Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v1


Tmark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έρχονται αλλαγές προς το τέλος του Μαϊου μετά το HCT, δε δίνονται λεπτομέρειες ως προς τις αλλαγές

https://us.battle.net/forums/en/hearthstone/topic/20764026353

Αναφορά σε κείμενο

Greetings!

In the weeks after The Witchwood, the Hearthstone team has been avidly reading your feedback and monitoring data at all levels of play. We agree with your concerns, and we’re planning some balance changes after the HCT Playoffs are finished at the end of May. We’re not quite ready to share the details, but we’ll provide an update once the specifics are finalized.

For discussions on this matter, please join the community here: https://us.battle.net/forums/en/hearthstone/topic/20763886354

Thank you for your feedback, patience, and your support.

Cheers!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον θα πεσει μπολικο nerf και δικαίως , απλά μεχρι τότε να δουμε τι θα κανουμε, γιατί ήδη δεν περνάω καλά στο ranked, πετρα ψαλίδι χαρτί έχει καταντήσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μου φαινεται εχουμε τις πρωτες θετικες εξελιξεις μετα την αποχωρηση του πιτσαδορου.

δεν θυμαμαι να εχουν ανακοινωσει νερφς τοσο συντομα μετα την κυκλοφορια ενος exp στο παρελθον.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι τρελα νερφ αρχισαν ηδη σημερα...ο shudderwok θα κανει μονο 20 battlecry ...τπτ δλδ ....

ρε πανε καλα εκει μεσα μην αρχισω της φωνες ?  

αντι να την κανουν delete την πανηλιθια την καρτα μαζι με κατι spitefull και οσες αλλες αηδιες μου εχουν βγαλει τελευταια οι απαραδεκτοι 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ξεφτιλα ειναι αυτο το Witchwood Hunt. ο ορισμος του RNG βασανιστηριου. πρεπει να κανεις το σταυρο σου να σου κατσουν τα σωστα φυλλα και το σωστο final boss για να νικησεις. τουλαχιστον με τα προηγουμενα adventures, επαιζες συνεχεια το ιδιο boss μεχρι να το βγαλεις. εδω ομως τρως καθε φορα μια ωρα αφου πρεπει να περασεις τα 9 πρωτα bosses που ειναι σχετικα πιο ευκολα, και μετα να παιξεις μια φορα μονο το τελικο δυσκολο boss για να δεις αν θα το βγαλεις.

το fun και interactive του πιτσαδορου. και μετα λενε γιατι χανει κοσμο το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 mana - mana wyrm....2 mana - arcanologist ...3 mana -kirin και secret ....

fun fun fun ..... ποσο ακομα δλδ ...1 χρονο δε φτανει....? 

παρε και ενα quest rogue μετα καπακι να συμπληρωσεις την διασκεδαση μηπως δεν σου εφτασε....

τραγικη blizzard απλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To πιο τραγικό είναι οτι ακόμα και με αυτό το άνοιγμα ο mage μπορεί να χάσει άνετα και απο Paladin και απο cubelock και απο priest
:)

 

Επεξ/σία από Orgios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Orgios είπε

To πιο τραγικό είναι οτι ακόμα και με αυτό το άνοιγμα ο mage μπορεί να χάσει άνετα και απο Paladin και απο cubelock και απο priest
:)

ε ναι νταξ απο τα υπολοιπα fun decks που βλεπουμε εδω και 5 μηνες περιπου ..

που και περα απο αυτο το θεμα μου δεν ειναι αν χασω η αν κερδισω αλλα το πως θα χασω και πως θα κερδισω...

για χαβαλε μπαινω λιγο πλεον για κανα quest και να περασει λιγο η ωρα στο μαγαζι

και σπανε τα νευρα μου οταν πεφτω σε κατι τετοια ...

 

Επεξ/σία από Ghost007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικιο έχεις , δυστυχώς πετρα ψαλίδι χαρτί είναι το παιχνίδι, έχεις πολυ καλά matchups και πολύ κακά matchups, το skill δεν παιζει και πολύ ρόλο πλέον... (επί το πλείστον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Upcoming nerfs μετά τα playoff

 

Είναι στην σωστή κατευθυνση αλλά για μενα τουλάχιστον Not enough, ο Guldan πχ είναι εντελώς broken κάρτα... (και ο paladin χρειαζόταν περισσοτερα nerf αλλά τεσπα)

 

 

 

Επεξ/σία από Orgios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, ultralisk είπε

μακράν το χερότερο meta ever...χωρίς υπερβολή 3-4 decks παίζουν

το meta και το πριν :P 

γενικως πολλα θεματα δυστυχως και με τα νερφ αυτα δεν νομιζω να λυθουν καν ... το πολυ να μεταφερθουν...

για εμενα θελει πολλα ακομα nurf κατι secret tempo mage κατι shudderwok ο paladin στο ασταματητο reload που εχει...

ο rogue παλι δε βλεπω την τοσο τρελη διαφορα του 5/5 με το 4/4 αμα μου βγαζει το quest στο 4-5 μανα ...

δε ξερω δε βλεπω φως στον οριζοντα δυστυχως...ελπιζω ομως να κανω λαθος και να αλλαξει λιγο το πραγμα γιατι δε παλευεται...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Ghost007 είπε

το meta και το πριν :P 

γενικως πολλα θεματα δυστυχως και με τα νερφ αυτα δεν νομιζω να λυθουν καν ... το πολυ να μεταφερθουν...

για εμενα θελει πολλα ακομα nurf κατι secret tempo mage κατι shudderwok ο paladin στο ασταματητο reload που εχει...

ο rogue παλι δε βλεπω την τοσο τρελη διαφορα του 5/5 με το 4/4 αμα μου βγαζει το quest στο 4-5 μανα ...

δε ξερω δε βλεπω φως στον οριζοντα δυστυχως...ελπιζω ομως να κανω λαθος και να αλλαξει λιγο το πραγμα γιατι δε παλευεται...

Παιξε επιτελους αλλο παιχνιδι. Απειρα και πιο ελκυστικα παιχνιδια υπαρχουν εκει εξω, προσαρμοσμενα στο χρονο σου / ωραριο σου.

Προσωπικα εχω παρει χαμπαρι το παιχνιδι εδω και κανα χρονο που το σταματησα και δεν το εχω μετανοιωσει στο παραμικρο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...