Προς το περιεχόμενο

γάμος με αλλοδαπό


andromeda85

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να απαντησει καποιος σοβαρα σε κατι τετοιο θα πρεπει να το εχει ζησει ειτε να ξερει ατομα που το ζουν και ειναι της εργασιακης τους καθημερινοτητας. Δεν αρκει να φιλοσοφει εκ του ασφαλους απο το καναπεδακι του σπιτιου του και να νομιζει οτι οι τυποι αυτοι ειναι αγγελουδια. Προφανως δεν ξερεις για αυτο γελας. Οι τυποι αυτοι που ερχονται εδω δεν ειναι απο πολεμο αλλα συμμοριτες ο καλυτερος εχει σκοτωσει τη μανα του.

Γιατι τις εκρινα? Εσυ ειπες καλα εκανε για τον αλλον και σε ρωτησα αν τον ξερεις αλλα δεν τον ξερεις και απαντησες απο αντιδραση.

Αυτα δεν ειναι προιοντα φιλοσοφιας φιλε μου οποιος θελει να εχει πηγες ας ρωτησει το αλλοδαπων που νταλαβεριζεται να σου πει τι τσογλανια ειναι οι συγκεκριμενοι υπαρχουν στοιχεια απο την καθημερινοτητα οχι αμπελοφιλοσοφιες. Σε μερικα νησια πηγαν να τους βανδαλισουν και εκεινοι που εκαναν τους ανοιχτομυαλους τωρα ειναι οι πρωτοι που θελουν να τους διωξουν.

 

Αυτο μας εφαγε στην ελλαδα ολοι ξερουν απο ολα.

 

Να σου πω ρε συ επιστήμονα, από τους αστυνομικούς μαθαίνεις το ποιόν κάποιων Μαροκινών φιλτραρισμένο από ποιός ξέρει πόσα χέρια προκαταλήψεων του κάθε ενός που συμμετέχει στο σπασμένο τηλέφωνο, ή τα αποτελέσματα κοινωνικών ερευνών;

 

Πραγματικά δεν ξέρω πόσο πολύ μυαλό χρειάζεται για να καταλάβεις ότι στην καλύτερη περίπτωση (μόνο θεωρητικό αυτό) το συμπέρασμα που μπορείς να βγάλεις είναι ότι οι συγκεκριμένοι Μαροκινοί παρανομούντες, τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή, φέρονται χειρότερα από άλλους συγκεκριμένους παρανομούντες.

 

Τώρα πώς το πάιρνεις εσύ αυτό και βγάζεις συμπέρασμα για το ποιόν των Μαροκινών vs των Σύριων, είναι κάτι που μόνο εσύ γνωρίζεις.

 

Όλοι ξέρουν από όλα indeed.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 276
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι κοινωνικες ερευνες απο που αντλουν στοιχεια???? Χαχαχα

Απο την αστυνομια τα παιρνουν.

 

Πηγαινε και πες στους Αμερικανους ότι είναι κλειστομυαλοι επειδή δεν δέχονται κάποιες ράτσες και θα σου παραθέσουν στοιχεια για ποιο λογο δεν το κάνουν εδώ όμως ειμαστε ότι να ναι αυτή είναι η αληθεια διδάξαμε το μέτρο και το χάσαμε εμεις οι ιδιοι. Οποτε κάτσε και παιδευσου εσυ βεβαια εισαι φευγάτος στο εξωτερικο που εκει υπάρχουν νομοι που τηρούνται για αυτό μπορεις να τα βλέπεις ωραια τα πράγματα και με τάξη. Επειδή πισω από αυτή τη ταξη κάποιοι δουλεψαν σκληρα και έβαλαν ορους και νομους. Το τσογλανι δεν θα το δέχομαι δεν εχει να προσφέρει τιποτα στη χώρα μονο να ασχολούμαστε μαζι του. Οποτε μπουλο εξαρχής και ας σε πουν ρατσιστή. Χέστηκες οι ιδιοι θα σε πουν ανικανο μολις δουν ότι μεσα στην χωρα επικρατει αναρχια.

 

Εσυ εισαι φευγάτος στο εξωτερικο δεν εισαι από εκεινους που τους κατέστρεψαν τις περιουσιες οι λαθραίοι και τωρα τρέχουν να φτιάξουν τις ζημιές. Για αυτό σε αυτή τη χωρα θα ειμαστε μια ζωη ότι να ναι γιατι οι μεν φιλοσοφουν και οι αλλοι την τρώνε.Οι μεν ηταν μια ζωη προδοτες αριστεροι και ρουφιανοι (και να χάσουμε κανα νησάκι δεν εγινε και τιποτα ακομα και σημερα έχουμε ακουσει κάτι τέτοια) οι δε έτρεχαν να απελευθερωσουν την χωρα από τους κατακτητες. Μια ζωη διχασμένοι ειμασταν. Οι αλληλέγγυοι τρωνε από τον μπαμπα και κοιμούνται ολη μερα δεν είναι σοβαρα άτομα να κάνεις συζητηση δεν ειχαν ποτε ευθύνες στο κεφάλι τους μια ζωη τους έθρεφαν άλλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ddevil είχες πει νομίζω ότι δουλεύεις στην αστυνομία; διόρθωσέ με αν κανω λάθος. Έχεις εσύ ή το τμήμα σου κάποιο περιστατικό με μαροκινούς; στα media δεν έχω προσέξει τη συγκεκριμένη εθνικότητα (καλοπροαίρετα ρωτάω γιατί δεν είχα ιδέα ότι υπάρχουν τόσοι μαροκινοί εδώ, συνήθως ντόρος γίνεται για αφγανούς πακιστανούς και από μπάλκαν μεριά)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ddevil είχες πει νομίζω ότι δουλεύεις στην αστυνομία; διόρθωσέ με αν κανω λάθος. Έχεις εσύ ή το τμήμα σου κάποιο περιστατικό με μαροκινούς; στα media δεν έχω προσέξει τη συγκεκριμένη ειδικότητα (καλοπροαίρετα ρωτάω γιατί δεν είχα ιδέα ότι υπάρχουν τόσοι μαροκινοί εδώ, συνήθως ντόρος γίνεται για αφγανούς πακιστανούς και από μπάλκαν μεριά)

 

Καταλαβαινω οτι ρωτάς καλοπροαίρετα αλλα απο οσο θυμάμαι δεν έχω πει ποτε εδώ δημοσια που εργάζομαι και δεν θελω να το κάνω για προσωπικούς λογους.

 

Εγω απλά έγραψα κάτι που είναι τσεκαρισμένο. Οσοι θέλουν να το προσέξουν καλώς για να ειναι γενικα επιφυλακτικοι (όχι επιθετικοί) προσοχή δεν υποθάλπω επιθετική στάση. Επιφυλαξη όμως με τους συγκεκριμένους.

 

ΥΓ Θυμαμαι μια αλληλέγγυα (για να καταλαβουν κάποιοι ποσο μέσα είμαι σε αυτά που γράφω) που μολις έμαθε ότι έκαναν καταληψη σε ένα δικο της μεγάλο χώρο έκανε λαϊκ και πανηγυριζε και μολις έμαθε ότι ηταν δικο της επαναστάτησε. Χαχαχα αυτοι ειμαστε. Δυστυχως. Δεν ειμαστε ντόμπροι όπως ελεγα και τις προαλλες και ειμαστε ότι να ναι. Καποιος που δεν είναι ότι να ναι και σοβαρος ανθρωπος μολις μάθει ότι εγινε καταληψη δεν πατάει λαϊκ και μολις μαθαινει ότι είναι δικο του τα γυριζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τώρα θα μας πει ο DDevil ότι στη Ελλάδα καταστράφηκαν περιουσίες από τους λαθραίους ενώ στην Γερμανία δεν κουνιέται φύλλο γιατί 'εχουν νόμους'. Δες και λίγο ειδήσεις ρε φίλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τώρα θα μας πει ο DDevil ότι στη Ελλάδα καταστράφηκαν περιουσίες από τους λαθραίους ενώ στην Γερμανία δεν κουνιέται φύλλο γιατί 'εχουν νόμους'. Δες και λίγο ειδήσεις ρε φίλε!

 

Εσυ μάθε τα από τις ειδήσεις εγω τα μαθαινω από αλλου B)

 

μια απλή ερωτηση είναι οποιος πάει σε ένα ΑΤ στο τμήμα αλλοδαπών ..... ποιοι είναι οι πιο επικίνδυνοι.

 

Και για να ξεχωρίσουμε τους χρυσαυγιτες αστυνομικούς που έχουν θεμα γενικα με ολους και δεν θα πάρουμε σοβαρη απάντηση, δεν θα λάβεις υποψη σου ατακα σε στυλ "ολοι τα ιδια σκατα είναι..." θα σου κάνει διαφοροποιηση ενας που δεν είναι προκατειλημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο στην Κύπρο δες πόσες Βουλγάρες/Ρουμάνες/Αγγλίδες είναι παντρεμένες με Κύπριους.Έχω συγγενείς, γνωστούς και γείτονες παντρεμένους με ξένες. Ελληνίδες όμως παντρεμένες με ξένους ξέρω ελάχιστες (βασικά καμιά). Οπότε όσο περνάνε τα χρόνια θα αυξάνεται αυτός ο αριθμός αναγκαστικά.

Εγώ πάλι άλλο συμπέρασμα βγάζω, οι Έλληνες έχουν ζήτηση, οι Ελληνίδες όχι :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο κάποιος που τρέχει στα αστυνομικά τμήματα και ρωτάει τέτοιες μαλακίες θα πίστευε ότι η Ελλάδα έχει μεγαλύτερο πρόβλημα εγκληματικότητας από αλλοδαπούς από ότι η Γερμανία, η Γαλλία, το Βέλγιο κοκ. Και ημιμαθής και ισχυρογνώμων.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο κάποιος που τρέχει στα αστυνομικά τμήματα και ρωτάει τέτοιες μαλακίες θα πίστευε ότι η Ελλάδα έχει μεγαλύτερο πρόβλημα εγκληματικότητας από αλλοδαπούς από ότι η Γερμανία, η Γαλλία, το Βέλγιο κοκ. Και ημιμαθής και ισχυρογνώμων.

 

Δεν μιλάς καλά όμως και θα φάμε τα μουστάκια μας.

 

Μετα αναρωτιέστε γιατι οι ελληνες παντρεύονται αλλοδαπές. Κατέβασε λιγο υφάκι αν θες να συνενοηθουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλάς καλά όμως και θα φάμε τα μουστάκια μας.

Κοπελα ειναι

εκτός κ αν υπονοείς οτι ειναι αξύριστη

"Λεμε ναι στην ισοτητα των δυο φυλων, αλλα αν η γυναικα αρχισει να μιμειται τον ανδρα δεν θα διαφερει απο εναν πιθηκο."

Γαλλος συγγραφεας  μισογύνης   που μου διαφευγει αυτη τη στιγμη και με λιγο γκουγκλαρισμα δεν το βρηκα, ακομα το θυμαμαι σε μαθημα γαλλικων πανω απο 10 χρονια πριν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κοπελα ειναι

εκτός κ αν υπονοείς οτι ειναι αξύριστη

 

 

Πουθενα δεν έγραψα για Γερμανια - Γαλλια και Βέλγιο στο μεταξυ μονο για Αμερικανους αναφέρθηκα συγκεκριμενα.

Να ξεκαθαρισω τα πράγματα διοτι γράφει ψέμματα για να μου την πει και να κανει προσωπική επιθεση. Οι Αμερικανοι ξέρω ότι δεν δέχονται ευκολα μετανάστες και καλά κάνουν.

 

Κατά τα αλλα εγω είμαι ο ημιμαθής. Αυτή δεν ξέρει να διαβάζει. Μηπως είναι αλληλέγγυα και της προσβάλαμε τους λεβέντες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινε και πες στους Αμερικανους ότι είναι κλειστομυαλοι επειδή δεν δέχονται κάποιες ράτσες και θα σου παραθέσουν στοιχεια για ποιο λογο δεν το κάνουν εδώ όμως ειμαστε ότι να ναι αυτή είναι η αληθεια διδάξαμε το μέτρο και το χάσαμε εμεις οι ιδιοι. Οποτε κάτσε και παιδευσου εσυ βεβαια εισαι φευγάτος στο εξωτερικο που εκει υπάρχουν νομοι που τηρούνται για αυτό μπορεις να τα βλέπεις ωραια τα πράγματα και με τάξη. Επειδή πισω από αυτή τη ταξη κάποιοι δουλεψαν σκληρα και έβαλαν ορους και νομους. Το τσογλανι δεν θα το δέχομαι δεν εχει να προσφέρει τιποτα στη χώρα μονο να ασχολούμαστε μαζι του. Οποτε μπουλο εξαρχής και ας σε πουν ρατσιστή. Χέστηκες οι ιδιοι θα σε πουν ανικανο μολις δουν ότι μεσα στην χωρα επικρατει αναρχια.

 

 

Μετα αναρωτιέστε γιατι οι ελληνες παντρεύονται αλλοδαπές. Κατέβασε λιγο υφάκι αν θες να συνενοηθουμε.

 

Τους μπουρδελιάρηδες που γυρνάνε τα ΑΤ τους αφήνω στις Ρωσίδες και τις Ουκρανές. Άλλωστε έχουν και μια εμπειρία ετών. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαλλος συγγραφεας μισογύνης που μου διαφευγει αυτη τη στιγμη

 

Ή εγώ διαβάζω παραπάνω πράγματα εκεί που δεν υπάρχουν, ή δεν καταλάβατε το νόημα της ρήσης.

 

Πιθανολογώ το δεύτερο μιας και οι άνθρωποι που έχουν το γράψιμο για δουλειά δεν γράφουν πράγματα κατά λάθος.

 

Οι Αμερικανοι ξέρω ότι δεν δέχονται ευκολα μετανάστες και καλά κάνουν.

 

Κατά τα αλλα εγω είμαι ο ημιμαθής.

Έχει αποδειχτεί πολλές φορές, και σε θέματα περί Αμερικής και περί Ευρώπης, ότι είσαι ημιμαθής στην καλύτερη των περιπτώσεων. Ας είμαστε ειλικρινείς, δεν έχεις ιδέα από αμερικανική κουλτούρα και αμερικανική κοινωνία. Σου λένε κάτι, το οποίο μπορεί να είναι αλήθεια όπως σου το λένε, και βγάζεις τα συμπεράσματα μόνος σου από τις γνώσεις που δεν έχεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαινω οτι ρωτάς καλοπροαίρετα αλλα απο οσο θυμάμαι δεν έχω πει ποτε εδώ δημοσια που εργάζομαι και δεν θελω να το κάνω για προσωπικούς λογους.

 

Εγω απλά έγραψα κάτι που είναι τσεκαρισμένο. Οσοι θέλουν να το προσέξουν καλώς για να ειναι γενικα επιφυλακτικοι (όχι επιθετικοί) προσοχή δεν υποθάλπω επιθετική στάση. Επιφυλαξη όμως με τους συγκεκριμένους.

 

ΥΓ Θυμαμαι μια αλληλέγγυα (για να καταλαβουν κάποιοι ποσο μέσα είμαι σε αυτά που γράφω) που μολις έμαθε ότι έκαναν καταληψη σε ένα δικο της μεγάλο χώρο έκανε λαϊκ και πανηγυριζε και μολις έμαθε ότι ηταν δικο της επαναστάτησε. Χαχαχα αυτοι ειμαστε. Δυστυχως. Δεν ειμαστε ντόμπροι όπως ελεγα και τις προαλλες και ειμαστε ότι να ναι. Καποιος που δεν είναι ότι να ναι και σοβαρος ανθρωπος μολις μάθει ότι εγινε καταληψη δεν πατάει λαϊκ και μολις μαθαινει ότι είναι δικο του τα γυριζει.

Επίσης αν ρωτήσεις σε στρατόπεδο, θα σου πουν πως ο δυσκολότερος εχθρός ειναι οι Τούρκοι ή σε νεκροτομείο το μεγαλύτερο πρόβλημα ειναι ο θάνατος ή για έναν υδραυλικό, οι βουλωμένες αποχετεύσεις....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...