Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v1


Tmark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν σε καταλαβα, σου λεω οτι απο ενα σημειο και μετα οταν συναντας copy decks ειναι rng το ολο θεμα και δεν εχει να κανει τοσο με αποφασεις/στρατηγικη γιατι ειναι ρηχο το game σε αυτο το επιπεδο. Μπορω δηλαδη να κανω copy ενα top deck και να το παιξω 90%+ optimal δεν ειναι κατι δυσκολο.

πέρα απο το deckbuilding και το metagame το παιχνίδι καθεαυτό δεν έχει στρατηγική?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οχι δεν εχει ιδιαιτερη γιατι σου φαινεται περιεργο? :P Εσυ εισαι και rank 16 αν δεν κανω λαθος ξαναδες το αν πας προς 5 μερια, επισης τι skill θελει ο aggro lock και mage ας πουμε? Να σου ερθει το ice block και το pyro.. :P Μονο τα control decks εχουν μια δοση στρατηγικης και αποφασεων αλλα και αυτη περιορισμένη.

 

Δεν λεω οτι δεν εχει καθολου αλλα ειναι πολυ φτωχο σε σχεση με αλλα games, αυτο ειναι που μου αρεσει κιολας αυτη τη στιγμη οτι δεν χρειαζεται να ταλαιπωρώ το μυαλο μου ιδιαιτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε καταλαβα, σου λεω οτι απο ενα σημειο και μετα οταν συναντας copy decks ειναι rng το ολο θεμα και δεν εχει να κανει τοσο με αποφασεις/στρατηγικη γιατι ειναι ρηχο το game σε αυτο το επιπεδο. Μπορω δηλαδη να κανω copy ενα top deck και να το παιξω 90%+ optimal δεν ειναι κατι δυσκολο.

 

Καταλαβα λαθος , απλα αυτο που περιγραφεις δεν ειναι ο ορος του rng

 

Συμφωνω σε οτι αφορα το constructed  για αυτο κ απο την αρχη η arena μου εκανε πιο πολυ αισθηση , although δεν το θεωρω τοσο ρηχο game . Εχει μια καποια στρατηγικη κ μερικες αποφασεις που μπορουν να σου κοστισουν/κερδισουν game

 

Υπαρχουν plays που εγω μπορω να μην τα βλεπω , αλλα καποιος καλυτερος να τα δει αλλα οπως ειπε κ murdoc ειναι νωρις ακομα για να το βγαλουμε πατατα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το βγαζω πατατα, :P μου αρεσει παρα πολυ σαν παιχνιδι ειναι οτι ηθελα αυτη τη στιγμη, δεν σημαινει οτι κατι πολυπλοκο ειναι και καλο απαραιτητα..

 

rng βαζω τα παντα μεσα και το αν θα σου κατσει counter deck πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω ξερω οτι ακομα κι εκει που παιζω κερδιζω/χανω παιχνιδια αναλογα με τα Plays που κανω. Αλλα εκει ειναι πιο πολυ στη λεπτομερεια. Καλη ωρα, επαιζα με το lock vs rogue. Και κανω πρωτο γυρο Argent Squire. Aυτος κανει μαχαιρι και μου βαραει το

Squire. Εχω το coin εγω. Τα plays μου ειναι η imp για +1 κωλο το squire να μην πεθανει και coin 2 drop, η coin SSC για buff το squire.

Προφανως επειδη δν το πολυσκεφτομαι κανω το λαθος, να παιξω το SSC που του δινει απιστευτα καλο Backstab-SI7 και εν τελη με βαζει μεσα γιατι πηρε ολο το tempo του κοσμου.

Τα plays υπαρχουν αλλα ειναι πιο πολυ στις λεπτομεριες. Και ο aggro lock τιμωρειται στο κακο overextend. Και ο mage που μετραει λαθος τα dmg/και τα μανα του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει , αυτα ειναι sick openers που σε γονατιζουν , δυσκολα μπορεις να παιξεις around them

Ακομα κ το imp να επαιζες θα επαιρνε το value απο αλλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα καταλάβετε ότι έχετε καλό deck όταν κάνετε στο ranked 10-0 και ανεβαίνετε αέρα τα ranks, εάν βλέπετε ότι σας πάει μία έτσι μία αλλιώς κάπου το έχετε λάθος. ακόμα και σε early agro deck να είστε έχετε μόνο από το αρχικό χέρι 20% να τραβήξετε κάρτα που του κόβει τα πόδια και τον σταματάει. just keep calm και λιώστε να βλέπετε streams και να μελετάτε το deck σας. 

 

(και τώρα μόλις είδα ότι παίζω πάνω από 4 μήνες hs... lol πως πέρασε ο καιρός... απλά lol)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, δεν μπορω να addaρω φιλους ουτε να δεχτω accepts. Τεσταρισμενο οτι ειμαστε στον ιδιο server αν παιζει αυτο ρολο. Υπαρχει καποιο bug ή κατι ή εγω εχω προβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ladder reset , παλι απο την αρχη λοιπόν, το κάνουν για να μην αποθαρύνουν νεους παίχτες προφανώς...

 

Το κανουνε για να εχουν ολους τους παικτες καθε μηνα να κανουνε κατι και να μην βαριουντε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...