Προς το περιεχόμενο

Αγορα απο γερμανικο amazon


CROM271

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και το αγγλικο μας εβαλε μεταφορικα πλεον κοιταξα λιγο σημερα στο γερμανικο.

 

Απο οτι ειδα εχει σε καποια αντικειμενα καλυτερες τιμες απο το αγγλικο και επομενως ισως συμφερει καποια αντικειμενα να τα παρεις απο εκει.

 

Καποιες ερωτησεις.

 

1) Εγω εχω κανει τον λογαριασμο στο amazon uk. Απο οτι ειδα με τα ιδια στοιχεια συνδεθηκα και στο γερμανικο. Επομενως απο οτι καταλαβαινω δεν χρειαζεται να κανω καινουργιο λογαριασμο. Ισχυει ο ιδιος για ΟΛΑ τα amazon???

 

2) Απο οτι ειδα τα μεταφορικα στο γερμανικο ειναι γυρω στα 10 ευρω για προιοντα που στελνει το amazon. Ισχυει αυτο ή μπερδευτηκα με τα γερμανικα και κανω λαθος?

 

3) Σε περιπτωση που γινει καποια στραβη (π.χ. χαθει το αντικειμενο κλπ) υπαρχει δυνατοτητα επικοινωνιας στα αγγλικα? Γιατι γερμανικα δεν...

 

 

Α και κατι αλλο οσον αφορα το αγγλικο amazon.

Πηγα να παραγγειλω σημερα 3 αντικειμενα που ειναι Dispatched from and sold by amazon και ενα αντικειμενο που ειναι απο τριτο πωλητη ΑΛΛΑ fulfilled by amazon. Και μου βγαζει εξτρα μεταφορικα για αυτο που ειναι fulfilled by amazon. Λογικα δεν θα επρεπε να ειναι τα ιδια τα μεταφορικα αφου ειναι fulfilled by amazon?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι με τον ίδιο λογαριασμό μπαίνεις σε όλα.Μόνο στο κινέζικο δεν έχω καταφέρει να μπω και δεν ξέρω γιατί.

 

Για τα μεταφορικά προχώρα την παραγγελία μέχρι το τελευταίο βήμα πριν επιβεβαιώσεις την παραγγελία και θα δεις ποσα είναι.

 

Μήπως τα πραγματα που επέλεξες δεν είναι άμεσα διαθέσιμα και τα στέλνουν ξεχωριστά;Μπορείς να επιλέξεις να τα στείλουν όταν είναι όλα διαθέσιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το αγγλικο μας εβαλε μεταφορικα πλεον κοιταξα λιγο σημερα στο γερμανικο.

 

Απο οτι ειδα εχει σε καποια αντικειμενα καλυτερες τιμες απο το αγγλικο και επομενως ισως συμφερει καποια αντικειμενα να τα παρεις απο εκει.

 

Καποιες ερωτησεις.

 

1) Εγω εχω κανει τον λογαριασμο στο amazon uk. Απο οτι ειδα με τα ιδια στοιχεια συνδεθηκα και στο γερμανικο. Επομενως απο οτι καταλαβαινω δεν χρειαζεται να κανω καινουργιο λογαριασμο. Ισχυει ο ιδιος για ΟΛΑ τα amazon???

 

2) Απο οτι ειδα τα μεταφορικα στο γερμανικο ειναι γυρω στα 10 ευρω για προιοντα που στελνει το amazon. Ισχυει αυτο ή μπερδευτηκα με τα γερμανικα και κανω λαθος?

 

3) Σε περιπτωση που γινει καποια στραβη (π.χ. χαθει το αντικειμενο κλπ) υπαρχει δυνατοτητα επικοινωνιας στα αγγλικα? Γιατι γερμανικα δεν...

 

 

Α και κατι αλλο οσον αφορα το αγγλικο amazon.

Πηγα να παραγγειλω σημερα 3 αντικειμενα που ειναι Dispatched from and sold by amazon και ενα αντικειμενο που ειναι απο τριτο πωλητη ΑΛΛΑ fulfilled by amazon. Και μου βγαζει εξτρα μεταφορικα για αυτο που ειναι fulfilled by amazon. Λογικα δεν θα επρεπε να ειναι τα ιδια τα μεταφορικα αφου ειναι fulfilled by amazon?

 

1)Ναι

2)Αναλογα τι περνεις. Στην τελευταια σελιδα θα δεις το ποσο.

3)Ναι αλλα πρεπει να εχεις λιγο τυχη. Γιατι η ΒΑΣΙΚΗ γλωσσα ειναι η ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ

 

Τωρα για το αλλο που λες δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το τελευταίο ερώτημα σχετικά με το αγγλικό λύθηκε το πρόβλημα. Μίλησα με εξυπηρέτηση πελατών και όλα ok. Δεν με χρέωσαν έξτρα μεταφορικά τελικά.

 

Αυτό με την τελευταία σελίδα στο γερμανικό ωστε να δω το τελικό κόστος λίγο που το κοίταξα δεν το βγάζει.

Κατάλαβα τι εννοείτε μιας και το αγγλικό το χρησιμοποιώ πολύ. Την ξέρω την διαδικασία.

Αλλά στο γερμανικό έφτασα ως την τελευταία σελίδα και δεν μου το βγάζει.

Θα το κοιτάξω καλύτερα το βράδυ. Αν ευκαιρει κανένας ας το δοκιμάσει να μας πει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οντως τα βγαζει τωρα που το κοιταξα καλυτερα και βλεποντας την τελικη σελιδα οπως την εβαλε ο Silverage.

 

Ειχα σταματησει σε προηγουμενο σημειο νομιζοντας πως το επομενο κουμπι (Weiter εγραφε και μαλλον σημαινει επομενο) ηταν το πληρωμη τωρα.

 

Παντως για ρουχα που κοιταω λεει το γερμανικο. Εκανα μ@λ@κι@ και βιαστηκα και παρηγγειλα απο το αγγλικο σημερα. Στο γερμανικο βρηκα ρουχα που μου αρεσαν περισσοτερο. Τεσπα την επομενη φορα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...