Προς το περιεχόμενο

[Smartphone] Samsung Galaxy Mega 6,3" 349€ στο Πλαίσιο [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


kafegeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει ρε παιδιά. Το κινητό θα το πάρει κάποιος για συγκεκριμένους λόγους πχ όποιος θέλει την μεγάλη οθόνη. Επίσης αυτό το κράξιμο από πολλούς έχει καταντήσει κουραστικό. Αφού δεν σας ενδιαφέρει, απλά προσπεράστε το (Και δεν είμαι ο ts).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ιδανικο ως μικρο φθηνο 3G android tablet το οποιο μπορεις να εχεις παντα πανω σου, ως κινητο δε θα το χρησιμοποιουσα αλλα θα ειχα ενα samsung Ε1182 με εξαιρετικη διαρκεια μπαταριας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλάμε για το αν αξίζει σαν συσκευή αλλά για το γεγονός αν είναι ή όχι προσφορά.

Και...? Ειναι?

Χωρις να σχολιασω τιποτα αλλο (γουστα ειναι αλλωστε αυτα), η 'καθαρη' προσφορα στην τιμη (σε σχεση με τον επομενο +μεταφορικα) ειναι λιγοτερο απο 6% (5,9% για την ακριβεια).

Δεν λεω συζηταμε για την περιπτωση του 1/3 που ειπε ο john_dr αποπανω, αλλά αν ηταν 'μαγκες' ας εκοβαν το 'δωρο' σε μετρητα να πεσει η τιμη στα 319 και τοτε θα το ειχα ανοιξει εγω 1ος το θεμα (παρολο που παλι θα ηταν ενα 'μικρο' 14% το ποσοστο της εκπτωσης και συνηθως εχω μια συνειδητη 'ταριφα' στο 20% :P).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφορά είναι και το 6% όταν μεταφράζεται σε διψήφιο νούμερο (σε ευρώ), όταν κάποιοι θα βγουν κερδισμένοι. Αντίστοιχα προσφορά είναι όταν ένα καλώδιο των 3€ πωλείται προς 0.50€. Όποιον δεν τον ικανοποιεί η τιμή ή η έκπτωση προσπερνάει, διότι πολύ απλά δεν τον ενδιαφέρει το προϊόν.

 

Αυτή είναι άποψή μου βέβαια και ο καθένας μπορεί να το βλέπει αλλιώς.

Προφανώς μιλάω για προσφορές όχι "προσφορές" του τύπου 300€ από 500€ αρχική τιμή, όταν όλη η αγορά πουλάει πλέον στα 290€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και υποψιν το "δωρο" ειναι μια εφαρμογη που σου ζητα 20 ευρω για να παιρνεις τις αναβαθμισεις... Δε σου δινει την εφαρμογη οπως παραπληροφορει μιας και η ιδια η εφαρμογη αναβαθμιζεται. Σου δινει μια κομμενη εκδοση που οπως την εγκαθιστας ετσι θα ναι ειτε κανουν αλλο δρομο καπου ειτε οχι. Τουλαχιστον ετσι εγινε οταν αγορασα απο αυτους ενα nexus.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και...? Ειναι?

Χωρις να σχολιασω τιποτα αλλο (γουστα ειναι αλλωστε αυτα), η 'καθαρη' προσφορα στην τιμη (σε σχεση με τον επομενο +μεταφορικα) ειναι λιγοτερο απο 6% (5,9% για την ακριβεια).

Δεν λεω συζηταμε για την περιπτωση του 1/3 που ειπε ο john_dr αποπανω, αλλά αν ηταν 'μαγκες' ας εκοβαν το 'δωρο' σε μετρητα να πεσει η τιμη στα 319 και τοτε θα το ειχα ανοιξει εγω 1ος το θεμα (παρολο που παλι θα ηταν ενα 'μικρο' 14% το ποσοστο της εκπτωσης και συνηθως εχω μια συνειδητη 'ταριφα' στο 20% :P).

 

το ανέφερα και σε προηγούμενο post μου. αν κάποιος το θέλει άμεσα και δεν θέλει να περιμένει 1-2 βδομαδες να πέσει η τιμή του, να το πάρει τώρα. αν κάποιος σκέφτεται να πάρει σε ένα μήνα, φυσικά και να μην το πάρει καθώς σε ένα μήνα η τιμή θα έχει διαμορφωθεί τελείως διαφορετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και υποψιν το "δωρο" ειναι μια εφαρμογη που σου ζητα 20 ευρω για να παιρνεις τις αναβαθμισεις... Δε σου δινει την εφαρμογη οπως παραπληροφορει μιας και η ιδια η εφαρμογη αναβαθμιζεται. Σου δινει μια κομμενη εκδοση που οπως την εγκαθιστας ετσι θα ναι ειτε κανουν αλλο δρομο καπου ειτε οχι. Τουλαχιστον ετσι εγινε οταν αγορασα απο αυτους ενα nexus.....

Εδώ κάνεις εσύ παραπληροφόρηση.

Ή εφαρμογή είναι πλήρης!

Άλλο αν είναι αναβαθμισιμη και άλλο κομμένη

 

Πολλές εφαρμογές δεν σου παρέχουν επ'άπειρον αναβάθμιση.

 

Πόσοι δρόμοι αλλάζουν τον χρόνο? Εκεί που Θέλεις θα σε πάει.

Και είναι από τα καλύτερα προγράμματα GPS μην σου πω το καλύτερο για Android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλαμε αλλη γλωσσα μου φαινεται.............. Σου λεω εγω σαν χ καταστημα πως σου δινω δωρο τα windows 7 και οταν τα κανεις εγκατασταση και πας να κανεις updates σου λεει πληρωσε 20 ευρω..... Σου εδωσα τα κανονικα και πληρη 7 ή καποια αλλη περιορισμενη εκδοση? Αφου δεν ειναι αναβαθμισιμη ειναι κομμενη εκδοση. Και δε σχολιασα πουθενα την ποιοτητα της οπου μου αρεσε ιδιαιτερα. Οσον αφορα το ποσοι δρομοι αλλαζουν το χρονο αυτο νομιζω ο καθενας που κανει ταξιδια το ξερει πως γινονται πολλες αλλαγες.

ΥΓ.και δεν ειναι μονο οι δρομοι.... Εγω οταν ειχα βαλει την εφαρμογη σε 10 μερες βγηκε τοτε το android 4.2 και δεν ηταν συμβατη μιας και η αναβαθμιση που ελυνε το θεμα δεν ηταν κατι που δικαιουμουνα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μορφεα ,αν ψαξεις τις επιλογες gps σε ανδροειδες,

θα καταλαβεις γιατι επιμενει ο venumis,

 

για την ποιοτητα του χαρτη αυτου,ευκολα πληρωνουνε

ακομα κ οι τζαμπατζηδες,οποτε εστω για ενα χρονο δωρεαν

μεχρι να χρειαστει να αγορασεις επομενη αναβαθμιση

,αφου θα αλλαξουνε οι δρομοι,οπως παντα γινεται,ειναι μια χαρα.

 

αξιζει σαν ενημερωση-προσφορα κατεμε,

γλιτωνω κ το χαζοτρεξιμο με τα χαζοσκρουτζομαγαζα

που συχνα μας σπανε τα νευρα στις εγγυησεις...

 

τωρα περι ορεξεως..εγω κραταω ας πουμε thl w8 με 145 ευρω..

κ παλι το mega εδω ειναι μια χαρα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλαμε αλλη γλωσσα μου φαινεται.............. Σου λεω εγω σαν χ καταστημα πως σου δινω δωρο τα windows 7 και οταν τα κανεις εγκατασταση και πας να κανεις updates σου λεει πληρωσε 20 ευρω..... Σου εδωσα τα κανονικα και πληρη 7 ή καποια αλλη περιορισμενη εκδοση? Αφου δεν ειναι αναβαθμισιμη ειναι κομμενη εκδοση. Και δε σχολιασα πουθενα την ποιοτητα της οπου μου αρεσε ιδιαιτερα. Οσον αφορα το ποσοι δρομοι αλλαζουν το χρονο αυτο νομιζω ο καθενας που κανει ταξιδια το ξερει πως γινονται πολλες αλλαγες.

 

ΥΓ.και δεν ειναι μονο οι δρομοι.... Εγω οταν ειχα βαλει την εφαρμογη σε 10 μερες βγηκε τοτε το android 4.2 και δεν ηταν συμβατη μιας και η αναβαθμιση που ελυνε το θεμα δεν ηταν κατι που δικαιουμουνα..

Συγκρίνεις εντελώς διαφορετικά πράγματα.

Και είναι προφανές ότι δεν έχεις ανάλογη εμπειρία με GPS.

Το ίδιο σου κάνουν και αν το είχες αγοράσει, όχι που σου το έκαναν δώρο!

Αν δεν γνωρίζεις μην λες ότι φαντάζεσαι.

 

 

Και επειδή έφερες άστοχο παράδειγμα τα windows να σε ενημερώσω ότι όταν σου κάνουν δώρο τα windows από μαγαζί αυτά είναι για μια μητρική και μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο κινητό το έχω δει απο κοντά και θα έλεγα πως εντυπωσιάζει με την οθόνη του. Αρνητικό του το 1,5gb ram και ο διπύρηνος επεξεργαστής (σε σύγκριση με άλλα τηλέφωνα που μπορεί να βρει κανείς) αλλά πρόκειται για καλή υλοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρακαλω να πουμε οτι δεν προκειται για προσφορα

γιατι ψηνομαι για νεο παντοφλακι-φαμπλετακι..χε

 

ειναι middle range,αλλα για ανθρωπινη χρηση ειναι candy for the eye..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ανέφερα και σε προηγούμενο post μου. αν κάποιος το θέλει άμεσα και δεν θέλει να περιμένει 1-2 βδομαδες να πέσει η τιμή του, να το πάρει τώρα. αν κάποιος σκέφτεται να πάρει σε ένα μήνα, φυσικά και να μην το πάρει καθώς σε ένα μήνα η τιμή θα έχει διαμορφωθεί τελείως διαφορετικά.

Το ψιλοεχασες το θεμα...

Εγω δεν ανεφερα ποτέ κατι περι "περιμενε 1 βδομαδα, 1 μηνα κλπ"...

Αυτο που εγραψα/ρωτησα ειναι εν μερει στην απαντηση σου (φανταζομαι ακουσια). Δηλαδη, οποιος ειχε βαλει στο ματι το συγκεκριμενο και μονο μοντελο (γιατι δε μοιαζει καθολου στο μεγεθος, που ειναι κυριαρχο χαρακτηριστικο, με άλλα αυτης της τιμης ίδιων ή καλυτερων χαρακτηριστικων), μπορει απλα να "επιλεξει" το Πλαισιο για να το παρει λογω 'απλως' καλυτερης τιμης. Οπως δηλαδη πριν το Σ/Κ καποιος που το ηθελε θα εκανε μια αναζητηση τιμων στο σκρουτζ με σκοπο να επιλεξει την καλυτερη τιμη, καπως ετσι με παρομοιο κριτηριο θα κανει και τωρα την επιλογη αυτη. Δε ξερω αν γινεται αντιληπτο το σκεπτικο μου "ειναι απλα μια τιμη που βγαινει πρωτη στο σκρουτζ και οχι "προσφορα" " (αν και νομιζω δε 'βγαινει' πρωτη στο σκρουτζ λογω newsletter, φαινεται στον πατο! :P).

 

Οσο για τους χαρτες που λετε δε ξερω τι κολπα μπορει να κανει αυτος με 30 ευρω τιμη, αλλά οταν δοκιμασα τον πολυ ακριβοτερο Navigon Europe δυο φορες (σε Αθηνα και Γερμανια) και τις δυο φορες εκαναν λαθος σε 'μεγαλους' δρομους στην πλοηγηση (και μαλιστα αντι να βρει την επομενη 'ιδανικη' πορεια μετα το 'λαθος' προετρεπε μονο σε αναστροφη)! Οποτε απλα τσεκαρω μια διαδρομη στο google maps, κραταω και καποια σημεια που πρεπει να στριψω, ανοιγω και το gps του κινητου και παω... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...