Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω ένα πρόγραμμα που να εκτελεί μια περιοδικά μια «διαδρομή»


alekosaekara21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα θα ήθελα να μάθω κάποιο πρόγραμμα το οποίο θα εκτελεί περιοδικά μια συγκεκριμένη διαδρομή στον υπολογιστή μου. Πιο συγκεκριμένα θα ήθελα να μπαίνει σε μια ιστοσελίδα να περιμένει 7 δευτερόλεπτα, να κάνει κλικ σε ένα σημείο και να ξανακάνει το ίδιο κάθε φορά.

 

Ζητώ συγγνώμη αν δημοσίευσα το θέμα σε λάθος κατηγορία.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω να βρεις έτοιμο αυτό που θες, που θες να κάνει κλικ σε button ? Ίσως να μπορώ να σου φτιάξω ένα απλό προγραμματακι που να κάνει αυτό που θες, πες περισσότερες πληροφορίες !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να χρησιμοποιησεις το greasemonkey addon για firefox. To addon θα σου επιτρέψει να τρέξεις κάποιο script (το οποίο πρέπει να φτιάξεις) που να ανανεώνει τη σελίδα ανα κάποιο χρόνο (π.χ. 5 λεπτά) και να κάνει κλικ σε κάποιο κουμπι μετά απο τα δευτερολεπτα που θες.

 

Δυστυχώς προϋποθέτει γνώσεις προγραμματισμου javascript.

 

Σε chrome δεν χρειάζεται να εγκαταστήσεις το greasemonkey. Τα scripts τρέχουν απευθείας.

 

Από την περιγραφή υποψιάζομαι ptc περίπτωση. Δεν αξίζει να αφήνεις μόνιμα ανοιχτό τον υπολογιστή, αν συνυπολογίσεις το κόστος ρεύματος και φθοράς των υλικών. Αν τωρα θες να το εχεις να τρέχει στο background ενω κάνεις άλλες δουλειες, μάλλον το greasemonkey είναι μια βολική λύση.

 

Επισης ρίξε μια ματιά στο userscripts.org

Ίσως βρεις έτοιμη λύση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδέρφια,

 

Θέλω ενα προγραμματάκι που θα λειτουργεί με καποιον browser (π.χ. firefox) και θα έχει ως σκοπό να περιμένει 6-7 δευτερόλεπτα και μετα να παταει skip add (για όσους δεν κατάλαβαν ενοω μια διαφήμηση στο adf.ly) μετά να πηγαίνει στην σελίδα και ξανα να πηγαινει πισω στην διαφήμιση.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξερω πως να ψαξω βρε παιδια και αλλο τοσο δεν ξερω πως να φτιαξω κατι δικο μου ας βοηθησει καποιος σας παρακαλω. ευχαριστω

Επεξ/σία από alekosaekara21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν τόσο απλό όλοι θα άφηναν ένα μποτάκι να κάνει την δουλειά και θα έβγαζαν λεφτά από το adf.ly το οποίο θα άλλαζε το σύστημα μετά από λίγο και θα έπρεπε να ξαναγραφτεί το σκριπτάκι.

Φαύλος κύκλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν τόσο απλό όλοι θα άφηναν ένα μποτάκι να κάνει την δουλειά και θα έβγαζαν λεφτά από το adf.ly το οποίο θα άλλαζε το σύστημα μετά από λίγο και θα έπρεπε να ξαναγραφτεί το σκριπτάκι.

Φαύλος κύκλος.

 

ξερεις κατι παραπανω; εγω για αυτον τον λογο θελω να κανω αυτο το προγραμματακι

αν ξερεις σε παρακαλω πες μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερεις κατι παραπανω; εγω για αυτον τον λογο θελω να κανω αυτο το προγραμματακι

αν ξερεις σε παρακαλω πες μου

 

Χωρίς παρεξήγηση: τα παιδιά σου απάντησαν και σου υπέδειξαν προγράμματα που μπορούν να κάνουν αυτό ακριβώς που ζήτησες. Τώρα τους ζητάς να σου φτιάξουν και το πρόγραμμα/script. Βαριέσαι να διαβάσεις και να το φτιάξεις μόνος σου? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω πως να ψαξω βρε παιδια και αλλο τοσο δεν ξερω πως να φτιαξω κατι δικο μου ας βοηθησει καποιος σας παρακαλω. ευχαριστω

 

 

Αν ήταν τόσο απλό όλοι θα άφηναν ένα μποτάκι να κάνει την δουλειά και θα έβγαζαν λεφτά από το adf.ly το οποίο θα άλλαζε το σύστημα μετά από λίγο και θα έπρεπε να ξαναγραφτεί το σκριπτάκι.

Φαύλος κύκλος.

 

φίλε micos000 ξερεις κάτι παραπάνω για αυτό το σύστημα με το script? δηλαδή ξερεις και άλλους που το έχουν δοκιμάσει και δεν γίνεται? ή απλά μου λες οτι ειναι δυσκολο να γινει αυτό?

Γενικά εγω σκέφτηκα οτι ειναι καλη ιδεα να το προσπαθήσω διοτι εχω που εχω ενα pc ανοιχτό 24ωρες το 24ωρο γιατι να μην κάνει αυτην την δουλεία και να έχω κάποιο όφελος. (το pc ειναι server δικτυου και γιαυτό μένει ανοιχτο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν ξέρω κάτι. Αν ήξερα θα το είχα πει ήδη για να βγάλει και κανενας άλλος λεφτά, δεν είμαι μοναχοφάης. :)

 

Πάντως λογικά θα μπορεί να γίνει μέσω του autoit το οποίο είναι πολύ ισχυρό αλλά και δύσκολο στην χρήση του ή κανένα script για το grease monkey.

 

Μια αναζήτηση στον γούγλη έβγαλε αρκετά αποτελέσματα (https://www.google.gr/#fp=1da8dbcc28d2d4fe&psj=1&q=script+to+make+money+from+adf.ly), καλό διάβασμα. Δεν ξέρω τι δουλεύει και τι όχι. ΠΡοσοχή στα προγράμματα, μπορεί να είναι spywares, προτίμησε τα scripts που γράφεις μόνος σου, ιδίως αν υπάρχει κάτι για το grease monkey ή το autoit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...