Προς το περιεχόμενο

Ψύχτρα επεξεργαστή


exypnakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα ιδιαίτερο ενδιαφέρον δείχνω στο τελευταίο. Όμως μου άρεσε κι αυτό που μου έστειλες το δεύτερο, αλλά είναι Slience;

 

Ακουγεται λιγο αλλα ειναι δυνατο και πολυ αξιοπιστο,επειδη ειναι πολυ φθηνο αξιζει να το δοκιμασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακουγεται λιγο αλλα ειναι δυνατο και πολυ αξιοπιστο,επειδη ειναι πολυ φθηνο αξιζει να το δοκιμασεις.

Το έχεις; Μόλις τώρα διάβασα, κάποιους αγοραστές που το πήραν κι έλεγαν ότι είναι τελείως αθόρυβο!!

 

Δοκίμασα ένα fan 8άρι κι έκανε στη δεύτερη τρύπα. Τώρα μετράω τις μεγαλύτερες με τον χάρακα κι βγαίνει 8cm. Είναι δυνατόν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχεις; Μόλις τώρα διάβασα, κάποιους αγοραστές που το πήραν κι έλεγαν ότι είναι τελείως αθόρυβο!!

 

Το εχω και ειναι πολυ καλο αλλα επειδη το τοποθετησα πλαγια ακουγεται λιγο. Σε σενα αν το βαλεις πισω θα ακουγεται

ακομα λιγοτερο. Τελειος αθορυβο ειναι το

 

http://www.skroutz.gr/s/2272522/Noiseblocker-BlackSilentFan-92mm-1500rpm.html?from=recently_viewed

 

αλλα δεν εχει μεγαλη ροη αερα. Γιαυτο εχω παρει και αυτο

 

http://www.skroutz.gr/s/2272583/Noiseblocker-BlackSilentFan-92mm-1800rpm.html?from=recently_viewed

 

που εχει στην πραγματικοτητα τον ιδιο σχεδον θορυβο με το Arctic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω και ειναι πολυ καλο αλλα επειδη το τοποθετησα πλαγια ακουγεται λιγο. Σε σενα αν το βαλεις πισω θα ακουγεται

ακομα λιγοτερο. Τελειος αθορυβο ειναι το

 

http://www.skroutz.gr/s/2272522/Noiseblocker-BlackSilentFan-92mm-1500rpm.html?from=recently_viewed

 

αλλα δεν εχει μεγαλη ροη αερα. Γιαυτο εχω παρει και αυτο

 

http://www.skroutz.gr/s/2272583/Noiseblocker-BlackSilentFan-92mm-1800rpm.html?from=recently_viewed

 

που εχει στην πραγματικοτητα τον ιδιο σχεδον θορυβο με το Arctic.

Κοίτα εγώ θα το βάλω εκεί που είναι η θύρες της Μητρικής δηλ. usb, ethernet, vga κλπ. Εκεί εννοείς ότι δεν θα ακούγεται; 

 

Υ.Γ. Αν μπορείς βγάλε σε παρακαλώ μία φωτογραφία εκεί που το έβαλες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δοκίμασα ένα fan 8άρι κι έκανε στη δεύτερη τρύπα. Τώρα μετράω τις μεγαλύτερες με τον χάρακα κι βγαίνει 8cm. Είναι δυνατόν;

 

Ναι το μηκος απο τρυπα σε τρυπα ( κετρο τρυπας ) ειναι για 12αρι ανεμιστηρα 10.7 cm , για 92mm ανεμιστηρα 8,3 cm

και για 8αρι ανεμιστηρα 7,3 cm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το μηκος απο τρυπα σε τρυπα ( κετρο τρυπας ) ειναι για 12αρι ανεμιστηρα 10.7 cm , για 92mm ανεμιστηρα 8,3 cm

και για 8αρι ανεμιστηρα 7,3 cm

Thnx!!! Το βράδυ θα σας πω για την RAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα εγώ θα το βάλω εκεί που είναι η θύρες της Μητρικής δηλ. usb, ethernet, vga κλπ. Εκεί εννοείς ότι δεν θα ακούγεται; 

 

Υ.Γ. Αν μπορείς βγάλε σε παρακαλώ μία φωτογραφία εκεί που το έβαλες!!

 

Εσυ θα το βαλεις πισω οπως λες εκει ακουγεται παντα λιγοτερο.

 

Εγω το ειχα πλαγια 

post-263235-0-41561900-1377612321_thumb.jpg

post-263235-0-51885700-1377612335_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το Enermax ειναι ποιο ησυχο ( 13 dBA )  αλλα δινει λιγοτερο airflow (27.18 cfm)  και δουλευει στις 1400

 

στροφες.

 

To Arctic κανει ποιο θορυβο  ( 23.5 dBA ) αλλα εχει περισσοτερο airflow ( 35 cfm )  και δουλευει στις 1800

 

στροφες.

 

Το Enermax ειναι ποιο ησυχο αλλα τα 13 dBA που αναφερει ο κατασκευαστης ειναι επιστημονικη φαντασια

 

μαλλον.

 

Εσυ εισαι αυτος που θα αποφασισει γιατι ο καθε ανθρωπος εχει διαφορετικη αισθηση του θορυβου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Enermax ειναι ποιο ησυχο ( 13 dBA )  αλλα δινει λιγοτερο airflow (27.18 cfm)  και δουλευει στις 1400

 

στροφες.

 

To Arctic κανει ποιο θορυβο  ( 23.5 dBA ) αλλα εχει περισσοτερο airflow ( 35 cfm )  και δουλευει στις 1800

 

στροφες.

 

Το Enermax ειναι ποιο ησυχο αλλα τα 13 dBA που αναφερει ο κατασκευαστης ειναι επιστημονικη φαντασια

 

μαλλον.

 

Εσυ εισαι αυτος που θα αποφασισει γιατι ο καθε ανθρωπος εχει διαφορετικη αισθηση του θορυβου.

Κοίτα που κολλάω εγώ!!! Όλοι λένε ότι δεν κάνει θόρυβο το artic. Εσύ λες ότι κάνει!!! Έχω μπερδευτεί τελείως...

 

Τι να κάνω;;;

 

Υ.Γ. Κάνε αν θες συνδρομή στο θέμα, για να επικοινωνούμε μέχρι την τελική απόφασή μου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα σε ενοχλεί.

Τα 23dB;

 

Λοιπόν, έχω 1,5 ώρα που έβαλα την RAM κι όλα δουλεύουν ρολόι. Κατάλαβα λίγη διαφορά στο άνοιγμα και στο κλείσιμο των προγραμμάτων, του υπολογιστή και στις ιστοσελίδες. Δεν κολλάει όσο κόλλαγε πριν και όταν θα χρειαστεί σε ένα πρόγραμμα που μου έβγαζε όταν κολλούσε (δεν ανταποκρίνεται), θα δω αν το βγάζει άλλο. Όσο αναφορά το fan πάω προς το Artic. Τι λέτε κι εσείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...