.

για το ψυγειακ θερμος παγοθηκη θα ηταν καλη λυση αλλα πλεον που ανοιγουν ολα τα αμαξια για να κλεψουν πραγματα φοβασε και για αυτο..για την ωρα θελω να παρω καποιο ψιλο ποιοτικο ταπερακι για να μεινει το φαγητο οσο γινεται παγωμενο η ζεστο για χ χρονικο διαστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

post-271185-0-26296100-1376596272_thumb.jpg

 

παγοθηκη μπαταριας

35 x 24,5 x 34,5

15 λιτρα, γυρω στα 42 Ε στο γαλλικο amazon (εξοδα αποστολης μεσα)

Ετσι για να εχουμε μια ιδεα

 

Παντως για διακοπες καμμια 50 λιτρα στα 70-80Ε (με τα εξοδα αποστολης) μου φαινεται καλη περιπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

attachicon.gif10T_fridgo_15.jpg

 

παγοθηκη μπαταριας

35 x 24,5 x 34,5

15 λιτρα, γυρω στα 42 Ε στο γαλλικο amazon (εξοδα αποστολης μεσα)

Ετσι για να εχουμε μια ιδεα

 

Παντως για διακοπες καμμια 50 λιτρα στα 70-80Ε (με τα εξοδα αποστολης) μου φαινεται καλη περιπτωση

15 λιτρα ειναι super duper.thanxs για τα info.δεν το ειχα ψαξει παραπανω με ψυγειακια κτλ.ηξερα οτι υπαρχουν και καποια που παιρνουν απο αναπτηρα αλλα πρεπει και το αμαξι να εχει υποδοχηγια αναπτηρα στο port pagkaz για να μην απλωνεις κουλουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λιτρα ειναι super duper.thanxs για τα info.δεν το ειχα ψαξει παραπανω με ψυγειακια κτλ.ηξερα οτι υπαρχουν και καποια που παιρνουν απο αναπτηρα αλλα πρεπει και το αμαξι να εχει υποδοχηγια αναπτηρα στο port pagkaz για να μην απλωνεις κουλουρα.

Υποδοχη για αναπτηρα στο πορτ μπαγκαζ δεν το εχω ξανακουσει , αλλα βεβαια μπορει να κανω και λαθος. Εμενα εχει ενα ανεξαρτητο καλωδιο. Δηλαδη δεν ειναι φιξαρισμενο πανω στην παγοθηκη αλλά το κοτσαρεις αν θες. Ετσι κουβαλας μονο την παγοθηκη και το καλωδιο μπορει να το αφησεις μονιμα στο αυτοκινητο. Αυτο το καλωδιο ομως δινει στοχο. Δηλαδη ο κλεφτης βλεπει το καλωδιο που ξεκιναει απο τον αναπτηρα και παει προς το πορτ μπαγκαζ και υποψιαζεται οτι κατι υπαρχει μεσα. Ισως για αυτο δεν βλεπω πια παγοθηκες με καλωδιο και φαινεται να το εχουν γενικευσει με τις μπαταριες.Εγω την παγοθηκη θα πρεπει να την αγορασα το 1998 νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποδοχη για αναπτηρα στο πορτ μπαγκαζ δεν το εχω ξανακουσει , αλλα βεβαια μπορει να κανω και λαθος. Εμενα εχει ενα ανεξαρτητο καλωδιο. Δηλαδη δεν ειναι φιξαρισμενο πανω στην παγοθηκη αλλά το κοτσαρεις αν θες. Ετσι κουβαλας μονο την παγοθηκη και το καλωδιο μπορει να το αφησεις μονιμα στο αυτοκινητο. Αυτο το καλωδιο ομως δινει στοχο. Δηλαδη ο κλεφτης βλεπει το καλωδιο που ξεκιναει απο τον αναπτηρα και παει προς το πορτ μπαγκαζ και υποψιαζεται οτι κατι υπαρχει μεσα. Ισως για αυτο δεν βλεπω πια παγοθηκες με καλωδιο και φαινεται να το εχουν γενικευσει με τις μπαταριες.Εγω την παγοθηκη θα πρεπει να την αγορασα το 1998 νομιζω.

ναι μια μπαταρια επαναφορτιζομενη ειναι μια καλη λυση.ναι το καλωδιο ειναι ενα θεμα που θα φαινεται.ειχα δει και πιο παλια ενα αμαξι που ειχε και θεση για αναπτηρα στο πορτ παγκαζ.μαλλον για τετοιες λυσεις.βεβαια αν ειναι δικο σου το αμαξι περνας και ενα μονιμο καλωδιο πιο διακριτικα αναλογως το αμαξι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον η δικη μου δουλεια-εκπαιδευση αρχιζει στις 25 Αυγουστου. Μετα τη δουλεια εχω πολυ διαβασμα, οποτε σκεφτομαι να επανεξετασω το θεμα μαγειρικης για να εξοικονομησω χρονο. Σκεφτομαι λοιπον:

-να κανω πολλα μπιφτεκια τη φορα.

-τα ψαρια να ειναι fishsticks που θελουν λιγο ψησιμο καθως και τονος κονσερβα.

-Κοτοπουλο ολοκληρο ψητο και κοβω κομματια.

-Διαφορες πιτες.

-Βρασιμο πολλων αυγων. Απαχο τυρι κομμενο εκ των προτερων σε τεμαχια. Σαλατες αναλογως. Αλλες οπως καροτα αγοραζονται ετοιμες σε συσκευασια μισοκιλου και κρατανε μερες, ενω αλλες οπως μαρουλι δε γινεται.

-Για πρωινο μουσλι με γαλα, επειδη εποιμαζεται στο λεπτο.

-Για ψωμι τρωω συνηθως παξιμαδι γιατι βαριεμαι να βγαινω να παιρνω ψωμι συχνα και γιατι το βρισκω πιο ελαφρο.

-Ζυμαρικα κι οσπρια μου φαινονται καπως αβολα. Το ζυμαρικο δεν μπορω να το φαω μπαγιατικο, εκτος απο το παστιτσιο αλλα δυστυχως δεν το καταφερνω, ενω τα οσπρια θελουν χρονο μαγειρεματος. Στη θεση των ζυμαρικων θα βαλω ταμπουλε και για οσπρια κονσερβα ειτε κανενα τσιλι κον καρνε ειτε σαν σαλατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον η δικη μου δουλεια-εκπαιδευση αρχιζει στις 25 Αυγουστου. Μετα τη δουλεια εχω πολυ διαβασμα, οποτε σκεφτομαι να επανεξετασω το θεμα μαγειρικης για να εξοικονομησω χρονο. Σκεφτομαι λοιπον:

-να κανω πολλα μπιφτεκια τη φορα.

-τα ψαρια να ειναι fishsticks που θελουν λιγο ψησιμο καθως και τονος κονσερβα.

-Κοτοπουλο ολοκληρο ψητο και κοβω κομματια.

-Διαφορες πιτες.

-Βρασιμο πολλων αυγων. Απαχο τυρι κομμενο εκ των προτερων σε τεμαχια. Σαλατες αναλογως. Αλλες οπως καροτα αγοραζονται ετοιμες σε συσκευασια μισοκιλου και κρατανε μερες, ενω αλλες οπως μαρουλι δε γινεται.

-Για πρωινο μουσλι με γαλα, επειδη εποιμαζεται στο λεπτο.

-Για ψωμι τρωω συνηθως παξιμαδι γιατι βαριεμαι να βγαινω να παιρνω ψωμι συχνα και γιατι το βρισκω πιο ελαφρο.

-Ζυμαρικα κι οσπρια μου φαινονται καπως αβολα. Το ζυμαρικο δεν μπορω να το φαω μπαγιατικο, εκτος απο το παστιτσιο αλλα δυστυχως δεν το καταφερνω, ενω τα οσπρια θελουν χρονο μαγειρεματος. Στη θεση των ζυμαρικων θα βαλω ταμπουλε και για οσπρια κονσερβα ειτε κανενα τσιλι κον καρνε ειτε σαν σαλατα.

απλα προσπαθησε να αποφυγεις κονσερβες οσπριων κτλ.για κονσερβα τονο ναι οκ αλλα για αλλα πραγματα σε κονσερβα σαν λυση αναγκης.επισης τα fish sticks το κακο ειναι οτι τα φτιαχνεις σε λαδι οσο ξερω οποτε παλι δεν ειναι οτι καλυτερο λογω τηγανητου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...