Προς το περιεχόμενο

Αγορα νεου κινητου


merlin3009

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους,

 

Σκεφτομαι να αγορα καινουρια συσκευη και θα ηθελα να μαζεψω μερικες γνωμες εαν σας ειναι ευκολο. Με το λιγο ψαξιμο που εχω κανω εδω στο φορουμ αλλα και γενικα σε καποια αλλα sites νομιζω πως τεινω προς το Galaxy S3. Ποια ειναι η γνωμη σας για την συσκευη; αξιζει τα λεφτα τις ή μπορω να παρω κατι καλλητερο με τα ιδια χρηματα;

Κατι αλλο που παρατηρησα ειναι οτι δεν υποστηριζει το android 4.2...τι περισσοτερο προσφερει απο την 4.1 εκδοση που υποστηριζει;

 

Ευχαριστω πολυ,

Κυριακος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ανταγωνισμος βρισκεται κυριως εδω:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το έχω δουλέψει το s3 και σκεφτόμουν να το πάρω θα σου πρότεινα να προσανατολιστείς προς το lg optimus g - είναι πιο γρήγορο, καλύτερη ποιότητα κατασκευής και μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης, επίσης βγαίνει λίγο φθηνότερο.

Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσουν πολύ οι οθόνες amoled αλλά είναι θέμα προσωπικού γούστου.

Τώρα σχετικά με τις αναβαθμίσεις, πλέον μόνο οι ναυαρχίδες των εταιρειών τις παίρνουν αλλά η έκδοση που φορούν και τα δύο μοντέλα είναι καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και παλι σε ολους,

 

Τελικα μαλλον για s3 παω αλλα θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σε σχχεση με τα μαγαζια του σκρουτζ...υπαρχει καποιο αναξιοπιστο? ειδα για παραδειγμα οτι το keizershop κανει δωρο μια θηκη ισχθει κατι τετοιο?

 

Ευχαριστω και παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το kaizershop εχει πολυ καλες κριτικες..παρτους ενα τηλεφωνακι και ρωτα τους..

 

απο την αλλη , εχεις σκεφτει να χτυπησεις το s4?Ξεφευγει προφανως απο την τιμη του s3..αλλα μιλαμε για 130-140ευρω παραπανω στα μαγαζια του σκρουτζ...

 

αν μπορεις να τα διαθεσεις εγω στο προτεινω ανεπιφυλακτα..το κινητο σπερνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το kaizershop εχει πολυ καλες κριτικες..παρτους ενα τηλεφωνακι και ρωτα τους..

 

απο την αλλη , εχεις σκεφτει να χτυπησεις το s4?Ξεφευγει προφανως απο την τιμη του s3..αλλα μιλαμε για 130-140ευρω παραπανω στα μαγαζια του σκρουτζ...

 

αν μπορεις να τα διαθεσεις εγω στο προτεινω ανεπιφυλακτα..το κινητο σπερνει...

Γεια σ φιλε μπηχτη, αν επιτρεπεται εσυ εχεις το s4? το σκεφτηκα αρχικα αλλα πιστευω πως ειναι too much μαλλον για εμενα. Χοντρικα τι παραπανω μπορει να μου προσφερει απο το 3 ωστε να πληρωσω αυτο το παραπανω ποσο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σ φιλε μπηχτη, αν επιτρεπεται εσυ εχεις το s4? το σκεφτηκα αρχικα αλλα πιστευω πως ειναι too much μαλλον για εμενα. Χοντρικα τι παραπανω μπορει να μου προσφερει απο το 3 ωστε να πληρωσω αυτο το παραπανω ποσο?

 

ναι το πηρα προσφατα γιατι το galaxy note αρχισε να με κουραζει απο θεμα μεγεθους και απο θεμα οτι λαγκαρει αρκετα συχνα.

Πιστευω οτι το σ4 με καλυψε π λ η ρ ω ς.

 

Επειδη δεν ειχα το σ3 για να στο συγκρινω με το σ4 , θα μιλησω συγκρινοντας απλα τα χαρακτηριστικα τους..

 

Εχε στο μυαλο σου οτι τα σμαρτφονς ειναι πλεον μικροι υπολογιστες..οποτε ολοι αναζητουν το καλυτερο...ολα παιρνουν τηλεφωνο..αλλα ειπαμε...δεν κανουν μονο αυτο.

 

1.Η καμερα του σ4 ειναι απλα απιστευτη...ενα σωρο επιλογες , πολυ γρηγορη και ενταξ δεν ειναι ψηφιακη αλλα τα αποτελεσματα ειναι παρα πολυ ικανοποιητικα.

2.2 γιγα ραμ αντι 1 γιγα του σ3 (εκτος και αν χτυπησεις το lte μοντελο οποτε εχεις και στο σ3 2 γιγα) με οτι αυτο συνεπαγεται απο θεμα ανεσης του λειτουργικου να τρεχει προγραμματα και παιχνιδια.

3.η οθονη απλα απιστευτη..νομιζεις οτι ειναι ψευτικη...θα μου πεις νταξ δεν σε επηρεαζει στην καθημερινη χρηση..αλλα οκ...ειναι απιστευτη :)

4.gorilla glass 3...οσο ναναι θα γλυτωσεις καποιες γρατζουνιες..οκ gorilla glass  2 το 3 ,  gorilla glass 3  το 4..σιγα τα ωα θα μου πεις...οκ...ομως ειναια μια διαφορα που υπαρχει.

5.air gestures...νταξ τα περισσοτερα ειναι ετσι για να λεμε οτι υπαρχουν...αλλα μερικα βολευουν...ασε που ακουμπας λιγοτερο με τα δαχτυλα την οθονη ...

6.απο τα λιγα , αν οχι το μοναδικο που εχει σενσορ για θερμοκρασια :)

7.το ανδροιδ παει σφαιρα...το σκρολινγκ ομαλοτατο..ολα ανοιγουν αερα πατερα...στο ΝΟΤΕ που ειχα , οταν το ξεκλειδωνα , ειχε τα λαγκακια του.

8.πολυ καλη αυτονομια...δεν ξερω τι καπνο φουμαρει το 3 σε αυτον τον τομεα..αλλα το 4αρι μου εφτασε 17% μετα απο 2 μερες και 12-15ωρες...ελαχιστης εως μετριας χρησης... θεωρω με κανονικη χρηση να πιανει ανετα μιαμιση μερα στο νερο μεχρι να πεσει κατω απο το 20%

 

Αν και το ακριβοπληρωσα θεωρω οτι το 4αρι ειναι απο τα πιο γαμηστερα κινητα που εχω πιασει :) . Μπορει σε καποια σημεια και το 3 να ειναι εξισου καλο...δεν το αποκλειω..δεν το ειχα και δεν μπορω να ξερω...αλλα αμα μπορεις να διαθεσεις τα εξτρα λεφτα για να παρεις το 4αρι...παρτο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το πηρα προσφατα γιατι το galaxy note αρχισε να με κουραζει απο θεμα μεγεθους και απο θεμα οτι λαγκαρει αρκετα συχνα.

Πιστευω οτι το σ4 με καλυψε π λ η ρ ω ς.

 

Επειδη δεν ειχα το σ3 για να στο συγκρινω με το σ4 , θα μιλησω συγκρινοντας απλα τα χαρακτηριστικα τους..

 

Εχε στο μυαλο σου οτι τα σμαρτφονς ειναι πλεον μικροι υπολογιστες..οποτε ολοι αναζητουν το καλυτερο...ολα παιρνουν τηλεφωνο..αλλα ειπαμε...δεν κανουν μονο αυτο.

 

1.Η καμερα του σ4 ειναι απλα απιστευτη...ενα σωρο επιλογες , πολυ γρηγορη και ενταξ δεν ειναι ψηφιακη αλλα τα αποτελεσματα ειναι παρα πολυ ικανοποιητικα.

2.2 γιγα ραμ αντι 1 γιγα του σ3 (εκτος και αν χτυπησεις το lte μοντελο οποτε εχεις και στο σ3 2 γιγα) με οτι αυτο συνεπαγεται απο θεμα ανεσης του λειτουργικου να τρεχει προγραμματα και παιχνιδια.

3.η οθονη απλα απιστευτη..νομιζεις οτι ειναι ψευτικη...θα μου πεις νταξ δεν σε επηρεαζει στην καθημερινη χρηση..αλλα οκ...ειναι απιστευτη :)

4.gorilla glass 3...οσο ναναι θα γλυτωσεις καποιες γρατζουνιες..οκ gorilla glass  2 το 3 ,  gorilla glass 3  το 4..σιγα τα ωα θα μου πεις...οκ...ομως ειναια μια διαφορα που υπαρχει.

5.air gestures...νταξ τα περισσοτερα ειναι ετσι για να λεμε οτι υπαρχουν...αλλα μερικα βολευουν...ασε που ακουμπας λιγοτερο με τα δαχτυλα την οθονη ...

6.απο τα λιγα , αν οχι το μοναδικο που εχει σενσορ για θερμοκρασια :)

7.το ανδροιδ παει σφαιρα...το σκρολινγκ ομαλοτατο..ολα ανοιγουν αερα πατερα...στο ΝΟΤΕ που ειχα , οταν το ξεκλειδωνα , ειχε τα λαγκακια του.

8.πολυ καλη αυτονομια...δεν ξερω τι καπνο φουμαρει το 3 σε αυτον τον τομεα..αλλα το 4αρι μου εφτασε 17% μετα απο 2 μερες και 12-15ωρες...ελαχιστης εως μετριας χρησης... θεωρω με κανονικη χρηση να πιανει ανετα μιαμιση μερα στο νερο μεχρι να πεσει κατω απο το 20%

 

Αν και το ακριβοπληρωσα θεωρω οτι το 4αρι ειναι απο τα πιο γαμηστερα κινητα που εχω πιασει :) . Μπορει σε καποια σημεια και το 3 να ειναι εξισου καλο...δεν το αποκλειω..δεν το ειχα και δεν μπορω να ξερω...αλλα αμα μπορεις να διαθεσεις τα εξτρα λεφτα για να παρεις το 4αρι...παρτο....

Και 9 ας προσλαβει καποιος τον giorgio armani μπας και δει ο κοσμος κατι διαφορετικο στο σχεδιο.

Ολα ιδια ειναι και αλλαζει μονο το μεγεθος.

 

Καλησπερα σε ολους,

 

Σκεφτομαι να αγορα καινουρια συσκευη και θα ηθελα να μαζεψω μερικες γνωμες εαν σας ειναι ευκολο. Με το λιγο ψαξιμο που εχω κανω εδω στο φορουμ αλλα και γενικα σε καποια αλλα sites νομιζω πως τεινω προς το Galaxy S3. Ποια ειναι η γνωμη σας για την συσκευη; αξιζει τα λεφτα τις ή μπορω να παρω κατι καλλητερο με τα ιδια χρηματα;

Κατι αλλο που παρατηρησα ειναι οτι δεν υποστηριζει το android 4.2...τι περισσοτερο προσφερει απο την 4.1 εκδοση που υποστηριζει;

 

Ευχαριστω πολυ,

Κυριακος

Φιλε μου για πια χρηση το θες το κινητο?Γιατι αν το θες μονο για viber,facebook,και κλησεις και χαμηλοτερη ποιοτητα απο s3 να παρεις μια χαρα θα εισαι,εκτος και αν γουσταρεις s3 η s4 απλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μετα οταν αλλαζει καποιο μοντελο καποιας μαρκας σχεδιασμο τρωει το κραξιμο του αιωνα..

 

προφανως οι περισσοτεροι κατασκευαστες δεν κανουν τολμηρα βηματα σε αυτο το θεμα..βλεπουν οτι πουλαει η ταδε γραμμη / σχεδιασμος και κολανε σε αυτον με μικρες διαφοροποιησεις απο μοντελο σε μοντελο.

 

 

η λογικη οτι χρειαζομαι το κινητο/πισι για 3 πραματα αρα μου αρκει και κατι φθηνο..δεν εχει ...λογικη..

 

αν στην πορεια χρειαστει κατι παραπανω...??γιατι θα χρειαστει ειναι σιγουρο....

 

για αυτο ειπα οτι αν μπορει να διαθεσει τα λεφτα..το σ4 θα τον υπερκαλυψει και θα ξερει οτι παιρνει ενα πολυ καλο κινητο με μελλον..βασει hardware..

αν δεν μπορει και το σ3 ειναι αξιολογο....

 

και με 200 ευρω μπορει να παρει κατι χειροτερο...αλλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης μιας και ειχα και S3 και τωρα S4 η θεαση κατω απο τον ηλιο ειναι πολυ καλυτερη στο S4.

Παντως αν δεν εχεις λεφτα για S4 κι εγω θα προτεινα το LG optimus G.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θεμα ειναι ποσο σκεφτεται κα να το κρατησει...Γιατι αν μιλαμε για κινητο 1 χρονου 1.5 χρονου και μετα 

να μας γιαλυσει αλλο καλυτερα να παει εστω στο s3..εκτος και αν τρεχουν απ τα πατζακια,τοτε αλλαζει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα δεν ειμαι απο αυτους που αλλαζουν συνεχωσ κινητα, τωρα εχω το κ800ι (μια 5ετια περιπου) οποτε θελω κατι για να το κρατησω για οσο θα καλυπτει τις αναγκες μου. Τωρα  για την ακριβη χρηση που θα κανω δεν το γνωριζω γιατι ειναι το 1ο android που θα παρω. Το LG μου το ειπαν και τα παιδια νωριτερα, αλλα για καποιο λογο προτιμω samsung (ισως ημεγαλυτερη δημοτικοτητα?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...