Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v1


Tmark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην αρχή της σαιζον ήμουν lvl 15 (απο 11 την προηγούμενη), για πρώτη φορά σήμερα έπιασα lvl 5 με spitefull priest, αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οτι το επίπεδο στο lvl 12-13-14 είναι καλύτερο απο ότι το επίπεδο στο lvl 10 μέχρι και 5 που εφτασα μόλις. Το τι ζόρι έφαγα για να ξεκολλήσω απο το lvl 13 δεν λέγεται, αλλά μόλις έπιασα lvl 10 μου πήρε 2-3 μέρες μέχρι lvl 5. Για να σας προλάβω όχι δεν έφταιγαν τα διαφορετικά ντεκ αλλά καθαρά οι noobιες των αντιπάλων, έπρεπε να καταγράφω... Εννοείται δεν παραπονιέμαι , τώρα λέω να κάνω ένα μικρο διαλλειμα :)

Επεξ/σία από Orgios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και που να δείς και κανεναν warlock να σου πετάει 3ο γύρο 8/8 giant :)

To κακό (ή καλό?) είναι οτι έχω συνηθίσει και κάτι τετοια και δεν μου κάνουν πλέον εντύπωση :)

Απλά μία παρατήρηση αν δεν σε ενοχλεί , ποτέ μα ποτέ μην αφηνεις άδειο board απο την πλευρά σου όταν έχεις κάρτες να παίξεις , ακόμα και αν αυτό σημαίνει οτι θα χάσεις το bonus απο καποιο elemental κτλ κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καιρο ειχα να παιξω λιγο ladder μιας και τα εχουν κανει μπαχαλο εκει στην blizzard, εχθες π ειδα τα ψιλονερφ ειπα να του δωσω μια προσπαθεια με ενα deck που ειδα απο τον toast και με πηγε απο απο 15 στο 8 νερακι, πιστευω ενα 5αρακι θα με παει, quest priest me benedictus με μερικες παραμετροποιησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Orgios είπε

Και που να δείς και κανεναν warlock να σου πετάει 3ο γύρο 8/8 giant :)

To κακό (ή καλό?) είναι οτι έχω συνηθίσει και κάτι τετοια και δεν μου κάνουν πλέον εντύπωση :)

Απλά μία παρατήρηση αν δεν σε ενοχλεί , ποτέ μα ποτέ μην αφηνεις άδειο board απο την πλευρά σου όταν έχεις κάρτες να παίξεις , ακόμα και αν αυτό σημαίνει οτι θα χάσεις το bonus απο καποιο elemental κτλ κτλ

δε ξερω σε ποιο εννοεις οτι ειχα κενο board αν λες π.χ του druid ηταν ο δευτερος spitefull που μου πεταξε ο πρωτος εφαγε προβατο και fireball το ιδιο και ο warlock βαραγα οτι ειχα και βγαζαν ασταματητα...και ναι αλλο σιχαμα αυτος ο giant ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα νερφς δεν λυνουν το προβλημα του cubelock, απλως το καθυστερουν. ειναι φανερο οτι ο σκοπος τους δεν ηταν ποτε να καταργησουν το συγκεκριμενο deck.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, KilliK είπε

τα νερφς δεν λυνουν το προβλημα του cubelock, απλως το καθυστερουν. ειναι φανερο οτι ο σκοπος τους δεν ηταν ποτε να καταργησουν το συγκεκριμενο deck.

ναι μωρε νταξ το ξερω οκ τα nurf δεν ηταν ασχημα απλα δεν ηταν αρκετα και δεν ειναι και τα μονα προβληματικα ντεκς..

ειναι γενικα η αδυναμια του witchwood που ειχε λογικη μεν να γινει αλλα φυγαν οι περρισοτερες δυνατες καρτες μειναν καποιες και οι καινουργιες δεν μπορουν να της αντιμετωπισουν 

γενικα..

δλδ π.χ στο 2 ss με το warlock μου βγαζει οπλο δεν ειχε ερθει ooze ριχνω ενα 5/5 που τραβαει και καρτα..

καπακι πεφτει το charge μου σκοτώνει το 5./5 παρε και cube παρε και health παρε και 2 charge κατω τα οποια με 6-7 μανα δεν τρωγονται με τπτ με καμια καρτα...

και να φας το ενα παρε παλι cube η οτι αλλο μετα.. προτιμησα ενα blizzard να τα τρεναρω...ξανα παρε αλλο ενα charge ξανα freeze παρε και ενα taunt..

και αντε και ως δια μαγειας τα εφαγες ολα παρε και ενα guldan και παρτα ολα μες τα μουτρα...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γι'αυτό μ'αρέσει ο priest, γιατί έχει λύσεις για όλα , εναντια σε aggro taunts , health gain και mass removal , εναντίων warlock εχει το ooze να σπασει το manari (μανάρι λολ!) τα silence και κλέβει και τα void walkers του αντιπάλου. Παίζει ο αντιπαλος spitefull? twilight acolyte και το γομαρι του γίνεται απο 12/12 ---> 2/12.

Ολα αυτά ενώ παίζεις και συ spiteful ετσι για σπάσιμο.

Αν δεν επιλέξεις κάποιο τέτοιο deck (θεωρητικά allarounder) και πας σε deck που κανει το δικό του παιχνίδι (quest rogue ή aggro) τότε θα εχεις τα πολύ καλα matchup και τα πολύ ασχημα και θα ελπίζεις να είσαι πάνω απο το 50% για να έχεις progression .

Βεβαίως και η τυχη ως προς τι θα τραβηξεις εσυ και ο αντίπαλος παίζει μεγάλο ρόλο αλλά μ'αρέσει να έχω λύσεις στο deck ακομα και αν δεν τις τραβήξω.

Μόνο απεναντι σε benidictus χανω σχεδον πάντα... Εχω κερδίσει νομίζω 2 φορες? εχω χάσει καμία 10αρια ενώ 3-4 φορές τον έφτασα στο 1 life και εβριζα θεους και δαίμονες (αυτό και αν είναι σπαστικό deck...)

Επεξ/σία από Orgios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παντως απο τα ντεκ που νερφαρανε, εγω δεν βλεπω να παιζεται τιποτα...αλλα ειπαμε το παιχνιδι ειναι πετρα ψαλιδι χαρτι, αμα ο αλλος παιζει πετρα και εσυ επειδη γουσταρεις ψαλιδι  παιζεις ψαλιδι, ε δεν φταιει η πετρα...

 

Δλδ παιζει ο ghost ενα δικο του ντεκ(μαγκια του), που δεν εχει καμια λογικη και δεν το παιζει κανενας...Ε μην γκρινιαζεις μετα... το elemental mage  ειναι αρκετα διαφορετικο για να ειναι βιωσιμο...με arugal+book of specters και ελαχιστα spell...

Επεξ/σία από xavier
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχας δεν παιζω με arugal-book κλπ οτι ντεκ φτιαχνω ειναι δικα μου οχι απο το νετ...

και ειναι και μια χαρα ντεκ απλα υπαρχουν γελοιοτητες μεσα στο game που δεν αφηνουν αλλα ντεκ να προκοψουν :P 

π.χ rin - shudderwok καταστρεφουν ολα τα control deck ιδικα ο rin προς το παρον αλλα που θα παει θα βρει το δρομο του πισω και ο shudder 

τετοιες καρτες δε πανε χαμενες..

επισης δεν παιζω μονο αυτο οτι control εχω φτιαξει με οτι char εχει τα ιδια προβληματα 6 μανα rin γεια σου εχασες ετσι απλα...

και ξαναλεω για αλλη μια φορα δεν με ενδιαφερει αν χασω η κερδισω ...εγω τα φτιαχνω να κανω χαβαλε αμα ηθελα να κερδιζω μονο

φτιαχνω και εγω ενα tier 1 deck και τα τσακιζω στη φαπα..

αυτο που με ενοχλει περισσοτερο και οχι μονο εμενα ειναι καρτες που δεν εχουν counter και ιδικα τωρα που εχουν φυγει τοσα πολλα...

π.χ secrets πανε και μου βγαζουν counter στο 5 μανα και τρως 15 secret ως τοτε...να το κανω τι ?

quest rogue ειχε ενα dirty rat εστω παει και αυτο...

και παει λεγοντας .... τεσπα γενικα εχει πολλα θεματα το game αυτη τη στιγμη οπως και πριν το nurf αυτα που ελεγα και "γκρινιαζα"

και αν παρακολουθησεις λιγο τους streamers γενικα λενε τα ιδια πραγματα με εμενα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/5/2018 στις 7:19 ΠΜ, xavier είπε

Benedictus , counterαρει τη rin

Ουτε καν.2 games επαιξα εναντια του τα πηρα χαλαρα.Το deck δεν εχει aoe οποτε για να μη χασει παιζει Sychic Scream που τον βαζει μπροστα σε fatigue.

Εσυ εχεις Azari να πεσει αν και οταν ριξει bishop και ο DK κανει carry μονος του τα μινιον του αλλου.

Ο benedictus ηταν καλος μονο οταν πρωτοπαιχτηκε που δεν τον περιμενες.Τωρα ομως δεν εχεις λογο να ριξεις azari vs priest.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το burst απο 4 mind blast δεν ειναι λιγο...ποσσο μαλλον με το hero power του dk...και αν εσυ τραβας voidwalkers σιγουρα δεν ειναι autowin...γενικα warlocks τους νικαω παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Albilosha είπε

Ουτε καν.2 games επαιξα εναντια του τα πηρα χαλαρα.Το deck δεν εχει aoe οποτε για να μη χασει παιζει Sychic Scream που τον βαζει μπροστα σε fatigue.

Εσυ εχεις Azari να πεσει αν και οταν ριξει bishop και ο DK κανει carry μονος του τα μινιον του αλλου.

Ο benedictus ηταν καλος μονο οταν πρωτοπαιχτηκε που δεν τον περιμενες.Τωρα ομως δεν εχεις λογο να ριξεις azari vs priest.

Benedictus + Zola όμως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...