Προς το περιεχόμενο

Hacker δημοσιεύει αναφορά bug στο λογαριασμό του Mark Zuckerberg


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

ηθικο διδαγμα προς χακερς μην ενημερωνετε το facebook για κενα ασφαλειας αν ειναι δυνατον κρατηστε τα, φυλαξτε τα και αν μπορειτε με αυτα ριξτε το ολο το γ****@ facebook, μπορουμε να ζουμε και χωρις αυτο.

Απλά εάν μπορούν να το εξαφανίσουν εντελώς, βλέπω μεγάλους σε ηλικία να παίζουν τα παιχνίδια και να chataroyn ατελείωτες ώρες, βγείτε έξω ρε να δείτε κόσμο, σας έχει πιει το αίμα αυτό και το twitter. Όποτε γνωρίζω κάποια γυναίκα, παλιά έλεγε: Έχεις χρόνο να βρεθούμε? Τώρα λέει: Μήπως έχεις facebook? Θα γνωριστούμε από εκεί καλύτερα. Ούστ απο δωωωωωωωωωωωωωω. Ντροπή κι αίσχος, Είπαμε τα social media ναι μεν είναι τρόπος επικοινωνίας αλλά όχι και να χάσουμε την ζωή που έχουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν θα έπαιρνε 500 σύνολο αλλά 500 για κάθε αναφορά.

Με 100 δηλαδή αναφορές 50 000, που παίζει να ήταν πολύ περισσότερες.

Σ'εχασα. Το προβλημα ηταν 1, πως θα μπορουσε να κανει πχ 100 αναφορες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'εχασα. Το προβλημα ηταν 1, πως θα μπορουσε να κανει πχ 100 αναφορες?

 

Ίσως να μην το κατάλαβα καλά εγώ όπως το διάβασα.

Νόμιζα θα έπαιρνε 500 ευρώ για κάθε αναφορά του bug που θα γινόταν από χρήστες που τους είχε δημιουργήσει πρόβλημα.

Αν είναι απλά για 500 όντως κέρδισε πιο πολλά με την δημοσιότητα, σιγά τα λεφτά που θα έπαιρνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ίσως να μην το κατάλαβα καλά εγώ όπως το διάβασα.

Νόμιζα θα έπαιρνε 500 ευρώ για κάθε αναφορά του bug που θα γινόταν από χρήστες που τους είχε δημιουργήσει πρόβλημα.

Αν είναι απλά για 500 όντως κέρδισε πιο πολλά με την δημοσιότητα, σιγά τα λεφτά που θα έπαιρνε.

Yup, η αναφορα εχει να κανει με το bug αυτο καθαυτο, οχι με τις φορες που εχει παρουσιαστει/χρησιμοποιηθει.

Οπως ειπαμε και πριν, τα 500$ ειναι λιγα σε σχεση με οτι εχει τωρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δηλαδή πείραξε το facebook ένα 500$ γιατί είναι και φτωχά στην εταιρία.

 

Κι εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί το fb επέλεξε να δείξει αυτή την άσχημη εικόνα για $500.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια, καποιος γνωστης να απαντησει..

 

Πως βρισκουν τα bugs? Εχουν καποια ειδικη πλατφορμα ή μπαινουν πχ απο firefox?

 

Αυτος βρηκε ενα bug που σε αφηνει να κανεις ποστ σε οποιονδηποτε τοιχο.. το bug ειναι κωδικας? ειναι καποιος συνδιασμος ενεργειων που ξεκλειδωνει τον τοιχο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλώς το fb όπως και πολλές εταιρίες, δεν ασχολούνται με το πνεύμα του νόμου αλλά με το γράμμα, πράγμα που κατά τη γνώμη μου είναι πολύ μεγάλη απατεωνιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

$500 για το facebook ειναι ενα εξευτελιστικο σε βαθμο αηδίας ποσό. Πιστευω αντι για χαρτι υγειας εχουν 500δόλαρα εκει περα. Το θεμα ειναι οτι οντως παραβιασε τους κανονες που ειχαν οποτε γιατι να πληρωθει? Γιατι δεν εφτιαχνε εναν δοκιμαστικο λογαριασμο, να τον χακαρε και να τους το εδειχνε? Ετσι και τον πληρωσει, ο καθενας θα χακαρει τον λογαριασμο του Zuckerberg, θα γινεται διασημος και θα παιρνει και τα λεφτα... Ε δεν παει ετσι ειπαμε..

Δεν λεει και ευχαριστω ο Zuckerberg που επεσε σε καλο ανθρωπο, εγω θα του ελεγα θες την λυση σκαστα μου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...