Προς το περιεχόμενο

Micro SD προβλημα


sotospkn429

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, τις τελευταίες μέρες στο κινητό μου έβγαζε κάτι μηνύματα για την κάρτα μνήμης (micro sd) ότι αφαιρέθηκε και τα σχετικά και σήμερα είπα να περάσω τα αρχεία αλλά η κάρτα δεν εμφανίζεται στο κινητό ούτε στο η/υ. Μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι αν γίνεται να ανακτήσω τα αρχεία; Το μόνο σίγουρο από ότι μου φαίνεται είναι ότι κάηκε.Η κάρτα είναι περίπου 6-7 μηνών. 

 

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον υπολογιστή δεν εμφανίζεται ουτε στο disk manager στα windows ? αν οχι τοτε μαλλον κάκηκε αν εχεις εγγύηση μπορεις να την αλλάξεις παντως. Όσο αφορά τα αρχεία μπορείς να τα ανακτήσεις η ενα μερος τους με το Ontrack EasyRecovery αρκεί βέβαια να το βλέπει το pc , δοκίμασε την ομως και σε αλλο υπολογιστή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν αναγνωριζετα καν τοτε δυστυχως το εχεις χασει το παιχνιδι.δεν υπαρχει ανακτηση σε δισκο που δεν μπορει να εμφανιστει καν εστω και σαν συσκευη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο γνωριζω και εγω απλα ειπα μηπως υπηρχε κατι μου δεν το γνωριζα. Ευχαριστω πολυ παντως!

 

Απορια και που δινεις σε καποια εταιρια που κανουν ανακτηση δεδομενων κανουν ανακτηση μονο σ'αυτους που εμφανιζει το συστημα?τους υπολοιπους απλα δεν τους αναλαμβανουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο γνωριζω και εγω απλα ειπα μηπως υπηρχε κατι μου δεν το γνωριζα. Ευχαριστω πολυ παντως!

 

Απορια και που δινεις σε καποια εταιρια που κανουν ανακτηση δεδομενων κανουν ανακτηση μονο σ'αυτους που εμφανιζει το συστημα?τους υπολοιπους απλα δεν τους αναλαμβανουν?

αναλογως τι δινεις.οταν δινεις καρτα το να αλλαξεις τον controller για να παιξει η καρτα ειναι δυσκολο.αν ομως δωσεις δισκο γιατι πχ εχε χαλασει η κεφαλη αν εχουν κεφαλες απο αλλο δισκο μπορουν να τις βαλουν στον παλιο και να παρουν τα data.αρκει να εχεις ιδιο μοντελο.η αν εχει καει η πλακεττα να στην αλλαξουν με αλλου δισκου.τωρα σε sd καρτες δεν ξερω αν εχουν την δυναοτητα να  κανουν κατι παραπανω .δηλαδη πολλες φορες δεν χαλανε τα data δηλαδη το chip του data αλλα μπορει να χαλασει κατι αλλο.οποτε αμα το φτιαξουν μετα να ειναι ολα οκ.σε δισκο μπορει να ειναι πλακεττα μπορει να ειναι μοτερ μπορει κεφαλη παρα τα platters που συνηθως δεν παθαινουν τιποτα.

 

για δισκους υπαρχουν οδηγιες πχ για αλλαγη κεφαλης η για αλλες επισκευες απλα θελει και τα καταλληλα εργαλεια και dust proof environment κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...