Προς το περιεχόμενο

Αγορα usb hub


KoKoPsOpSaRoS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη δεν ηξερα σε ποια κατηγορια να το βαλω, το εβαλα εδω. Οι μπροστινες οι θυρες usb οι οποιες ειναι του case, δεν δινουν το απολυτο ρευμα με αποτελεσμα να εχω προβληματα. Ειχα παθει μεγαλη ζημια με τον εξωτερικο σκληρο δισκο ετσι, επειδη δεν εδινε σωστο ρευμα εχασα καποια αρχεια.

Με λιγα λογια τις εχω μονο για το gamepad για να παιζω παιχνιδια. Τελος παντων. Πισω η mobo εχει 4 usb στις οποιες 2 ειναι keyboard και mouse, στην αλλη η webcam και μενει μια κενη.

Δεν μου φτανει ομως. Ελεγα να αγορασω ενα usb hub, να το κουμπωσω σε αυτην την κενη θυρα και να ειμαι κυριλε. Επειδη δεν θελω να αγορασω καμια μουφελα, εχετε να μου προτεινετε κατι οικονομικο με αρκετες θυρες? πχ 6? και 4 να εχει οκ :)

Επεξ/σία από KoKoPsOpSaRoS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο είναι να παρεις χαμπακι με εξωτερικη τροφοδοσια διοτι μονο απο την εξοδο της μητρικής αν συνδεσεις πολλες συσκευές θα έχεις θεμα με το ρευμα παλι...

 

πχ.

 

http://www.e-photoshop.gr/digitus-hub-4-port-usb-2.0---da-70220.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβα. Καλο φαινεται. Μαλλον θα φυγει για αγορα. Σ'ευχαριστω :)

ναι μεν αλλα !

καλο γιατι δε θα εχεις θεμα με το ρευμα .

μπλεκεις με παραπανω πριζα και καλωδια ομως  ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οκ ! απλα πριζα η οθονη πριζα ο υπολογιστης πριζα ο σκληρος κτλ εχω γεμισει ! να φανταστεις ιδιο με αυτο που σου προτεινε (αλλη μαρκα αλλα βγαζει κ αυτο 4 usb me ρευμα) το ειχα παρει πριν πολλα χρονια ! τωρα ουτε που ξερω που ναι πεταμενο ! αν μου λειπει καμμια θυρα προτιμω να βαζω και να βγαζω απ το να εχω μια επιπλεον πριζα στο τραπεζι ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φαινονται οι πριζες εκει που τις εχω. Το πολυπριζο δεν φαινεται. Με λιγα λογια δεν μπερδευομαι απο τα καλωδια διοτι δεν φαινονται. Απλα μονο αυτο το καλωδιο θα φαινεται απο το hub. Tο usb cable δηλαδη. Οκ τοτε θα δω τι θα κανω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή το έψαξα και εγώ, υπαρχουν πολλές κινεζιες μουφα !! με τίποτα μέσα !! αξίζει hub usb3 αλλα και  hub usb2 Link.png Site: http://www.skroutz.gr/c/668/usb-hub.html?keyphrase=D-Link+DUB-H7"> D-Link DUB-H7   καιLink.png Site: http://www.amazon.co.uk/Release-Charging-Adapter-3-5-foot-Included/dp/B00B7FLPBU/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1377293844&sr=8-4&keywords=hub+usb3"> hub usb3

 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολυ καλο και αυτο. Ενδιαφερον και με 7 θυρες. Το usb3 δεν νομιζω να με ενδιαφερει διοτι δεν υποστηριζει η μητρικη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...