Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με wind στο download speed


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα παιζει αλλα δεν θα εχει συνδρομητες

σωστος.ενας ευκολος τροπος να μειωσεις την βαση πελατων σου.απλα δεν κανεις αναβαθμισεις.οπως τους μαζευεις με κοπο ετσι τους χανεις απο την αλλη πλευρα.απορω ποιος τα σκεφτεται ολα αυτα και τα κανει ετσι.marketing σου λεει μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εντωμεταξύ θα μείνουν όλοι οι νέοι συνδρομητές με τα χαμηλότερα πάγια και οι παλιοί που έδιναν περισσότερα θα φύγουν.Not Bad.Εγώ forthnet που ήμουν πριν μερικά χρόνια ήταν μια χαρά πάντως.Τώρα άκουσα διάφορα ότι πάει για πτώχευση αλλά δεν ξέρω αν είναι ράδιο αρβύλα.Θα δω τώρα με τον ΟΤΕ και θα σας ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα βιάστηκα να μιλήσω πριν τσεκάρω.Να σημειώσω ότι εχτές με πήραν τηλέφωνο και ρώταγαν γιατί θέλω να φύγω.Σήμερα πιάνω μια χαρά ταχύτητες με WIND.Δεν ξέρω αν συμβαίνει το ίδιο και με εσάς.Παρ όλα αυτά αλλάζω εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξύ θα μείνουν όλοι οι νέοι συνδρομητές με τα χαμηλότερα πάγια και οι παλιοί που έδιναν περισσότερα θα φύγουν.Not Bad.Εγώ forthnet που ήμουν πριν μερικά χρόνια ήταν μια χαρά πάντως.Τώρα άκουσα διάφορα ότι πάει για πτώχευση αλλά δεν ξέρω αν είναι ράδιο αρβύλα.Θα δω τώρα με τον ΟΤΕ και θα σας ενημερώσω.

Και ο παλιος αν κανει ανανεωση λογικα ισως να μπορει να παρει καλυτερη τιμη.

 

δεν ειναι ραδιο αρβυλα αλλα ας ελπισουμε να μην γινει πραγματικοτητα

 

σημερα εκανα αιτηση στον οτε για vdsl 30 για να δουμε τι θα δουμε

δυσκολο να πτωχευσει.επειδη εχεις τους περισσοτερους πελατες μετα τον οτε καποιος θα την αγορασει αμα ειναι να γινει κατι.γιατι οποιος την αγορασει θα εχει και τους δικους της πελατες αλλα και αυτους που εχει οποτε θα βγει πρωτος και με διαφορα.να κλεισει ετσι και οι πελατες να μεινουν στον αερα δεν προκειται να γινει οποια εταιρεια και να κλεισει.παντα καποιος θα θελει να την αγορασει.

 

Σήμερα βιάστηκα να μιλήσω πριν τσεκάρω.Να σημειώσω ότι εχτές με πήραν τηλέφωνο και ρώταγαν γιατί θέλω να φύγω.Σήμερα πιάνω μια χαρά ταχύτητες με WIND.Δεν ξέρω αν συμβαίνει το ίδιο και με εσάς.Παρ όλα αυτά αλλάζω εταιρεία.

εκαναν αναβαθμιση?εκαναν καμια μαιμουδια?απλα ετυχε?

η αφασια ειναι που λες οτι σε πηραν γιατι φευγεις.ε παιδια δειτε το ιστορικο να δειτε γιατι φευγω.γιατι αραγε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν σήμερα το πρωί πήγε το φαξ στον οτε για μεταφορά από wind σε ote ε σήμερα στις 2 με πήραν τηλ από wind για να δούμε αν έχει αποκατασταθεί η βλάβη τις γραμμής δεν ξερό τι έχει γίνει δεν είμαι σπίτι άλλα είναι λίγο περίεργο που υποτίθεται ότι λύθηκε σήμερα το πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν σήμερα το πρωί πήγε το φαξ στον οτε για μεταφορά από wind σε ote ε σήμερα στις 2 με πήραν τηλ από wind για να δούμε αν έχει αποκατασταθεί η βλάβη τις γραμμής δεν ξερό τι έχει γίνει δεν είμαι σπίτι άλλα είναι λίγο περίεργο που υποτίθεται ότι λύθηκε σήμερα το πρόβλημα

εκτος αν σε αυτους που παραπονιουνται κανουν τιποτε αλλο με σκοπο να μην φυγουν.γιατι μπορει καποιος να μην κανει παραπονα οποτε και να μην τερματιζει την γραμμη να μην τον νοιαζει.ατομα πχ που μπαινουν facebook αντε και κανα email.αλλα οταν γυρισεις σπιτι δες αν εχει φτιαξει και εσενα οπως εφτιαξε στον φιλο πιο πανω ή αν απλα σε πηραν οτι δηθεν το λυσαμε και εσυ συνεχιζες να μην παιζεις.λογικα θα ειδαν οτι εστειλες αιτημα φορητοτητας και μπορει οι πωλησεις να πιεζουν τους τεχνικους να λυσουν το προβλημα η να δωσουν εστω κατι καλυτερο απο αυτο που εχεις  η και μια  temporary λυση για να μην χασουν πελατες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα,

 

poulinos πριν μερικά ποστ έχεις γράψει για τη cyta οτι αξίζει να πάει κάποιος αλλά σε περιορίζει με το voip και οτι πρέπει να χρησιμοποιεί κάποιος μόνο το δικό της rooter..

επειδή το σκεφτόμουν να πάω cyta απο οτε που ειμαι τωρα (ικανοποιημένος ειμαι απο απόδοση απλα για να γλιτώσω κανα φραγκο) και μου ειπαν οτι έχουν δικές τους ινες και οτι standard θα έχω τουλάχιστον 17 download apo 15 που έχω τώρα και οτι και το τηλέφωνο να κοπει το ιντερνετ δε κόβεται γιατι ειναι απο δορυφόρο και κάτι τέτοια.

μπορείς να μου εξηγήσεις τι εννοούσες με το ποστ σου για το voip ? δε μπορω να χρησιμοποιήσω το δικο μου ροοτερ που ειναι gigabit καi σίγουρα καλύτερο απο αυτο που δινει η cyta ?

 

καμμιά συμβουλή για οικονομικοτερη εταιρεια απο οτε και αξιόπιστη ταυτόχρονα ?

ειμαι στο ελληνικό αττικής αν αυτο λέει κατι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως για αυτους η κατασταση ειναι η ιδια

 

ας μου καποιος εναν καλο και αξιοπιστο οσο γινεται downloader για να κανω καποιες δοκιμες

καποιο αρχειο απο καποιο ftp. γρηγορα sites μετα ειναι www.nvida.com www.apple.com www.ati.com .εγω δοκιμες κανω απο ftp με filezilla.

 

καλησπέρα,

 

poulinos πριν μερικά ποστ έχεις γράψει για τη cyta οτι αξίζει να πάει κάποιος αλλά σε περιορίζει με το voip και οτι πρέπει να χρησιμοποιεί κάποιος μόνο το δικό της rooter..

επειδή το σκεφτόμουν να πάω cyta απο οτε που ειμαι τωρα (ικανοποιημένος ειμαι απο απόδοση απλα για να γλιτώσω κανα φραγκο) και μου ειπαν οτι έχουν δικές τους ινες και οτι standard θα έχω τουλάχιστον 17 download apo 15 που έχω τώρα και οτι και το τηλέφωνο να κοπει το ιντερνετ δε κόβεται γιατι ειναι απο δορυφόρο και κάτι τέτοια.

μπορείς να μου εξηγήσεις τι εννοούσες με το ποστ σου για το voip ? δε μπορω να χρησιμοποιήσω το δικο μου ροοτερ που ειναι gigabit καi σίγουρα καλύτερο απο αυτο που δινει η cyta ?

 

καμμιά συμβουλή για οικονομικοτερη εταιρεια απο οτε και αξιόπιστη ταυτόχρονα ?

ειμαι στο ελληνικό αττικής αν αυτο λέει κατι..

καποιες φορες απλα θελω να αυτοκτονησω με αυτα που ακουω.

για την cyta ακους νορμαλ λογια οπως και για τις αλλες εταιρειες.παντα θα υπαρχουν οι χαρουμενοι παντα και οι μη χαρουμενοι.απλα δεν ακους τοσα οσα ακους για αλλες.το κακο ειναι το voip για μενα οχι οτι με χαλαει προσωπικα το voip αλλα δεν σε αφηνουν να βαλεις αλλο ρουτερ κτλ.

δευτερον και βασικο.ινες εχουν ολοι οι παροχοι για να ενωσουν το αστικο κεντρο με τα κεντρικα τους να το πω ετσι απλα.η ινα δεν κανει το συγχρονισμο η ινα δεν ειναι για τον πελατη.αμαν με τους παροχους και ειδικα με την Hol με αυτην την καραμελα οτι εχουμε δικες μας ινες.και εγω εχω δικο μου σπιτι αυτο δεν σημαινει οτι το αμαξι μου παει πιο γρηγορα.

επειδη η Cyta δινει 9 Margin υπο νορμαλ συνθηκες θα εχεις ιδια ταχυτητα με οτε.αν τωρα σου βαλουν 6 margin αμα τους το ζητησεις ναι θα κερδισεις 1,5 Mbit.αν το κανουν.δεν ξερω ατομο που να του το εχουν κανει απλα μου το ειπε τεχνικος της cyta.Οποτε δεν ξερω ποσο στεκει.

.ολα περνανε απο χαλκο και απο οπτικη ινα.δεν υπαρχει δορυφορος.ελεος σε λιγο θα κατεβει και ο ε.τ.αν κοπει το ιντερνετ χανεις και το τηλεφωνο.αν δεν κοπει το ιντερνετ δυσκολα θα χασεις μονο το τηλεφωνο.η τηλεφωνια τους ειναι σεταρισμενη πανω στο ρουτερ που σου δινουν.αμα αλλαξεις το ρουτερ δεν μπορεις να σεταρεις την τηλεφωνια για να παιξει σε αλλο ρουτερ διοτι δεν σου δινουν

τα στοιχεια και ουτε θα σου την σεταρουν αυτοι.οποτε δεν θα παιζει το τηλεφωνο.αν τωρα θες πισω απο το adsl router της cyta Να βαλεις ενα σκετο ρουτερ για καλυτερο wireless κτλ ναι μπορεις.αλλα το ιδιο το adsl router οχιδεν το αλλαζεις.μετα υπαρχουν και αλλες εταιρειες.πχ forthnet με Nova,hol αν θες και εχεις και κινητο vodafone για να παρεις εκπτωση.εγω forthnet ειμαι για την ωρα ολα good.

παιζει ρολο και ο χαλκος αλλωστε.τωρα τιμες δεν ξερω στην καθε εταιρεια.βγαινουν συνεχεια προσφορες.

το ελληνικο παιρνει ιντερνετ απο τερψιθεα.ο οτε βεβαια στην ουσια ειναι στο ελληνικο και ας λεγεται τερψιθεας και ειναι στην θρακης .ανεβαινουμε ιασωνιδου και στο δευτερο τριτο στενο δεξια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα δοκιμες και παρατηρησα οτι οταν βαλω ενα μεμονωμενο αρχειο να κατεβει απο τα παραπανω site το κατεβαζει τελεια με 1.4 περιπου εχει καποιες αυξομειωσεις αλλα μεχρι εκει αν βαλω 2 αρχεια μαζι τοτε η ταχυτητα γινεται τραγικη 40kb για το ενα και 120kb για το αλλο αν βαλω καποιον downloader το μισο αρχειο κατεβαινει με ενα 1.4 και το υπολοιπο με 52kb οποτε κατι δεν παει καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα δοκιμες και παρατηρησα οτι οταν βαλω ενα μεμονωμενο αρχειο να κατεβει απο τα παραπανω site το κατεβαζει τελεια με 1.4 περιπου εχει καποιες αυξομειωσεις αλλα μεχρι εκει αν βαλω 2 αρχεια μαζι τοτε η ταχυτητα γινεται τραγικη 40kb για το ενα και 120kb για το αλλο αν βαλω καποιον downloader το μισο αρχειο κατεβαινει με ενα 1.4 και το υπολοιπο με 52kb οποτε κατι δεν παει καλα

ακριβως το ιδιο και σε μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαινεται σαν να μην μπορει να μοιρασει ταχυτητες στα αρχεια τωρα σε νεα δοκιμη το ενα αρχειο κατεβαινει με 1,3 και το αλλο με 57kb καθουλου φυσικο πριν παρουσιαστη η βλαβη μοιραζε τις ταχυτητες σχεδον ισοποσα

 

πολυ θα ηθελα να μαθω απλα ετσι για να ξερουμε σε τι οφειλεται να πω οτι η δοκιμη γινεται χωρις την χρηση καποιου downloader

 

με downloader μετα το μισο αρχειο απλα η ταχυτητα καταρρέει

 

οποτε πλεον περιμενω να παω στον νεο παροχο wind τελος το μονο που δεν συζητησα μαζι τους ειναι αν εβαζα vdsl wind αν θα λυνονταν το θεμα αλλα δεν τους εμπιστευομαι πλεον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαινεται σαν να μην μπορει να μοιρασει ταχυτητες στα αρχεια τωρα σε νεα δοκιμη το ενα αρχειο κατεβαινει με 1,3 και το αλλο με 57kb καθουλου φυσικο πριν παρουσιαστη η βλαβη μοιραζε τις ταχυτητες σχεδον ισοποσα

 

πολυ θα ηθελα να μαθω απλα ετσι για να ξερουμε σε τι οφειλεται να πω οτι η δοκιμη γινεται χωρις την χρηση καποιου downloader

 

με downloader μετα το μισο αρχειο απλα η ταχυτητα καταρρέει

 

οποτε πλεον περιμενω να παω στον νεο παροχο wind τελος το μονο που δεν συζητησα μαζι τους ειναι αν εβαζα vdsl wind αν θα λυνονταν το θεμα αλλα δεν τους εμπιστευομαι πλεον

και να λυθει με vdsl ποιος σου λεει οτι μπορει να μην γινει κατι παρομοιο.καποιος εδωμεσα ονοματι thresh εχει vdsl απο kv με wind και αν θυμαμαι καλα κατι λεγαμε οτι η γραμμη δεν παιζει τοσο καλα οσο στην αρχη.αμα θες ρωτησε τον.μπορει πραγματι να αρχιζουν να πιταρουν τα dslam τους οποτε δεν θα ειναι οτι καλυτερο.γιατι αν σουρνεται ενα dslam σε adsl θα σουρνεται και σε vdsl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...