Προς το περιεχόμενο

Ανάμεσα σε LG optimus G και Note 2


zaico

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από πολύ σκέψη κατέληξα  στα δυο παραπάνω κινητά.

Μεγάλη σημασία δίνω στην απροβλημάτιστη λειτουργία του  τηλέφωνου ( ποιότητα κλήσης, ακουστική κ.λ.π)  και στην διαχείριση των επαφών!

Στο Νοτε 2 μου αρέσει το Wacom digitizer, η αυτονομία του  και η αξιοπιστία του γενικότερα από τις εμπειρίες των χρηστών και είναι κινητό που θα μου κρατήσει καιρό . Αυτό που με κρατάει  είναι το μέγεθος του ...δεν βολεύει με το ένα χέρι και με προβληματίζει η καθημερινή χρήση και μεταφορά  του όταν δεν φοράς μπουφάν ( γιατί δεν μπορείς να έχεις και το Bluetooth συνέχεια...). Τα παιδιά λένε ότι συνηθίζεται αλλά είναι έτσι?

Δεν σκοπεύω να το δουλεύω σαν tablet γιατί θα πάρω μάλλον το note 8 γιαυτή την δουλειά.

Το LG G μου αρέσει σαν σχέδιο, έχει καταπληκτική οθόνη, εφάμιλλα specs , δεν θα το χαρακτήριζα πολύ βολικό στο χέρι λόγω του πιο τετράγωνου σχήματος αλλά είναι σαφώς πιο διαχειρίσιμο το μέγεθος...

Το κακό είναι ότι πρέπει να αποφασίσω άμεσα και δεν προλαβαίνω  to note 3 και LG 2 ...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Aπο τη στιγμη που θα παρεις και tablet κατα τη γνωμη μου δεν υπαρχει λογος για το Note 2. Για μενα η σειρα Note βγηκε ακριβως για το all in one που προσφερει σε οσους δε θελουν να εχουν tablet. 

 

Σε καμια περιπτωση δε θα μεινεις δυσαρεστημενος αν το αποκτησεις (το μεγεθος οντως συνηθιζεται και χωραει ανετα σε τσεπη τζην πχ) αλλα δε νομιζω πως υπαρχει λογος για 2 μεγαλες συσκευες.

 

Μy 2 cents

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο τη στιγμη που θα παρεις και tablet κατα τη γνωμη μου δεν υπαρχει λογος για το Note 2. Για μενα η σειρα Note βγηκε ακριβως για το all in one που προσφερει σε οσους δε θελουν να εχουν tablet. 

 

Σε καμια περιπτωση δε θα μεινεις δυσαρεστημενος αν το αποκτησεις (το μεγεθος οντως συνηθιζεται και χωραει ανετα σε τσεπη τζην πχ) αλλα δε νομιζω πως υπαρχει λογος για 2 μεγαλες συσκευες.

 

Μy 2 cents

Σευχαριστω για την απάντηση .Αν δεν αγόραζα ξεχωριστα tablet να υποθεσω ότι θα πρότεινες το Note2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω ότι σαν τηλέφωνο το δουλεύετε αποκλειστικά με BThandsfree ?  Η λειτουργία που μου είπαν για δεξιόχειρες και αριστερόχειρες για να φέρνει πιο κοντά στο χέρι τα εικονίδια ισχύει ....με το ένα χέρι δουλεύεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω ότι σαν τηλέφωνο το δουλεύετε αποκλειστικά με BThandsfree ?  Η λειτουργία που μου είπαν για δεξιόχειρες και αριστερόχειρες για να φέρνει πιο κοντά στο χέρι τα εικονίδια ισχύει ....με το ένα χέρι δουλεύεται?

 

αν εισαι συνηθισμενος σε handsfree εισαι κομπλε..εγω μια φορα σε νοσοκομειο εβγαλα το ΝΟΤΕ1 να μιλησω και μου λεγανε

 

ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ? :)

 

Οσο ναναι το μεγεθος τους ξενιζει τον κοσμο...

 

οσο για το ενα χερι...εχει ρυθμισεις ωστε να φερνει καποια πραγματα (keyboard . numeric pad κλπ) πιο αριστερα ή δεξια...για πιο ευκολη χρηση... αλλα οκ μην περιμενεις και την σουπερ ντουπερ ανεση...εχει να κανει και με το χερι σου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...