Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με iMessage σε MountainLion 10.8.4


Καρχαρίαςςς

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν προσπαθείς σε χάκιντος δεν νομίζω πως είσαι ο πρώτος που έχει προβλήματα με τα iMessages και μερικοί και με iTunes store =)

Ναι ειναι σαν να θελω και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο... Πιστευεις οτι αν κανω log in απο κανονικο mac να δουλεψει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ όσες φορές προσπάθησα δεν κατάφερα τίποτα, μερικοί τα είχανε καταφέροι. αλλά ειναι πρόβλημα στα χάκι.


δεν έχει να κάνει καθαυτου με το χάκι αλλά με τα servers της Apple. κατά κάποιο τρόπο δεν μπορείς να τα ξεγελάσεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει να κάνει με το μηχνάνημα εγώ ξαναλέω (έτσι πιστεύω εγώ) και πως το ID του μπορεί να ξεγελάσει τα servers της Apple.


και εγώ όσο θυμαμαι με chimera είχα θέμα, το έψαξα αρκετά, πολλά edits σε .plists χωρίς αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει να κάνει με το μηχνάνημα εγώ ξαναλέω (έτσι πιστεύω εγώ) και πως το ID του μπορεί να ξεγελάσει τα servers της Apple.

 

 

και εγώ όσο θυμαμαι με chimera είχα θέμα, το έψαξα αρκετά, πολλά edits σε .plists χωρίς αποτέλεσμα.

Τεσπα εγω δεν θα το ψαξω παραπανω γιατι εχει αρχισει να με κουραζει και βεβαια χθες βραδυ γαμησα την εγκατασταση του mountain lion μου εγκαθιστωντας ενα υποτιθεμενο φιξ... Ευτυχως σημερα που εκανα clean install σε αλλο δισκο καταφερα να κανω πληρη recover απο τον αλλο μου δισκο και πηρα ολα τα αρχεια και εκανα και εγκατασταση ολων των εφαρμογων και των ρυθμισεων σε 8-9 λεπτα που μου γλιτωσε ωρες ταλαιπωριας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dr.Fuzzy Μετα απο clean install σημερα και με την εγκατασταση του chimera 2.1.2 παλι δεν μπαινει οποτε μαλλον το ξεχναω

Εμένα παίζει μια χαρά. Δοκίμασε να αλλάξεις psw στο appleid και θα παίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε hack το πρόβλημα το είχα και εγώ. Αν μπαίνεις στο Ίντερνετ ασύρματα, μπες πρώτα ενσύρματα. Επίσης κατέβασε το myefi και κάπου θα σου δώσει ένα μεγάλο αριθμό για την ενσύρματης κάρτα δικτύου(device id) και θα το βάλεις στο org.chameleon.Boot.plist.

Boot loader εννοείται το τελευταίο Chimera. Είναι η έκδοση 2.2 τώρα νομίζω. Δες από tonymacx86

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...