Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v1


Tmark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα decks στο standard μου είναι βαρετα αυτό τον καιρο αλλα στο wild πετυχαίνεις καλυτερα

 

πχ naga druid vs reno mage

 

https://hsreplay.net/replay/eL4CdvEps9fLx4MnwppFDG

 

Ρε λες να αρχισω wild ? Εχει τετοια ποικιλια απο decks? Για ranked μιλαμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 expansion per year X 50 δολάρια =  150 δολάρια/ 12 μήνες = 12,5 δολάρια το μήνα, όσο η συνδρομή του WoW. :shock:  

ναι αλλα στο wow αν λιωσεις και λιγο παραπανω εχεις την συνδρομη σ τσαμπε με gold. ενταξει αν εισαι collector και θελεις τα cardback δινεις το 50αρικο αλλιως μαζευε gold ηδη εχω 5000 οσο κανει το πακετακι δλδ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει και στο HS αν λιώσεις του θανατά δεν βάζεις ποτέ το χέρι στην τσέπη.

 

Εγώ έχω να πληρώσω για πακέτα με real money από το Grand Tournament και πιο πριν αν θυμάμαι καλά είχα αγοράσει μόνο το Naxxramas.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα στο wow αν λιωσεις και λιγο παραπανω

και παλι το expansion το πληρωνεις κανονικα. Επισης το ''να λιωσεις λιγο παραπανω'' μπορει να μην ακουγεται κατι το τρομερο για 1-2μηνες,αλλα σε βαθος χρονου ειναι αλλη ιστορια. Α και φυσικα το Wow δεν ειχε παντα token για την συνδρομη ετσι?

3 expansion per year X 50 δολάρια =  150 δολάρια/ 12 μήνες = 12,5 δολάρια το μήνα, όσο η συνδρομή του WoW. :shock:  

Το θεμα βασικα ειναι ποσο χρονο αφιερωνει ο καθενας στο εν λογω παιχνιδι και τι βλεψεις εχει και απο το παιχνιδι. Προφανως αν δεν εχει βλεψεις να ειναι καθε φορα στα ιδια επιπεδα με το καθε meta και να κυνηγαει το legend rank,ε δεν θα σκασει αν δεν εχει ολες τις καρτες.

 

Για οποιον παιζει σχεδον αποκλειστικα Hearthstone,και χρηματα για packs θα δωσει και για τους ηρωες και για οτι θελει,οπως το ιδιο ισχυει και για το Wow.

 

Υποτιθεται βεβαια οτι αφιερωνει ωρες σε αυτο σχεδον καθε μερα,οχι για να μπει να κανει τα daily και να ξαναβγει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει και στο HS αν λιώσεις του θανατά δεν βάζεις ποτέ το χέρι στην τσέπη.

 

Εγώ έχω να πληρώσω για πακέτα με real money από το Grand Tournament και πιο πριν αν θυμάμαι καλά είχα αγοράσει μόνο το Naxxramas.

Τα ίδια θα λέμε συνέχεια.Αν παίζεις απο naxxramas ρε δικέ μου προφανός δεν έχεις θέμα.

Αν ξεκινήσεις σήμερα ένα account ομως με 3 exp το χρόνο και ένα βουνό άλλα expansion που παίζουν τότε ακόμα και 12 ώρες την ημέρα grind gold δεν σε φτάνουν.

Μαθηματικά είναι ο μεσος παικτης βγάζει 1 pack την ημέρα 90 packs ανα expansion.

Eδώ έχω γράψει και για το πόσο ουσιαστικά βοηθάει το νεο ruling για τις legendary τους νέους παίκτες.

https://us.battle.net/forums/en/hearthstone/topic/20759220042#post-10

Πρακτικά ελάχιστα καθώς αν ξεκινάς σήμερα και έχεισ να μαζέψεις 10 playble leg απο ένα pool 100 ανοίγοντας κατα μεσο όρο 1 leg ανα μήνα καληνύχτα δεν προλαβαίνεις ποτέ το meta.Απλά αναγκάζεσαι να σπάσεις και να κραφτάρεις τα κακά legendary.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ο νεος παιχτης δεν θα παιξει  big priest ή big druid...ενα σωρο αγκρο ντεκ που παιζουν με 1-2 legendaries. Στην αρχη ξεκινας να φτιαξεις 1-2 ντεκ και στην πορεια προχωρας και σε πιο βαρια ντεκ....5-6χιλ νταστ ειναι υπεραρκετα για το ξεκινημα...

 

30 καρτες χρειαζεσαι και οχι ολες οσες εχουν κυκλοφορησει στο παιχνιδι...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο νεος παικτης απο τη στιγμη που θελει να ασχοληθει με ενα card game, θα πρεπει να κατσει μονος του να φτιαξει τα decks του με τις basic καρτες και με καθε καρτα σχεδον που ανοιγει στα packs, να μαθει τα βασικα πραγματα, να παιξει με ολους τους ηρωες και μετα κοιταει και το ladder. 

Μεχρι να κανει τα παραπανω θα εχει ανοιξει αρκετα packs, ωστε να μπορεσει να χτισει τα πρωτα του deck.

Για μενα ατομα που ξεκινουν το παιχνιδι και απο την πρωτη μερα κιολας θελουν να παιξουν το ταδε deck του ταδε streamer, ουτε να κατσω να ασχοληθω μαζι τους θελω. Να πανε να δωσουν 200 ευρω να ανοιξουν packs, να φτιαξουν ενα tier 1 deck και να φτασουν και legend.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιλαμβάνεσαι πως αν ξεκινήσεις σήμερα όμως δεν θα φτάσει ποτέ αυτή η στιγμή.? Μέχρι να μαζέψει τις competitive μιας συλλογής έχουν βγεί άλλες 2.

Τώρα το μόνο που μπορεί να κάνει κανείς είναι να παίζει aggro.Zoo/Hunter είναι τα φτηνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνεις τα quest κάθε τρεις μέρες ώστε να μην χάνεις κανένα μέχρι το τέλος του expansion έχεις τουλάχιστον 6000-7000 gold. Αν παίζεις αρκετά ladder και είσαι καλός στην arena φτάνεις και παραπάνω.

Προσωπικά ξεκίνησα πριν 1 χρόνο και τα μόνο λεφτά που έχω βάλει είναι 5Ε για το welcome bundle. Μπορώ να φτιάξω σχεδόν όλα τα tier 1-2 decks. Μετά το rotation τον Απρίλιο θα μπορώ να τα έχω όλα.

Τo hs είναι από τα ελάχιστα πραγματικά f2p παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...