Προς το περιεχόμενο

Sony Xperia SP αξίζει στα 277 ευρώ


nickelodeon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλέπω αυτό το κινητό στο skroutz στα 277 ευρώ.

 

Στα θετικά του βρίσκω

 

- αξιόλογη οθόνη

- 4G

- μεγάλη μπαταρία

- λογική τιμή

 

Έχει ακουστεί κάποιο τεχνικό πρόβλημα για την συγκεκριμένη συσκευή, που να με αποτρέπει για την αγορά του?

 

Υπάρχει κάποια ανταγωνιστική συσκευή σε αυτά τα λεφτά με καλύτερη τιμή, καλύτερη οθόνη καλύτερη μπαταρία και 4G?

 

Η φωτογραφική μηχανή δεν με ενδιαφέρει, κουβαλάω πάντα μαζί μου τσάντα και έχω πάνω μου φωτογραφική μηχανή ούτως ή άλλως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω αυτό το κινητό στο skroutz στα 277 ευρώ.

 

Στα θετικά του βρίσκω

 

- αξιόλογη οθόνη

- 4G

- μεγάλη μπαταρία

- λογική τιμή

 

Έχει ακουστεί κάποιο τεχνικό πρόβλημα για την συγκεκριμένη συσκευή, που να με αποτρέπει για την αγορά του?

 

Υπάρχει κάποια ανταγωνιστική συσκευή σε αυτά τα λεφτά με καλύτερη τιμή, καλύτερη οθόνη καλύτερη μπαταρία και 4G?

 

Η φωτογραφική μηχανή δεν με ενδιαφέρει, κουβαλάω πάντα μαζί μου τσάντα και έχω πάνω μου φωτογραφική μηχανή ούτως ή άλλως.

Mια χαρα κινητο ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι είχαν προβλημα με το wifi (ήταν πολυ αδυναμο). Η οθόνη του είναι μέτρια. Στα χρήματα του είναι μια χαρά. Αν θες κάτι καλύτερο κοιτα το lg g στα 315€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοντεύω να γίνω γραφική  :)  αλλά προτείνω lg optimus g.

Αρχικά πήγαινα για sp, μετά για z (στο τσακ δεν το πήρα) αλλά ακολούθησα κάποιες συζητήσεις σχετικά με τα συγκεκριμένα μοντέλα και είδα ότι πολλοί είχαν πρόβλημα με wifi, κυρίως με το sp, και ότι η οθόνη ήταν κατά τα λεγόμενά τους "ξεπλυμένη".

Πήγα λοιπόν να τα δω σίγουρη ότι θα πάρω κάποιο από τα δύο αλλά ξενέρωσα λίγο εφόσον υπήρχαν καλύτερες επιλογές στην τμή αυτή.

Αν σε ενδιαφέρει οθόνη, ταχύτητα, κατασκευή, 4g πήγαινε στο lg - αν βέβαια σου αρέσουν οι amoled (γούστα είναι αυτά) πήγαινε σε samsung galaxy s3 που είναι λίγο ακριβότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να πας για optimus g για το sp έχουν αναφερθεί προβλήματα με το wifi του και η οθόνη του δεν είναι καλή δείχνει αρκετά ξεπλυμενα τα χρώματα και το μαύρο μόνο μαύρο δεν ειναι ασπρίζει.

 

Αποστολή από το GT-I9070 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ ότι βλέπω τώρα όντος μόνο αυτές οι συσκευές παίζουν στα 270. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες μέχρι το Σάββατο θα έχω καταλήξει σε Sony ή LG θα πάω να τα δω και από κοντά σε κάποιο κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν feedback για το Xperia SP

 

1. Ποιότητα κατασκευής αρκετά καλή. Το πίσω καπάκι αν και είναι λεπτό σαν χαρτί επειδή εφάπτεται με την μπαταρία δεν ζουλιέται προς τα μέσα και δίνει την αίσθηση ότι είναι πολύ σκληρό.

2. Προβλήματα με wifi δεν βλέπω - δύο δωμάτια ποιο πέρα από το router.

3. Η οθόνη έχει ικανοποιητική φωτεινότητα στην αυτόματη ρύθμιση. Αφήνει δαχτυλιές.

4. Η φωτογραφική είναι μέτρια προς το κακό, συγκρίνοντας με φτηνή compact τετραετίας (canon ixus 75)

5. Μπαταρία. Με έντονη χρήση του ανθρώπου που το πιάνει πρώτη φορά και το δοκιμάζει, χωρίς να είναι ενεργοποιημένη η Sony Stamina κράτησε μιάμιση μέρα. Με νορμάλ χρήση το βλέπω να πάει τρεις, μπορεί και παραπάνω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...