Προς το περιεχόμενο

Αγορα νεου κινητου


merlin3009

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κοιτα μοντελα βγαινουν συνεχεια..εδω με το ΝΟΤΕ..και το χεσανε τελειως...βγηκε νοτε2 και πριν καλα καλα το χαρουν οι κατοχοι του σεπτεμβρη ανακοινωνεται το νοτε3...

 

νταξ δεν υπαρχει σταματημος..ολο θα βγαζουν...

 

Απο αποψη hardware το 4αρι ειναι πολυ δυνατο..δηλ πρεπει να φτασει το ανδροιδ σε εκδοση 7-8 που λεει ο λογος για να αρχισουμε να σκεφτομαστε οτι ισως δεν θα τραβαει ...

Και με αυτην την λογικη ...η samsung θα του βγαζει ενημερωσεις....δεν υπαρχει δηλ δικαιολογια δεν σηκωνει τις επομενες εκδοσεις και τετοια.

 

Αν δεν βγαινεις για παραπανω παιρνεις το 3αρι...αν μπορεις να διαθεσεις τα εξτρα φραγκα , που για μενα ειναι μικρη η διαφορα σε σχεση με το αλμα απο το 3 στο 4....τοτε παιρνεις το 4αρι...

 

Ειναι κινητο που θα σε εντυπωσιασει και θα σε πορωσει και θα σε καλυψει για πολυ καιροοο εκτος και αν εχεις το μικροβιο να αλλαζεις συνεχεια κινητα (που απο οτι καταλαβαινω δεν το χεις :) )

 

Θα μου πεις ενταξει και με το 3αρι κανω την δουλεια μου....σωστα..αλλα εφοσον το 4αρι...το τελευταιο δηλ της σειρας ειναι μονο +140ευρω μακρυα....κανε την υπερβαση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Samsung galaxy s3 ή lg optimus.Οσο για τα περι galaxy s4,δωσε στον ενδιαφερομενο τα 150ευρο της διαφορας να το παρει το s4 :P αλλιως κοιτα σε ενα απο τα 2 πρωτα για android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Samsung galaxy s3 ή lg optimus.Οσο για τα περι galaxy s4,δωσε στον ενδιαφερομενο τα 150ευρο της διαφορας να το παρει το s4 :P αλλιως κοιτα σε ενα απο τα 2 πρωτα για android

 

 

γιατι να του τα δωσω εγω?επειδη τον παροτρυνω? ειπα σαφεστατα "αν εχεις την ευχερια"...δεν του βαλα το μαχαιρι στο λαιμο.

 

εγω παντως αν ημουν μεταξυ σ3 και σ4 και η διαφορα ειναι μονο 140-150ευρω..θα θεωρουσα μαλακια να παρω το προηγουμενο μοντελο..ενω υπαρχει το επομενο...

 

και στην ταξη μεγεθους των χρηματων που μιλαμε...και για την διαφορα των κινητων σε χαρακτηριστικα και features...η διαφορα στα χρηματα δεν ειναι μεγαλη.

 

παλι τονιζω..αν εχει την ευχερια να δωσει κατι παραπανω....αν δεν εχει...και το σ3 ειναι καλη εναλλακτικη..ή καποιο αλλο κινητο παρεμφερες τελοσπαντων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι να του τα δωσω εγω?επειδη τον παροτρυνω? ειπα σαφεστατα "αν εχεις την ευχερια"...δεν του βαλα το μαχαιρι στο λαιμο.

 

εγω παντως αν ημουν μεταξυ σ3 και σ4 και η διαφορα ειναι μονο 140-150ευρω..θα θεωρουσα μαλακια να παρω το προηγουμενο μοντελο..ενω υπαρχει το επομενο...

 

και στην ταξη μεγεθους των χρηματων που μιλαμε...και για την διαφορα των κινητων σε χαρακτηριστικα και features...η διαφορα στα χρηματα δεν ειναι μεγαλη.

 

παλι τονιζω..αν εχει την ευχερια να δωσει κατι παραπανω....αν δεν εχει...και το σ3 ειναι καλη εναλλακτικη..ή καποιο αλλο κινητο παρεμφερες τελοσπαντων...

Η διαφορα s3 με s4 στην τιμη ειναι σχεδον 50% αρα ναι ειναι μεγαλη...Και επισης υπαρχει και το παρα πολυ δυνατο Lg optimus.στα λεφτα αυτα.Αρα ακομα και αν εχει την οικονομικη ευχερια παλι δεν αξιζει να αγορασεις το s4.Και το s3 και το Lg τον υπερκαλυπτουν για τις αναγκες του ενδιαφερομενου και γλυτωνει και λεφτα απο αλλα ακριβοτερα κινητα οπως Galaxy s4,Iphone κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το lg optimus ειναι οντως ενα πολυ καλο και δυνατο κινητο και σε καλη τιμη...στανταρ καλυτερο απο το σ3 οπως το κοβω...

 

και σιγουρα τον υπερκαλυπτουν και τα 2..για καποιον που δεν εχει και πολλες απαιτησεις απο την χρηση που θα τους κανει ..

 

Αλλωστε οτι πληρωνεις παιρνεις..και το σ4 ειναι μια κατηγορια πανω και απο τα 2 :)

 

Μπορει να ειναι 50% η διαφορα..αλλα το τεχνολογικο αλμα ειναι μεγαλυτερο...γνωμη μου αν ειναι να δωσει λεφτα..ας δωσει κατι παραπανω ωστε να του κρατησει και περισσοτερο....

 

βεβαια το lg εχει παρομοια χαρακτηριστικα με το σ4....αν εξαιρεσουμε τα ανεπαναληπτα  features που φερνει το σ4 ...κατα τα αλλα ειναι πολυ κοντα σε χαρακτηριστικα

Το μονο που με χαλαει ειναι το γυαλι παντου..με ο,τι αυτο συνεπαγεται....(στο lg)...

 

Βεβαια ο καθενας ξερει την τσεπη του και τις αναγκες του καλυτερα...ξερει σε τι ευρος τιμων θελει να παιξει και αποφασιζει..

 

ΥΓ: επισης απο οτι διαβαζω η μπαταρια δεν βγαινει και δεν εχει υποδοχη για sd το lg optimus .Για το 2ο δεν παιζει ιδιαιτερο προβλημα μιας και εχει εσωτερικη 32γιγα...χλωμο να την τιγκαρει καποιος...αλλα και παλι ποτε δεν ξερεις...οσο για την μπαταρια...με νορμαλ χρηση δεν τιθεται θεμα.αλλιως πρεπει να κουβαλας φορτιστη μαζι σου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και παλι σε ολους,

 

Τελικα μαλλον για s3 παω αλλα θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σε σχχεση με τα μαγαζια του σκρουτζ...υπαρχει καποιο αναξιοπιστο? ειδα για παραδειγμα οτι το keizershop κανει δωρο μια θηκη ισχθει κατι τετοιο?

 

Ευχαριστω και παλι

Γιαυτο και δεν ανεφερα το s4 καθαρα λογω του ποσου που διαθετει.Δεν υπαρχει καν θεμα οτι αν δινει τα extra χρηματα κοιταζει σε s4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας και παλι!!!

 

Τελικα οπως σας ειχα πει αγορσα (σημερα) το galaxy s3, η πρωτη επαφη ειναι πολυ ευχαριστη το μονο αρνητικο ειναι οτι εχω ενα θεμα με τα ακουστικα...δεν ακουγεται σχεδον τιποτα. Υπαρχουν μηπως τιποτα ρυθμησεις να φτιαξω ή εχουν θεμα τα ακουστικα? Αν εχουν θεμα τα καλύπτει η εγγυηση?

 

Σας ευχαριστω πολυ για ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...