Προς το περιεχόμενο

γάμος με αλλοδαπό


andromeda85

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν συμπαθει την χώρα μας μπορει να αποχωρησει ή να πάει πισω στη δικιά του και να πολεμήσει.

Εγω αμα μπαινανε στην πολη μου θα έπαιρνα το όπλο και θα την υπερασπιζομουν δεν θα κοιτουσα να την κοπανησω.

Και η Ελλάδα "δικιά" του είναι...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 276
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό είναι ένα μόνο από τα πάμπολλα ρατσιστικά που έχεις πει στις τελευταίες σελίδες που διάβασα.

 

Αναφέρεσαι παραπάνω σε μία υποτιθέμενη "ανωτερότητα" που βγαίνει εις βάρος σου. Πέφτεις τελείως έξω. Όποιος περιμένει να περιτριγυριστεί από "κατώτερους" για να νιώσει καλύτερα πολύ γρήγορα φτάνει στον πάτο του βαρελιού. Το αν απόψε στο ινσο έχει ρατσισμό ή όχι προφανώς δε μπορεί κανένας νοήμων άνθρωπος να το δει ως αυτοεπιβεβαίωση εφόσον δεν έχει να κάνει με τον εαυτό. Εσύ αισθάνεσαι καλύτερος που πλένεις τα χέρια σου πριν φας όταν βλέπεις άλλους να μη το κάνουν; Εγώ όχι.

 

Παντως το να πεις ότι οι Μαροκινοι είναι παλιόφαρα δεν είναι καθολου ρατσιστικο είναι η αληθεια. Και δεν θα στο αποδειξω εγω πηγαινε ρωτησε στο τμήμα αλλοδαπών που ξέρουν και ασχολούνται με αυτά να δεις τι θα σου πουν .... οι Συριοι και οι Αφγανοι είναι ηρεμοι άνθρωποι δεν πειράζουν. Οι Μαροκινοι όμως που ανοιξε η άλλη το θρεντ είναι αστα να πάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η Ελλάδα "δικιά" του είναι...

 

Αυτό θα πρέπει να το αποδειξει. Αραγε αν γινει πολεμος με τους Τουρκους θα μεινει να υπερασπιστεί ή θα κοιτάξει να την κοπανησει πάλι? μη βιάζεσαι. Πηγαινε εσυ Αμερική να δεις τι θα τραβηξεις για να πάρεις άσυλο.

 

Και βλεπω ποσο την θεωρουν δικιά τους κάποιοι που βανδαλιζουν και πετάνε το φαγητο μάλλον θα έπρεπε να μεινουν εκει κάτω να έχουν να φάνε 1 εβδομάδα και να τρέχουν με το οπλο να πολεμάνε τρικλίζοντας να σου πω εγω μετά αν θα ειχαν παράπονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ιστορία,θρησκεία,παραδόσεις;

Δηλαδή αν ένας γονιός σου είναι ξένος πάνε όλα αυτά;

Όσον αφορά την ιστορία, δεν νομίζω να υπάρχει πιο ανιστόρητος λαός από τους Έλληνες. Οι περισσότεροι δεν γνωρίζουν ούτε τα απολύτως βασικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

*αρνητικό υπό το πλαίσιο της όλης κουβέντας το ότι ακριβώς λόγω του μικρού πληθυσμού μας συναρτήσει των αρνητικών γεννήσεων, αν δεν "παράγουμε" Έλληνες θα σβήσει η χώρα από τον χάρτη. 

 

Αυτό είναι σιγουρο αμα συνεχισουμε με τα μυαλά που έχουμε .... χωρα γεροντων θα καταντησουμε και στο τέλος θα αφανιστούμε τελειως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα ζευγαρια ελληνων που φευγουν για εξωτερικο και κανουν οικογενεια εκει, τι γνωμη εχεις?

Δεν μπορώ να τα κρίνω τα πράματα ειναι δύσκολα εδώ αλλά πιστεύω πως θα έπρεπε να εξαντλήσουν κάθε περιθώριο πριν το κάνουν.

 

Εγώ είμαι παιδί μεταναστών και μπορώ να πω (βάσει τόσων Ελλήνων μεταναστών που ξέρω) πως η "ελληνικότητα" τους δεν αλλοιώνεται βέβαια παντού υπάρχουν εξαιρέσεις έτσι και εδώ...

 

Το κακό ειναι ότι όταν/αν γυρίσουν πίσω στην χώρα τους δέχονται τον ρατσισμό των άλλων ειδικά τα παιδιά εγώ ήμουν "ο Γερμανός" για αρκετά χρόνια στο σχολείο (παρόλο που ήμουν ο μόνος που έλεγε τον εθνικό ύμνο σωστά κάθε πρωί και με σεβασμό και γενικά ήξερα καλύτερα ιστορία κτλ :P ) μέχρι να με συνηθίσουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν συμπαθει την χωρα μας δεν φταιει αυτος. Εχεις ξεσαλωσει το νιωθεις;

Και αν δεν λενε κατι τα παραδειγματα οπως λες τοτε τι τα αναφερεις;

γύρνα πίσω και διάβασε εξήγησα γιατι το ανέφερα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι σιγουρο αμα συνεχισουμε με τα μυαλά που έχουμε .... χωρα γεροντων θα καταντησουμε και στο τέλος θα αφανιστούμε τελειως.

Θεωρείς ότι μπορείς να κρίνεις κάτι τέτοιο με την φιλοσοφία σου περί ζωής εννοώ για οικογένεια, παιδιά κοκ; (όχι ότι έχει κάτι μεμπτό η φιλοσοφία σου, ό,τι θες κάνεις στη ζωή σου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφορίες από site το οποίο έχει 0 αξιοπιστία (ένα απλό googlarisma για να δεις πόσο αξιόπιστο είναι) δεν μπορούν να παρθούν στα σοβαρά.

 

Η εθνική συνείδηση δεν έχει σχέση με τα γονίδια. Δεν χρειάζεται να έχεις μπαμπά και μαμά ελληνίδα για να θες να προσφέρεις στον τόπο. Ίσα ίσα που γνωρίζω ξένους που αγαπάνε και σέβονται τα επιτεύγματα του πολιτισμού μας περισσότερο από τη πλειοψηφία των σημερινών Ελλήνων.

 

 

Επίσης το Ε+Ξ λύνει το πληθυσμιακό μας πρόβλημα όσο το λύνει και το Ε+Ε.

Απλά βαριέμαι να ψάξω στο google δεν ειναι θεωρία συνωμοσιολογίας... ψάξε μόνη σου είμαι σίγουρος πως θα βρεις αρκετές πηγές.  εγώ αυτό δεν το ξέρω απο site απλά πάτησα y chromosome transfers from father to son και έβαλα την πρώτη πηγή η γνώση αυτή έρχεται απο ενα βιβλίο βιολογίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να τα κρίνω τα πράματα ειναι δύσκολα εδώ αλλά πιστεύω πως θα έπρεπε να εξαντλήσουν κάθε περιθώριο πριν το κάνουν.

 

Εγώ είμαι παιδί μεταναστών και μπορώ να πω (βάσει τόσων Ελλήνων μεταναστών που ξέρω) πως η "ελληνικότητα" τους δεν αλλοιώνεται βέβαια παντού υπάρχουν εξαιρέσεις έτσι και εδώ...

 

Το κακό ειναι ότι όταν/αν γυρίσουν πίσω στην χώρα τους δέχονται τον ρατσισμό των άλλων ειδικά τα παιδιά εγώ ήμουν "ο Γερμανός" για αρκετά χρόνια στο σχολείο (παρόλο που ήμουν ο μόνος που έλεγε τον εθνικό ύμνο σωστά κάθε πρωί και με σεβασμό και γενικά ήξερα καλύτερα ιστορία κτλ :P ) μέχρι να με συνηθίσουν :P

Οκ καταλαβα.

Overcorrecting λογω παιδικης ηλικιας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως σε κάνει Έλληνα αυτό; (δεν εννοώ γονιδιακά).

Δεν σε κάνει... σε κάνει μονο γονιδιακά και γιαυτό έγραψα πιο πίσω πως δεν έχει σημασία και απλά ειναι ενα "ελαφρυντικό" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...