Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v1


Tmark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Sartiv είπε

Παιξε επιτελους αλλο παιχνιδι. Απειρα και πιο ελκυστικα παιχνιδια υπαρχουν εκει εξω, προσαρμοσμενα στο χρονο σου / ωραριο σου.

Προσωπικα εχω παρει χαμπαρι το παιχνιδι εδω και κανα χρονο που το σταματησα και δεν το εχω μετανοιωσει στο παραμικρο. 

νταξ μωρε η βαση του παιχνιδιου μαρεσει..τα διαφορα παρατραγουδα ειναι το θεμα...

επισης εκτος οτι δεν ασχολουμε πλεον και τοσο κανα quest και αυτο με το ζορι...

στο μαγαζι εχω μια σαυρα με 9600 φαντασου κλπ..οποτε δεν ειναι για πολλα πολλα...

απλα θελει γερη προσπαθεια απο την blizzard να φτιαχτει το balance και το γενικοτερο fun του παιχνιδιου...

στο σπιτι δεν ασχολουμαι καν..τωρα παιζω the evil 2 ειμαι κοντα στο τελος ...

Επεξ/σία από Ghost007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τα νερφς θα βελτιωσουν την κατασταση αλλα δεν θα λυσουν το προβλημα. παντα θα υπαρχουν 2-3 decks που θα κυριαρχουν στο μετα, επειδη αυτη ειναι η φυση του παιχνιδιου.

πρεπει να αλλαξουν καπως τα core mechanics η να μπουν καινουργια, ωστε να μειωθει το RNG στοιχειο, η εξαρτηση απο μεμομενες OP καρτες και να προωθει η στρατηγικη και το deck building με ολο το card pool.

δεν γινεται να βγαινει ολοκληρο exp και να συνεχιζουν να παιζουν με τα decks του προηγουμενου. αυτα ειναι τραγελαφικα πραματα. 

υγ. διαβαζω οτι ολα αυτα τα νερφς ειχαν προταθει απο τον Kibler. δεν προσλαμβανουν το παλικαρι το οποιο κατεχει τα card games, μπας και ξανακανουν επιτελους ενδιαφερον το παιχνιδι; αλλωστε το ειχε ζητησει και ο ιδιος στο παρελθον.

 

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του ειχαν κανει προταση και δεν δεχθηκε;

θυμαμαι σε yt βιντεο του, που εκανε ανοιχτη προσκληση προς την Blizzard πως ειναι διαθεσιμος να προσφερει τις υπηρεσιες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όποιος μπορεί και θέλει να βάλει deck tracker από το vicious syndicate. Αυτόν τον μήνα δυστυχώς επειδή υπήρχαν πολύ λίγα decks στο wild δεν έβγαλαν report και αν συνεχίσει έτσι ούτε πρόκειται. Tempo storm είναι αναξιόπιστο και κακό το meta reports του οπότε μονο το vicious μένει και λίγο hs replay.

 

https://www.vicioussyndicate.com/data-collection/share-data-hdt/

Επεξ/σία από Vasivouzoukos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εμενα το ντεκ που με εχει παει καλα αυτο το μηνα ειναι ενας κοντρολ priest με benedictus, που μου αρεσει πολυ σαν καρτα...

 

Επαιζα πριν ενα παιχνιδι καμια ωρα με ενα baku warrior που εχει φτασει γυρω στο 50 αρμορ και κερδισα στο φατιγκ τελευταια καρτα κανοντας 2 φορες  dinosize που βρηκα την 1η φορα απο το πακ της elise του και τη 2η παιζωντας την αζαλινα του αφου ειχε παιξει 1η φορα αζαλινα αυτος....οτι ναναι...

 

Που να βρεις κουραγιο να παιξεις αλλο παιχνιδι μετα...

 

γενικα εχω παιξει ελαχιστα παιχνιδια αυτο το μηνα, ιδιως τωρα που καναν πιο ευκολα τα quests, ζητημα να παιζω 1-2 παιχνιδια την ημερα...Ηδη αρχισα να μαζευω gold για το επομενο expansion αν και μου λειπουν μερικα επικ και κανα 2 leg που θα ηθελα(godfrey), αλλα δεν αξιζει το κοπο να ανοιγεις πακετα...

 

Ειμαι ρανκ 2 και κουτσα στραβα θα το παω μεχρι ρανκ 1 ως το τελος του μηνα, ποσσο  μαλλον αφου τα νερφς βολευουν το κοντρολοπριστ μου...

Επεξ/σία από xavier
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ρανκ 1, ξεκιναω ρανκ 5 τον επομενο μηνα που μου αρκει. Εκοψα και τη παρακολουθηση στο twitch τελευταια, που συνηθως ζηλευα και επαιζα και εγω παραλληλα...Ε τωρα αμα καμια μερα βρω την ορεξη και ασχοληθω, μπορει να το παω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

### blastopriest
# Class: Priest
# Format: Standard
# Year of the Raven
#
# 2x (1) Northshire Cleric
# 2x (1) Power Word: Shield
# 2x (2) Divine Hymn
# 2x (2) Mind Blast
# 2x (2) Shadow Visions
# 2x (2) Wild Pyromancer
# 2x (3) Acolyte of Pain
# 2x (3) Twilight Acolyte
# 2x (4) Duskbreaker
# 1x (4) Mass Dispel
# 2x (4) Twilight Drake
# 1x (5) Harrison Jones
# 1x (6) Cabal Shadow Priest
# 1x (7) Archbishop Benedictus
# 2x (7) Psychic Scream
# 2x (8) Primordial Drake
# 1x (8) Shadowreaper Anduin
# 1x (9) Alexstrasza

AAECAa0GBpACxQSQB9YKic0CkNMCDKEE5QT2B40I8gz7DNHBAsnHAujQAsvmAvzqAr3zAgA=

# To use this deck, copy it to your clipboard and create a new deck in Hearthstone
 

 

εχω δει να παιζουν τη λιστα με geist και holy fire, την εχει στο top decks στο control priest

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα το τι καντηλι εχω ριξει σημερα παλι στη blizzard δε περιγραφεται...

τα μισα παιχνιδια τα εχασα απο rin δεν εχεις silence δεν εχεις προβατο...εχασες...

εχεις ? το σπαω και μονος μου δε μπορεις ουτε καν να κανεις silence παλι εχασες..

ετσι με μια καρτα...

ε και με το secret mage τα ξανα ειπα οποτε μην τα ξαναλεω.. :P αλλο τρισαθλιο ντεκ αυτο...

που και που παρε και κανα quest rogue σφηνα παρε και κανα spitefull  παρε και κανα γιγαντα στο 4 μανα...

και παιξε με της καρτες του witchwood να φας καλα...φοβερο expansion τρελο balance...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Ghost007 είπε

καλα το τι καντηλι εχω ριξει σημερα παλι στη blizzard δε περιγραφεται...

τα μισα παιχνιδια τα εχασα απο rin δεν εχεις silence δεν εχεις προβατο...εχασες...

εχεις ? το σπαω και μονος μου δε μπορεις ουτε καν να κανεις silence παλι εχασες..

ετσι με μια καρτα...

ε και με το secret mage τα ξανα ειπα οποτε μην τα ξαναλεω.. :P αλλο τρισαθλιο ντεκ αυτο...

που και που παρε και κανα quest rogue σφηνα παρε και κανα spitefull  παρε και κανα γιγαντα στο 4 μανα...

και παιξε με της καρτες του witchwood να φας καλα...φοβερο expansion τρελο balance...

Benedictus , counterαρει τη rin

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xavier είπε

Benedictus , counterαρει τη rin

ε νταξ με priest οκ αν και δεν εχω βρει κατι ενδιαφερον σε priest με αυτο το expansion αλλα τεσπα..

το θεμα ειναι παιζω και με warrior-rogue-mage ολα control decks φαση και οταν μου κλεβουν παιχνιδια με rin η με κανα shuderwok τρελενομαι..

ειναι απαραδεκτες καρτες για εμενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...