Προς το περιεχόμενο

vga upgrade


theofanis20

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω τη μητρικη ASUS P5KPL-CM και θελω να παρω μια καρτα γραφικων που να ειναι συμβατη με αυτην. Η μονη προυποθεση για αυτο ειναι να εχει PCI express x16 η καρτα που θα παρω σωστα;;

 

Επισης αμα μπορειτε προτεινετε μου καμια (δεν ειμαι gamer απλα καπου καπου που θελω να δοκιμασω καποιο online game να μπορω). Οχι παραπανω απο 85€.

 

Σας ευχαριστω εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα υπαρχει περιπτωση η καρτα που θα παρω να μην ειναι συμβατη με την mobo οπως συμβενει με CPU & RAM ή οτι και να βαλω θα το δεχτει και απο εκει και περα διαλεγω αναλογα με τις απαιτησεις μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανόνικα οτι και να βάλεις απο pice v.1 μέχρι και v.3 πρέπει να το δεχτεί.... Απλα αν μιλούσαμε για πιο ακριβή κατηγορία καρτών θα έμπαινε στην εξίσωση και η καταλληλότητα του τροφοδοτικου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Λογω καποιου εκτακτου εξόδου που με προεκυψε δεν πηρα την καρτα τον προηγουμενο μηνα.. Συμφωνα με τις προτασεις σας κατεληξα σε αυτην http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=28967&cat=5

 

Υπαρχει περιπτωση ομως να μην τη σηκωσει το τροφοδοτικο;; Εχω εδω και 4,5 χρονια αυτο http://www.e-shop.gr/product?id=PER.664080 με εναν Ε5200,kai 4gb ram. Εχω επισης τραβηξει και μια φωτο αν λεει κατι..

post-202969-0-01546800-1379000215_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το περίμενα οτι θα μου το λέγατε αυτό. 4,5 χρονων είναι... Αυτή η κάρτα γραφικών δεν τραβάει πολύ ρεύμα όμως, έχω καμιά ελπίδα να την σηκώσει, η μπα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το περίμενα οτι θα μου το λέγατε αυτό. 4,5 χρονων είναι... Αυτή η κάρτα γραφικών δεν τραβάει πολύ ρεύμα όμως, έχω καμιά ελπίδα να την σηκώσει, η μπα;

 

Ελπιδες να την σηκώσει υπαρχουν αλλα εγω δεν θα ρίσκαρα νεο Hardware σε τοσο τραγικό τροφοδοτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιδες να την σηκώσει υπαρχουν αλλα εγω δεν θα ρίσκαρα νεο Hardware σε τοσο τραγικό τροφοδοτικό.

Εγινες κατανοητος φιλε :)

 

Αυτα τα τροφοδοτικα που προτεινεις θα κανουν και για future upgrades?? Δηλαδη για την μελλοντικη αναβαθμιση CPU+MOBO+RAM, γιατι βλεπω εχουν τα ιδια βατωρια με το δικο μου και αν ειναι να αγορασω τροφοδοτικο θελω να το κρατησω αλλα 4-5 χρονια, για αυτο το λεω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...