Προς το περιεχόμενο

Πτωση κουτιου


toavepa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια και καλο καλοκαιρι. Ειμαι σιγουρος οτι οι μισοι θα με κατηγορησουν σαν τρολλ με αυτη την ερωτηση που θα κανω αλλα μια ψυχη που ειναι να βγει ας βγει...Παιδια καθως μετακινησα το κουτι στην ντουλαπα ( corsair 500r) οπως πηγαινα να το βαλω οριζοντια μου ξεφυγε και επεσε . Η αποσταση ηταν πολυ μικρη και καθως επεφτε ακουμπουσε την ντουλαπα. Να μην ξεχασω να αναφερω οτι επεσε απο τη μερια που ειναι το κενο για το cable  management. Δυστηχως εφευγα εκεινη την ημερα και το μονο που εκανα ηταν να τον ακοιξω να δω αν επαθε καποια εμφανη βλαβη . Ανοιξε και εφυγα την επομενω ωρα για ΄΄διακοπες΄΄ . Τωρα θελω την αποψη σας ποιες ειναι οι πιθανοτητες να εγινε βλαβη στους σκληρους και στην corsair h100i αλλα και γενικοτερα στο υπολοιπο συστημα . Σε δυο ημερες που γυρναω υπαρχει καποιος τροπος να δω αν εχει γινει ζιμια ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο θεμα αυτο δεν μπορω να σου πω για σιγουρια γιατι λυπης.. οταν γιρισεις 1. ελενξε ολα τα σλοτ ραμ καρτα γραφικον αν ειναι στην θεση τους 2 ελενξε της φισες απο ολα και εγω πιστευω επιδη ηταν κλειστος οτι δεν θα εχει κατι προλιπτικα κανε αυτα τα βιματακια και αν δεις κατι οταν τον ανιξεις μας λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φισες ? Κοιτα παντος ανοιξε την επομενη στιγμη που τον εβαλα να ανοιξει. Αν δω θερμοκρασεις καλες και οι σκληροι περασουν τα τεστ θεωρητικα θα ειμαι οκ ? Επισης αν ενας δισκος ειναι 99% υγεια στο hard disk σημαινει οτι χαλαει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φισες ? Κοιτα παντος ανοιξε την επομενη στιγμη που τον εβαλα να ανοιξει. Αν δω θερμοκρασεις καλες και οι σκληροι περασουν τα τεστ θεωρητικα θα ειμαι οκ ? Επισης αν ενας δισκος ειναι 99% υγεια στο hard disk σημαινει οτι χαλαει ?

Ανοίγεις τον υπολογιστη βλέπεις οτι ολα είναι συνδεδεμένα οκ και μετά τον βάζεις μπρος και ελπιζεις. Οτι και να σου πούμε εμείς μόνο εικασίες θα είναι... Εγω περισσότερο για την κάρτα θα άνησυχουσα παρά για σκληρούς και ψύξη.

 

Ο σκληρός με το 99 % κατα πάσα πιθανότητα δεν πρόκειται να έχει τπτ.. Αλλά εσυ εννοείται να τον έχεις στον νου σου και να περνεις back up συχνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ειχα και ενα σκληρο που επεσε σε πλακακι και ζουσε .. υποκειμενικο ειναι . Πες μου λιγο γιατι να εχει κατι η καρτα θελω να πω οτι επεσε με τη πλατη... Μην μου πεις οτι εννοεις να εσπασε ο συνδεσμος για μητρικη-καρτα?(ο υπολογιστης ανοιξε κανονικα παντος την επομενη στιγμη μετα την πτωση )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα ο σκληρός είναι σβηστος και έχουν παρκάρει οι κεφαλές είναι πιο δύσκολο να πάθει κάτι απο πτώση πόσο μάλλον όταν είναι και καλα βίδωμενος μέσα σε ενα κουτι. Για την κάρτα έλεγα επειδή είναι το μοναδικό κομμάτι που κρέμεται και θα μπορούσε να πάθει κάτι απο την τάλαντωση .. Αλλά αν έπεσε με την πλάτη δεν νομίζω να έχεις θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικα απα ειχε σπασει κατι ή δεν ειχε μπει , μετα ο υπολογιστης δεν θα εκανε boot ουτε θα εμπαινε στα windows σωστα ?

 

edit:ευχαριστω που απαντας στο θεμα , καθως με τοσα τρολλ θεματα εδω αναμφιβολα πολλοι θα το θεωρουσαν και αυτο τρολλ. Απω τιν αλι νωμοιζο γραφο καλλιτερρα  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε ρε 1 μηνα το σκεφτομαι μην εχει ανοιξει ή εχει χαλασει η υδροψυξη μην εχουν χαλασει η σκληρη ασε ... δενομαι και συναισθηματικα με τα πραγματα μου και δεν μου καλοπηγε. Τελος παντον οταν γυρισω με το καλο θα του τρεξω κανα στρες τεστ και hard disk sentinel για καλο κακο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...