Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v1


Tmark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πάλι, οτους 10 οι 8 είναι Prist. Λίγοι Murloc Paladins/Jade Druids & Shamans, μερικοί Quest Mage, όπως και μερικοί νέοι Warlocks. Σπάνια Hunters ή Rogues.

 

Γενικά, κάθε μήνας που περνά γίνεται όλο και πιο random το παιχνίδι, όπως και τα decks. Επίσης, κανένα (πλην Πειρατή) δεν είναι σχετικά γρήγορο. Δεν φτάνει που 'ναι random τα decks, σου παίρνει και... 20 γύρους το ματς!

Εγώ πλέον, στην διάρκεια της διαδικασίας του... Skyrim modding, παίζω και κάνα αδιάφορο ματσάκι - το 'χω παρατήσει το παιχνίδι, πολύ βαρετό πλέον.

 

...Άλλωστε την βλέπεις πια την "random-ια" και στα Quests και στα expansions και στα Brawl ματς. Το 80% είναι "ο τροχός της τύχης", ό,τι κάτσει αν κάτσει να κερδίσεις. Πόσα ματς έχω χάσει και να 'μαι 22-26 stamina, ο άλλος 1-3 stamina... και να γίνεται η... ευθυγράμμιση του σύμπαντος και να το φέρνει "τούμπα" το ματσάκι!

Πρέπει να καταλάβεις πως το παιχνίδι είναι φτιαγμένο έτσι που ακόμα και αν βγάλουμε κάρτες με discovers,add/summon random κλπ κλπ πάλι θα βασίζεται πολύ περισσότερο απο άλλα παιχνίδια στο rng γιατί έτσι έχει φτιαχτεί.

 

Όταν έχεις 1-10 mana να ''ελέγχει'' το play σου , στην ουσία σε καθοδηγεί αυτό κυρίως για το πως θα παίξεις.

Το λεγόμενο Curvestone.Η κάθε κάρτα έχει άλλη δύναμη ανάλογα το χρόνο που την τραβίξεις μέχρι τα 10 μάνα.

Το Mana Wyrm παράδειγμα στο 1 mana είναι τελείως διαφορετικό απο το Mana Wyrm στα 10 mana.

Eγώ έπαιζα deck με 8 οne drops και καταγεγραμμένα με print screens 6 συνεχή games δεν είχα one drop μετά απο hard mulligan.

Έτσι είναι ο κορμός του game το να κάνεις curve τις περισσότερες φορές είναι το σημαντικότερο , πολύ σημαντικότερο απο το να κάνεις random discovers.

Στο hearthstone αν δείς τα tier 1-2 ή και 3 ακόμα δεν έχουν τραγικές διαφορές win rate.

Πολύ εύκολα μπορείς να χάσεις παίζοντας No1 tier 1 deck απο tier 2-3 deck αν ο αντίπαλος παίζει on curve και συ κοιτάς πρώτο γύρο 4-5-6 drops.

 

Ο priest τρομερός που βλέπω παράπονα αλλά παίξε λίγο μέχρι να σου έρθει κάνα χέρι Anduin , Geist ,Vellen , Mind Blast και ο άλλος σε κοπανάει στα μούτρα με hunter και μετά βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτο που ακριβως το βαζουμε ? Στο fake GPS ?


 

Staudgasse 89, 1180 Wien, Österreich
 
Μπειτε εδώ εχει κοσμο

 

 

Aκυρο το βρηκα

Επεξ/σία από kostask91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το NOX ειναι android emulator για PC. εχει δικο του virtual location αλλα βγαζει error oταν το HS κανει location.

οποτε κατεβαστε ενα GPS Spoofer οπως το Joystick GPS, και περαστε εκει την διευθυνση. μετα καντε το scan μεσα απο το παιχνιδι και θα σας βγαλει το Fireside Gathering.

προσεξτε να ειναι Tavern ομως, εξηγω πανω πως να το ξεχωρισετε.

και παιξτε το 3v3 brawl μεχρι τελους, διαβασα στο hearthpwn oτι το concede σε αλλους δουλευει και σε αλλους οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ενω μπαινω σε fireside gathering οταν επιλεγω 3v3 και μετα hero, μου λεει οτι δεν υπαρχει κανενας διαθεσιμος. Εκει τι κανω? Περιμενω? Η πρεπει να σπαμαρω μεχρι να πατησει και καποιος αλλος μαζι με μενα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


Εγω ενω μπαινω σε fireside gathering οταν επιλεγω 3v3 και μετα hero, μου λεει οτι δεν υπαρχει κανενας διαθεσιμος. Εκει τι κανω? Περιμενω? Η πρεπει να σπαμαρω μεχρι να πατησει και καποιος αλλος μαζι με μενα ?

 

θα κοιταξεις να εχει πανω απο 10 παικτες. γραφει το νουμερο στην friend list κατω αριστερα. αν δεν ειναι κανενας διαθεσιμος, περιμενε μερικα λεπτα, βγες απο το lounge του Brawl και ξαναμπες. πολλοι παικτες κανουν decline το invitation, οποτε αν περναει η ωρα χωρις αποτελεσμα ψαξε να βρεις αλλο Tavern με περισσοτερους παικτες.

 

 

αυτο ειναι οκ?

 

https://s1.postimg.org/5w1reb2s9b/image.jpg

 

οχι, oσα γραφουν Fireside Gathering σκετο ειναι ακυρα, θες να γραφει το οποιοδηποτε ονομα που του εχει βαλει ο ιδιοκτητης της Tavern. 

 

 

Εχει δοκιμασει καποιος ποια διευθυνση εχει κοσμο τώρα??

Αυτή που γράφει ο KilliK ή ο privateer?

 

δοκιμασε και τα δυο. αν ειναι κλειστα, βρες καποιο αλλο. ψαξε στο reddit του HS, στο forum του Hearthpwn, στο επισημο forum του HS και στο επισημο site του Fireside Gatherings.

δοκιμαστε συνεχεια μεχρι να βρειτε ενα Tavern με πολλους παικτες. να προσεξετε να ειναι Τavern, αλλιως δεν παιρνετε το σκιν.

 

 

υποψιν οτι το skin μπορειτε να τα παρετε ακομη και αν εχει τελειωσει το Halloween event, δεν ειναι περιορισμενης διαρκειας.


Εμενα μια χαρα δούλεψε το gps του νοξ

 

εμενα μου βγαζε error συνεχεια. εκλεισα το location των Windows και ενεργοποιησα το mock locations του NOX, αλλα το προβλημα παρεμεινε.

με το GPS Spoofer ομως δεν ειχα θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ βάζω στο fake gps app που είπες την διευθυνση για αυτό για παραδειγμα

https://eu.battle.net/hearthstone/en/fireside-gatherings/53759

 

κανω σκαν μου λεει οτι εγινε αλλά μετα με το που ανοιξω το friendlist συνεχιζει και μου δειχνει 2 συγκεκριμένα που μου εδειχνε και με τις αλλες διευθυνσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπηκα απευθείας με κινητο χωρις emulator.

 

ολα κομπλε, απλα αργησα να βρω καπου να παιξω.

 

τελικα βρηκα ενα αγγλια (1ο screenshot) και μετα απο 2 decline επαιξα με καποιον

 

edit: τι σκατα πάω να μπω κανονικά απο το PC τωρα, και με συνδέει σε δυο (2ρο screenshot)

 

edit2: ok ενεργοποίησα τα location services στα windows και εξαφανιστηκαν 

post-48616-0-04562900-1508441665_thumb.png

post-48616-0-44599700-1508442716_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...