Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με wind στο download speed


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άντε να δούμε πότε θα κλειδώσουμε το thread ...

οταν λυθει το θεμα σου:P

 

Όχι δεν έγραφε τίποτα μόνο τι ώρα ήρθε και ότι δεν έχουν ενημερώσει ακόμα τη wind.Τί να πω έχει κουράσει λίγο το θέμα γιατί στην αρχή δήλωναν βλάβη για άλλο πράγμα.H wind μου είπε ότι έχει εντοπιστεί πιθανό βραχυκύκλωμα.

μπορει στην αρχη να εβλεπαν αλλο προβλημα και μετα να εγιναν ενεργειες αλλα να φανηκε και αλλο προβλημα.υπαρχουν πολλων ειδων προβληματα και δυστυχως μερικα σπανε νευρα.στο λεω απο πρωτο χερι.να τραβας τα μαλλια σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

φυσικα και δεν ειπαν ποια ειναι η βλαβη απλα μου ειπαν οτι ειχε λυθει το προβλημα τοτε φυσικα τους ειπα οτι δεν εχουν κανει τιποτα και τοτε εδωσαν παλι βλαβη με νεο αριθμο βλαβης που μου εστειλαν με sms και σημερα το πρωι εστειλαν νεο sms και με ενημερωσαν οτι τωρα εντοπισαν βλαβη και οτι βρισκεται σε εξελιξη η επιλυση του προβληματος

 

αν δεν το δω δεν τους πιστευω και δεν νομιζω να επικοινωνησουν μαζι μου θα αφησω ολο το πρωι αυριο και μολις επιστρεψω θα κανω δοκιμη αν δεν παιζει θα παρω τηλ και πλεον η αποχωριση μου απο την wind θα ξεκινηση

 

παντως σαν τεχνικη εξυπηρετηση ειναι αργη και δυσκινητη η wind αφου μετα απο μια εβδομαδα ακομα ειμαι στα ιδια

φαινεται οτι ειναι οτι πληρωσης παιρνεις τελικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είπαν ότι η γραμμή είναι μια χαρά και ότι ίσως φταίει ο εξοπλισμός μου.Εβαλα το router της wind και ενω δείχνει ότι συγχρονίζει πιο ψηλά 19000kbps-20000kbps αναλόγως.Margin είναι 6 αλλά οι ταχύτητες είναι σάπιες.Σήμερα κιόλας θα πάρω τον ΟΤΕ ένα τηλέφωνο να κάνω αίτηση.Κούρασε πολύ η WIND για ένα θέμα που πιστεύω ότι φταίει η ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είπαν ότι η γραμμή είναι μια χαρά και ότι ίσως φταίει ο εξοπλισμός μου.Εβαλα το router της wind και ενω δείχνει ότι συγχρονίζει πιο ψηλά 19000kbps-20000kbps αναλόγως.Margin είναι 6 αλλά οι ταχύτητες είναι σάπιες.Σήμερα κιόλας θα πάρω τον ΟΤΕ ένα τηλέφωνο να κάνω αίτηση.Κούρασε πολύ η WIND για ένα θέμα που πιστεύω ότι φταίει η ίδια.

α.πεστους οτι και με αλλο ρουτερ εχεις τα ιδια.

β.αν ειναι να διακοψεις δες για το τελος διακοπης τι θα γινει.

γ.υπαρχουν και αλλες εταιρειες περα απο τον οτε για να πας που ειναι πιο φτηνες.forthnet.hol,cyta.αλλιως περιμενε λιγο ακομα να δεις τι θα σου πουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους πήρα πριν λίγο ένα τηλέφωνο και τους ενημέρωσα ότι αν μέχρι την Δευτέρα δεν έχει αποκατασταθεί η βλάβη έχω φύγει.Να σου πω την αλήθεια φοβάμαι να πάω σε άλλη εταιρεία με αυτά που γίνονται αν και πριν την WIND είχα forthnet τώρα φοβάμαι για κάποιο λόγο μην έχω τα ίδια.Όσο για το τέλος δεν θα έχω επιβάρυνση επειδή είμαι πάνω από ένα χρόνο συνδρομητής στη WIND.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους πήρα πριν λίγο ένα τηλέφωνο και τους ενημέρωσα ότι αν μέχρι την Δευτέρα δεν έχει αποκατασταθεί η βλάβη έχω φύγει.Να σου πω την αλήθεια φοβάμαι να πάω σε άλλη εταιρεία με αυτά που γίνονται αν και πριν την WIND είχα forthnet τώρα φοβάμαι για κάποιο λόγο μην έχω τα ίδια.Όσο για το τέλος δεν θα έχω επιβάρυνση επειδή είμαι πάνω από ένα χρόνο συνδρομητής στη WIND.

εφοσον δενειναι θεμα χαλκου ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΕΛΙΚΑ δεν θα εχεις προβλημα αν πας σε αλλη εταιρεια.αν ηταν προβλημα χαλκου εκει ειτε Hol πηγαινες ειτε forthnet ειτε οτε θα παιρνες και αυτο το προβλημα μαζι σου.

 

και αφου δεν εχεις επιβαρυνση τοτε ωρα για αλλου

 

και με κανα συμβολαιο πιο φτηνο αμα βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα έτσι κι αλλιώς είχα μείνει με συμβόλαιο στην WIND 40 ευρώ το μήνα.Τώρα ο ΟΤΕ πιο φθηνός θα μου έρχεται.

ωρα να φυγεις απο wind για πολλους λογους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, μετα απο αγανακτηση ψαχνοντας λυση για το προβλημα μου βρηκα αυτο το thread και σκεφτηκα
"τελικα δεν ειμαι ο μονος"

 

Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα. ειμαι wind πανω απο χρονο.

Απο την Δευτερα 19/8 το download ειναι τραγικο.

εκει που κατεβαζα με 980kb τωρα παιζω στα 30-40-50 kb !!!!

Αυτες οι μετρησεις με jdownloader.

 

Στο speedtest βλεπω 0.5 Mbps/s download !!!

 

Και σε δοκιμη στο ftp.ntua.gr σε αρχειο 150mb

Την μια στιγμη κατεβαζω με 950kb και οταν παταω cancel και resume κατεβαζω με 40kb,

αν κανω ξανα cancel Και resume θα δω 950 και μετα ξανα 40.

 

Η wind κλασικα με ρωταει που κλειδωνει το router.

Εδωσαν βλαβη αλλαξαν λεει το profile μου αλλα το προβλημα παραπαμενει.

Ξαναεδωσαν βλαβη.

Δοκιμασα με αλλο pc ενσυρματα και ασυρματα.

Δοκιμασα με ενα παλιο router της HOL τα ιδια και χειροτερα.

 

Ουτε youtube να δω δεν μπορω.....

παλι καλα που εβαλαν αναλυση 144p και μπορουμε να διακρινουμε κατι μεσα στα pixel.....

 

 

Δεν ειχα θεμα με την wind αλλα με τρελαινει οτι δεν ξερουν τι τους γινεται και 5 μερες ακομη ψαχνονται.

 

Σκεφτομαι να παω OTE η CYTA.

Τι λετε? (HOL με τιποτα ημουν πριν, ο κουβας στην περιοχη μου γεμισε και ειχαν ριξει σε ολους τις ταχυτες)

 

 

Μετρησεις router
 

Link Status Connected Rate (Up/Down) 886/9494 kbps Noise Margin (Up/Down) 13.6/8.8 dB Modulation Type ADSL_2plus Line Attenuation (Up/Down) 16/27.8 dB Output Power (Up/Down) 12.1/18.9 dBm Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved Max Rate(Up/Down) 886/10952 kbps Interleave depth 8 Annex Type AnnexA CRC errors 0

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστα να πάνε φίλε παλεύω πάνω απο 10ήμερο με τηλέφωνα κάθε μέρα.Ήρθε και ο ΟΤΕ και έλεγξε τα καλώδια και όλα είναι λέει μια χαρά.Το θέμα είναι ότι το ίντερνετ είναι τραγικό.Δευτέρα πρωί πρωί κάνω σύνδεση στον ΟΤΕ.Οι τύποι στη WIND δεν ξέρουν τι τους γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

μάλλον σας βλέπω να την κάνετε, ελπίζω να μην μου κάτσει κάτι αντίστοιχο στη vdsl γιατί η ξενέρα θα είναι ακόμα μεγαλύτερη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια προβλήματα έχω εδώ και τρεις μέρες,youtube δεν παλεύετε,αλλαγή σελίδων με τίποτα.Στο speetest ανεβαίνει στα 0,51mbps τραγικά πράγματα.Σε τηλέφωνο στην wind αρχίσανε τα γνωστά άνοιξε το rooter δες εκείνο κλπ κοροϊδία μεγάλη. Τρια χρονιά   δεν είχα προβλήματα,100% είναι πρόβλημα τις wind.     

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...