Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v1


Tmark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

κανα καλο anti-mage deck για τους Paladins υπαρχει;

Βαλε πολυ heal, farseers/guardians/holy light/lay on hands και περιμενεις να τους τελειωσουν τα πυρομαχικα.. Να σου πω το δικο μου αν και δεν παιζω πολυ vs mage γενικα τους κερδιζω εκτος αν τους κατσει καλο draw, εκει δεν μπορει κανεις να κανει τιποτα οποτε πρεπει να το αποδεχτεις απλα.. :P

 

nerfmage.jpg

 

Μπορεις να αλλαξεις μερικες καρτες αν παιζεις μονο vs mage οπως black knight/big game hunter για δευτερο lay on hands και harvest golem/loot hoarder πχ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

επειδή είμαι καινούργιος και δεν ξέρω ποιο είναι το καλύτερο deck να κάνω lvl up? (τους έχω ανεβάσει όλους τουλάχιστον 10, μέχρι στιγμής προτιμάω τον priest)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή είμαι καινούργιος και δεν ξέρω ποιο είναι το καλύτερο deck να κάνω lvl up? (τους έχω ανεβάσει όλους τουλάχιστον 10, μέχρι στιγμής προτιμάω τον priest)

Απο την στιγμη που εισαι καινουργιος και δεν εχεις και πολλες καρτες συνεχιζεις να παιζεις για να μαθεις.Μπορεις να δεις και καποια stream για να μαζεψεις πληροφοριες για τι καρτες ειναι καλες για Arena.

Βαλε πολυ heal, farseers/guardians/holy light/lay on hands και περιμενεις να τους τελειωσουν τα πυρομαχικα.. Να σου πω το δικο μου αν και δεν παιζω πολυ vs mage γενικα τους κερδιζω εκτος αν τους κατσει καλο draw, εκει δεν μπορει κανεις να κανει τιποτα οποτε πρεπει να το αποδεχτεις απλα.. :P

 

nerfmage.jpg

 

Μπορεις να αλλαξεις μερικες καρτες αν παιζεις μονο vs mage οπως black knight/big game hunter για δευτερο lay on hands και harvest golem/loot hoarder πχ..

Φανταζομαι οτι υποθετεις οτι ο αλλος που του το προτεινεις το παραπανω τα εχει ολα αυτα τα Legendary?? :P

Aυτο μπορεσα κ βρηκα σε ετοιμο

Ισως να θελει αλλαγες , πχ 2 Guardian of Kings αλλα σε γενικες γραμμες σε κατι τετοιο πας

Aρκετοι παιζουν Druid παντως για Anti-mage decks

 

Kb6iTVt.jpg

Τουλαχιστον το παραπανω Deck του Atallou δεν ειναι γεματο με Legendary και επειδη ο Killik πηρε σχετικα προσφατα κλειδι για το Hearthstone,χλωμο το κοβω να εχει πανω απο 2 Legendary ως τωρα. Εκτως αν και αυτος εσκασε καμια 200αρα ευρω για να εχει τις περισσοτερες καρτες απο την αρχη  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι θεμα τα Legendaries Fulgore , μην μενεις σε αυτα

Το θεμα ειναι να εχεις ενα deck για καποιον συγκεκριμενο σκοπο , δηλαδη να εχεις στο μυαλο σου ενα πλανο για το πως θα παιξεις το deck σου . Καλα τα Legendaries δεν λεω , αλλα κανεις δουλεια κ χωρις αυτα

 

Αναγκαστικα τωρα , οταν καποιος ζηταει ενα deck , του προτεινεται ενα ολοκληρωμενο deck . Αν δεν εχει καποια καρτα απλα τις αντικαθιστα οπως νομιζει εκεινος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι θεμα τα Legendaries Fulgore , μην μενεις σε αυτα

Το θεμα ειναι να εχεις ενα deck για καποιον συγκεκριμενο σκοπο , δηλαδη να εχεις στο μυαλο σου ενα πλανο για το πως θα παιξεις το deck σου . Καλα τα Legendaries δεν λεω , αλλα κανεις δουλεια κ χωρις αυτα

 

Αναγκαστικα τωρα , οταν καποιος ζηταει ενα deck , του προτεινεται ενα ολοκληρωμενο deck . Αν δεν εχει καποια καρτα απλα τις αντικαθιστα οπως νομιζει εκεινος

Βρε και εγω δεν διαφωνω με αυτο που λες,αλλα οπως και να εχει εχει μια διαφορα το ενα deck που προτεινεις εσυ λιγα legendaries με το αλλο που προτεινει ο ADHD με πολλα legendaries. Και αν δεν εχει καποια απο τα γνωστα Legendaries ή epics,μπορει να βαλει αλλες ακυρες καρτες και να κανει το Deck πολυ χειροτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους νεους προτεινω Board Control Warlock του curi. Φτηνο και καλο deck. Τα Legends αντικαθιστουνται πολυ ευκολα.

 

http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=439910

 

Tα Druid/Paladin deck ειναι οντως πολυ καλα anti-mage deck αλλα ειναι ακριβα.

Ο Druid μπορει να παιχτει και χωρις αλλα αν δεν εχεις Ragnaros και Ysera υποφερεις στο mirror.

 

Aν επρεπε να διαλεξω 3 decks για τουρνουα θα πηγαινα με Lock - Druid και η Mage η Shaman.

Moυ αρεσει αρκετα η Shaman λιστα μου αλλα το Match up με mages ειναι αρκετα κακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να αντικαταστησεις καποια, για anti-mage πχ o black knight και ο tinkmaster δεν χρειαζονται, αντι για tirion βαζεις sunwalker αντι για thalnos kobolt geomancer, αντι για ragnaros ενα μεγαλο minion και για sylvana αν και δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο μπορεις να βαλεις εναν argent commander να κανει καποιο αντίστοιχο dmg. Ενταξει δεν θα ειναι ακριβως το ιδιο αλλα η λογικη του deck δεν αλλαζει.

 

Το δοκιμασα του curi αλλα δεν με τρέλανε να πω την αληθεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι οτι υποθετεις οτι ο αλλος που του το προτεινεις το παραπανω τα εχει ολα αυτα τα Legendary?

 

 

lol, ελα ντε. :-D

στους Druids, συνηθως τι anti-mage deck παιζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...