Προς το περιεχόμενο

Νέα σύνδεση CYTA...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

Έκανα αίτηση στη cyta πριν 2 μέρες τηλεφωνικά και σήμερα μου έστειλαν τους κωδικούς για το my.cyta.gr ...

Πότε περίπου θα μου έρθει το rooter και η νέα σύνδεση?

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έκανε η οικογένεια μου σύνδεση στη cyta ,καναν ενα μήνα και 10 κάτι μέρες και πότε είχα και πότε δεν είχα ιντερνετ για 2 μέρες.

 

αν θυμάμαι καλά η αίτηση έγινε αρχές Σεπτέμβρη και το ιντερνετ ήρθε μέσα οκτωμβρη.

 

Κανονικα λένε 10 με 15 μέρες οπότε περίμενε  στα τέλη Αυγούστου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι μεταφορα απο αλλο παροχο ειναι κανα 10 ημερο.αν ειναι νεα γραμμη το πιανει το 20 ημερο.ολα αυτα σε νορμαλ συνθηκες.τωρα στην πραξη πουειναι και αυγουστος μπορει να αργησει.οπως και αν υπαρξει κανα προβλημα θα αργησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλατε για φορητοτητα?? micahel

 

Οχι νεα γραμη.αυτη μας ςλςγαν μπουρδες οτι δεν ειχαν καλωδια κτλπ.Τωρα εβαλα φορθνετ και σε 9 μερες ειχα ιντερνετ

 

 

Επισεις οταν σου φερουν το ρουτερ αλλαξε αμεσος κωδικο γιατι οπιος θελει μπενει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νέα σύνδεση ΟΤΕ μου πήρε 1 εβδομάδα (5 εργάσιμες), στην 5η ήρθε ο τεχνικός τα κανόνισε, στην 6η πήρα τον εξοπλισμό και ήμουν ΟΚ.

 

Μια ερώτηση για CYTA

Γνωρίζει κανείς ποιες είναι οι τιμές για φοιτητικά πακέτα? θα βάλω σταθερό Internet τον Σεπτέμβρη και έχω ακούσει καλά λόγια, επίσης είναι αρκετά φθηνά (νομίζω 16ε~ το φοιτητικό).

 

Ισχύει ότι είναι εκεί γύρω στα 16ε~? πόσο είναι;; επίσης δεν υπάρχει ενεργή τηλεφωνική γραμμή, τελικά πόσο θα πάει, ξέρει κανείς?

 

Ένας φίλος μου είπε ότι δεν πληρώνεις παγιο στον ΟΤΕ, (σε συνδέουν αυτοί στο δίκτυό τους? )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι νεα γραμη.αυτη μας ςλςγαν μπουρδες οτι δεν ειχαν καλωδια κτλπ.Τωρα εβαλα φορθνετ και σε 9 μερες ειχα ιντερνετ

 

 

Επισεις οταν σου φερουν το ρουτερ αλλαξε αμεσος κωδικο γιατι οπιος θελει μπενει

αν σου ειπε ο παροχος πχ η cyta οτι δεν εχει καλωδια τοτε συνηθως ισχυει ενα απο τα παρακατω.

δεν υπαρχει ζευκτικο καλωδιο απο γενικο κατανεμητη μεχρι dslam παροχου.(εκει ειτε ο οτε εχει καθυστερησει ειτε η cyta δεν εχει κανει επαυξηση)

δεν υπαρχει ακραιο η κεντρικο οποτε η αιτηση σου τρωει Reject.αυτο ευθυνεται ο οτε.υπαρχουν και περιπτωσεις που ο οτε το λεει επιτηδες για τους προφανεις λογους και ο παροχος θα σου πει οτι ναι δεν υπαρχουν καλωδια εφοσον λεει αυτο ο οτε.αλλα δεν φταιει ο παροχος.και μετα μπορει να ζητησεις γραμμης σε οτε η σε αλλο παροχο και να σε ενεργοποιησουν.κλασσικα θεματα.

 

νέα σύνδεση ΟΤΕ μου πήρε 1 εβδομάδα (5 εργάσιμες), στην 5η ήρθε ο τεχνικός τα κανόνισε, στην 6η πήρα τον εξοπλισμό και ήμουν ΟΚ.

 

Μια ερώτηση για CYTA

Γνωρίζει κανείς ποιες είναι οι τιμές για φοιτητικά πακέτα? θα βάλω σταθερό Internet τον Σεπτέμβρη και έχω ακούσει καλά λόγια, επίσης είναι αρκετά φθηνά (νομίζω 16ε~ το φοιτητικό).

 

Ισχύει ότι είναι εκεί γύρω στα 16ε~? πόσο είναι;; επίσης δεν υπάρχει ενεργή τηλεφωνική γραμμή, τελικά πόσο θα πάει, ξέρει κανείς?

 

Ένας φίλος μου είπε ότι δεν πληρώνεις παγιο στον ΟΤΕ, (σε συνδέουν αυτοί στο δίκτυό τους? )

καποιοι παροχοι δεν δινουν απο το διοδος για το λογο οτι εσυ θα πρεπει να πληρωνεις και τον παροχο αλλα και το παγιο του οτε.οποτε σου δινουν μια κανονικη συνδεση οπως σε ολο τον κοσμο απλα με φοιτητικη τιμη.το ιδιο εκανε και η forthnet.η νεα τηλεφωνικη γραμμη ειναι παντα πιο ακριβη απο την ενεργοποιηση μιας ηδη υπαρχουσας.ρωτα σε διαφορους providers να μαθεις τιμες αλλα σιγουρεψου οτι ειναι παντα στο δικτυο τους και οτιδεν χρειαζεσαι γραμμη απο οτε.νομιζω σε hol επρεπε να εχεις τηλεφωνο στον οτε και σουεδιναν απλα αυτοι το ιντερνετ οποτε προσεξε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νέα σύνδεση ΟΤΕ μου πήρε 1 εβδομάδα (5 εργάσιμες), στην 5η ήρθε ο τεχνικός τα κανόνισε, στην 6η πήρα τον εξοπλισμό και ήμουν ΟΚ.

 

Μια ερώτηση για CYTA

Γνωρίζει κανείς ποιες είναι οι τιμές για φοιτητικά πακέτα? θα βάλω σταθερό Internet τον Σεπτέμβρη και έχω ακούσει καλά λόγια, επίσης είναι αρκετά φθηνά (νομίζω 16ε~ το φοιτητικό).

 

Ισχύει ότι είναι εκεί γύρω στα 16ε~? πόσο είναι;; επίσης δεν υπάρχει ενεργή τηλεφωνική γραμμή, τελικά πόσο θα πάει, ξέρει κανείς?

 

Ένας φίλος μου είπε ότι δεν πληρώνεις παγιο στον ΟΤΕ, (σε συνδέουν αυτοί στο δίκτυό τους? )

 

 

Χωρίς να έχω κάποια πληροφόρηση θα σου πρότεινα να μην σε πιάσει πρεμούρα με το ίντερνετ.Κάθε χρόνο προσφορές βγάζουν για φοιτητές Αρχές Σεπτέμβρη.Οπότε περίμενε για την καλύτερη λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε νταξ, όχι πως καίγομαι ...

 

Έτσι και αλλιώς είμαι με στικακι στην πόλη που σπουδάζω και δεν είναι λύση γιατί όλο αγοράζω πακέτα και ξεφεύγω λίγο...

 

Στο σπίτι μου έβαλα Connx 27ε το πρώτο 6μηνο ( είναι πολύ καλή τιμή )

 

λογικά τα φοιτητικά θα έχουν κάνα 20αευρω, αμα είναι να έχω γραμμή ΟΤΕ και παράλληλα Internet από άλλον τότε άστο! θα βάλω Connx και στην πόλη που σπουδάζω. (όρεξη έχω να τρέχω)

 

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για την Cyta.

 

Πάντως η Forthnet θυμάμαι έχει δικό της δίκτυο, δηλαδή έχεις κάποιο Double πακέτο και έχεις και Internet & Σταθερό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...