Προς το περιεχόμενο

δε δουλεύει η ethernet


paul_agg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα.εχω ένα παλιό μηχάνημα που μέχρι πριν λίγες μέρες δούλευε.κάηκε η κάρτα γραφικών,την αντικατέστησα σήμερα,αλλα τώρα δε δουλεύει το ίντερνετ.τι να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιείς την onboard Ethernet θύρα ή έχεις βάλει δική σου κάρτα δικτύου? Δοκίμασε με Laptop ή άλλον σταθερό να συνδεθείς μέσω Ethernet ώστε να διαπιστώσεις αν το πρόβλημα είναι στο Router ή στον υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα προχτές δεν με άφηνε να συνδεθώ στο δίκτυο μέσο καλωδίου με wifi έμπαινα κανονικά, μίλησα με hol και μου στείλανε νέο ρουτερ (alcatel) τώρα όλα δουλεύουν καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα προχτές δεν με άφηνε να συνδεθώ στο δίκτυο μέσο καλωδίου με wifi έμπαινα κανονικά, μίλησα με hol και μου στείλανε νέο ρουτερ (alcatel) τώρα όλα δουλεύουν καλά

μαλλον θα τα ειχαν παιξει οi ethernet του ρουτερ.το εχω δει σε διαφορα ρουτερ.

 

και καποιος πριν λιγες μερες ειχε ανοιξει θεμα οτι δεν επαιζαν οι lan σε ενα ρουτερ νομιζω.το κακο ειναι οτι πολλες φορες δεν σου λεει οτι δεν εχεις συνδεσει καλωδιο δικτυου οποτε εκει λες α οκ καηκαν αλλα σου δειχνει οτι εχει συνδεθει καλωδιο και απλα δεν παιρνει ip ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον θα τα ειχαν παιξει οi ethernet του ρουτερ.το εχω δει σε διαφορα ρουτερ.

 οι ethernet όπως λες, το πρωί δούλευε για 2 3 ώρες μετά μου έσπαγε τα νεύρα με πετούσε από το δίκτυο σερνόταν όταν έμπαινε.. παρόλα αυτά τα λαμπάκια άναβαν κανονικά μέχρι που χαιρέτησαν και ησύχασα, πάντως μια χαρά εξυπηρέτηση από την hol το στείλανε γρήγορα χωρίς "μα μου"... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 οι ethernet όπως λες, το πρωί δούλευε για 2 3 ώρες μετά μου έσπαγε τα νεύρα με πετούσε από το δίκτυο σερνόταν όταν έμπαινε.. παρόλα αυτά τα λαμπάκια άναβαν κανονικά μέχρι που χαιρέτησαν και ησύχασα, πάντως μια χαρά εξυπηρέτηση από την hol το στείλανε γρήγορα χωρίς "μα μου"... 

χρησιδανειο πλεον οποτε ολα μια χαρα.θα το τεσταρουυν.αν ειναι οκ θα το βαλουν σε αλλο πελατη. αν εχει προβλημα τοτε παει πισω στην αντιπροσωπεια η πολλες φορες πανε απλα για ανακυκλωση κατευθειαν αφου το κοστος επισκευης δεν αξιζει και συμφερει να παρουν καινουριο.ειδικα τωρα με τις ζεστες τα ρουτερ υποφερουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλου κακου κρατησε το μην το ζητησουν.εκτος αν το περασαν μεσα στην εγγυηση και δεν ειναι χρησιδανειο.λογικα το χαρτι συνηθως πρεπει να γραφει πανω.Συνηθως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχω κρατήσει, μην τα παίξει και το καινούργιο.. να έχω τουλάχιστον το wifi ανοιχτώ 

ναι κρατησε το μην θυμηθουν να σου πουν μετα απο μισο χρονο οτι : α ναι το παλιο ρουτερ πρεπει να το γυρισετε πισω και αν δεν το εχετε θα σας χρεωσουμε 40 ευρω:P.και οπως ειπες ναι ειναι και και μια λυση backup αμα παθει κατι το νεο ρουτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...