Προς το περιεχόμενο

Κανάλι στο Youtube


Kenny McCormick

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα επειδή θέλω να δημιουργήσω ένα κανάλι γνωρίζει κανείς τη νομοθεσία σχετικά με οπτικοακουστικά μέσα ; Δηλαδή αν πάρω ένα ή περισσότερα βίντεο που έχουν αναρτηθεί ήδη στο διαδίκτυο και τα ενσωματώσω σε ένα δικό μου με άλλα υπάρχει νομικό πρόβλημα ; Επίσης τραγούδια μπορούν να χρησιμοποιηθούν ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να αναφέρεις απο που είναι τα βίντεο.Για τραγούδια κανονικά θέλει να τα αγοράσεις αλλά δεν νομίζω να πολυασχοληθούν με αυτά ειδικά αν αναφέρεις οτι "δεν είναι δικά σου και ανήκουν στους δημιουργούς" στο description.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαζεις αυτο στο description

 

"Copyright Disclaimer Under Section 107 of the Copyright Act 1976, allowance is made for "fair use" for purposes such as criticism, comment, news reporting, teaching, scholarship, and research. Fair use is a use permitted by copyright statute that might otherwise be infringing. Non-profit, educational or personal use tips the balance in favor of fair use."

 

και αν σου το μπλοκαρουν κανεις μια "διαφωνια" και τους περναει...3/3 video μου με μουσικη κλπ ειναι ζωντανα με αυτο :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοιγω νεο νημα, να ρωτησω και εγω κατι σχετικο. Εχω και εγω ενα καναλι που θελω να εχω καποια reviews απο εταιριες. Θελω ομως να τα εχω ανεβασει εγω στο καναλι μου για να μην σβηστουν απο τους αλλους. Τα ανεβαζω και βαζω πανω στο βιντεο ετικετα με λινκ στο original video. Μεχρι στιγμης δεν ειχα προβλημα μεχρι που μια εταιρια μου εκανε report. Εγω οταν βλεπω ενα βιντεο στο τιουμπ μπορω να δω καπου τι δικαιωματα εχει? Για να δω αν μπορω να τα χρησιμοποιησω ή οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...