Προς το περιεχόμενο

Htc X8 η Sony T


michael18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωστά, εννοείται πως μπορείς να πινάρεις τη σελίδα στην αρχική οθόνη ή να χρησιμοποιήσεις αντίστοιχη εφαρμογή. Απλά είναι κάπως ενοχλητικό που το search soft key σε πάει αυτομάτως στο Bing. :)

 

Βέβαια, μια χαρά λειτουργεί και το Bing, μη σου πω σε κάποιες περιπτώσεις μου βγάζει περισσότερο σχετικά με τους όρους αναζήτησης αποτελέσματα συγκριτικά με το Google Search. Έχει όμως τους περιορισμούς του, π.χ. αν ψάξεις για εικόνες, το ψαχτήρι της Google λειτουργεί σαφώς καλύτερα.

 

Έχω κι εγώ διαβάσει ότι μπορείς ν' αλλάξεις την προεπιλεγμένη μηχανή αναζήτησης, στο δικό μου HTC 8s πάντως δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση...

Στον ie υπαρχει επιλογη μεταξυ google και bing,αλλα το search soft key σε παει στο bing app και οχι στον browser(ie)!

Στα settings του ie,επιλεγεις advanced settings και θα βρεις μια ρύθμιση που λεει "Default search provider" και εκει επιλέγεις μεταξύ bing και google!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον ie υπαρχει επιλογη μεταξυ google και bing,αλλα το search soft key σε παει στο bing app και οχι στον browser(ie)!

Στα settings του ie,επιλεγεις advanced settings και θα βρεις μια ρύθμιση που λεει "Default search provider" και εκει επιλέγεις μεταξύ bing και google!

 

Έχεις δίκιο, δεν εκφράστηκα σωστά. Όντως το search soft key ανοίγει την εφαρμογή του Bing. Απλά -ιδανικά- θα προτιμούσα να είναι προγραμματιζόμενο και να μπορείς π.χ. να το χρησιμοποιήσεις ως συντόμευση για τη σελίδα (ή το App) κάποιου εναλακτικού provider.

 

Προσωπικά, από το κινητό χρησιμοποιώ αποκλειστικά το Bing αφού τελικά με έχει βολέψει. Για κάποιον όμως ο οποίος προτιμά την υπηρεσία της Google, το search soft key πρακτικά καθίσταται άχρηστο, σπατάλη χώρου αν θες.

 

Όσο για τον ΙΕ, στο δικό μου HTC 8s τουλάχιστον δεν υπάρχει η ρύθμιση που αναφέρεις! Να υποθέσω πως είναι θέμα κατασκευαστή ή συσκευής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι αλλο οσο αναφορα επεξεργαστη οθονη και καμερα ποιο ειναι καλυτερο ναι μεν σχετικα με την καμερα λεει 13 mp αλλα ειναι οντως τοσο?

 

Δες το post #4, έχει παραθέσει o xristaras12 link με σύγκριση των δύο συσκευών. Όσον αφορά το SoC πάντως και οι δύο συσκευές "φοράνε" το ίδιο. Συνεπώς θα έχουν και παρόμοιες επιδόσεις.

 

Επιμένω βέβαια πως το 8x ίσως λειτουργεί περισσότερο ομαλά λόγω λειτουργικού, έχει επίσης ελαφρώς καλύτερη οθόνη (αν και λίγο μικρότερη).

 

Η camera του Xperia φαινομενικά είναι καλύτερη. Στην πράξη δεν ξέρω τι παίζει.

 

Ένα μειονέκτημα του 8x που μέχρι τώρα δεν αναφέρθηκε, είναι το ότι δεν δέχεται κάρτα επέκτασης μνήμης. Τα 16GB που διαθέτει σίγουρα είναι αρκετά, κάποιοι χρήστες ωστόσο πιθανόν να χρειάζονται περισσότερο αποθηκευτικό χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να είμαι δίκαιος πρέπει να παραδεχτώ πως το Sony κερδίζει στα σημεία.

 

Το HTC πάντως είναι πανέμορφο, εξαιρετικής κατασκευής (το έχω πιάσει στα χέρια μου) και τα Windows Phone αξίζουν σίγουρα μια δοκιμή. Τα υπέρ και τα κατά του λειτουργικού είναι -λίγο, πολύ- γνωστά.

 

Από εκεί και πέρα, μόνο εσύ μπορείς να κρίνεις αν κάτι σου κάνει ή όχι. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...