Προς το περιεχόμενο

Γιατί Media Player;


Fan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Ρε παιδιά μιας και βλέπω αρκετές ταινίες κάθε βδομάδα σκέφτομαι να αγοράσω ένα media player. Τώρα έχω τον αποκωδικοποιητή που συνδέω το usb και τις βλέπω μια χαρά, υπάρχει κάποιος λόγος να αγοράσω media player ή δεν υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νομίζω η πιο συμφέρουσα λύση είναι αυτή:

https://www.skroutz.gr/s/2405229/Crystal-Audio-Prime-HD.html

 

Δεν το έχω ψάξει πολύ, αλλά μπαίζει mkv, έχει ac3 to stereo downmix (για dts δε νομίζω, αλλά μπορείς να το μετατρέπεις αν χρειαστεί).

 

Αν ο τωρινός δέκτης σου υποστηρίζει καλά mkv@1080p, και εξωτερικούς υπότιτλους, τότε μένει μόνο η διαφορά στην ποιότητα εικόνας.

 

Περισσότερο προηγμένος φαίνεται αυτός, μιας και υποστηρίζει περισσότερα video και audio formats:
http://www.audioshow.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=6263

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τηλεόραση είναι μια LCD 32' 5ετιας. Εάν υπάρχει μια εμφανή διαφορά στην ποιότητα εικόνας και ήχου ανάμεσα στον αποκωδικοποιητή και στον media player τότε δεν θα είχα πρόβλημα να δώσει 60-70 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμμια διαφορα φιλε μου μην πεταξεις τα λεφτα σου . πλεον οι αποκωδικοποιητες mpeg4 ειναι κ πολυ ισχυροι  media player παιζουν τα παντα .. αν ειναι HD με hdmi εισαι κομπλε ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν συγκρινεις πχ 2 συσκευες που και οι 2 ειναι hdmi και πχ full hd δεν νομιζω να δεις διαφορα.

Σ' αυτήν την περίπτωση όντως, δεν αξίζει τον κόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι μια στις δέκα ταινίες δεν τις παίζει και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί. Επίσης πάρα πολύ σπάνια δεν εμφανίζει τον υπότιτλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με media πλαυερ σε κατι τεοτια δεν θα ειχες προβλημα.Οπως επισης εγω πχ το χρειαζομαι γιατι με το που κατεβασω το pc ,το εχω  συνδεση ασυρματα και το βλεπω χωρις στικακια κτλ,τα τραβαω κατευθειαν μεσω ρουτερ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με media πλαυερ σε κατι τεοτια δεν θα ειχες προβλημα

πολλοι πλαυερ δε διαβαζουν πολλα αρχεια ..

αφου κανεις την δουλεια σου ασυρματα εσυ μια χαρα εισαι με το πλαυερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το αρχειο το 1 στα 10 εχει καποια μορφη ! δες τι ειναι κ μη τα κατεβαζεις σε αυτη την μορφη η μετετρεψε τα ..

 

Δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να εντωπίσω ακριβώς ποιο format δεν παίζει. Τα περισσότερα που έχουν το πρόβλημα είναι Brrip αλλά χωρίς να σημαίνει κάτι αυτό αφού πολλά τα διαβάζει κανονικά και σε αυτή την μορφή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...