Προς το περιεχόμενο

[Smartphone] Samsung Galaxy Mega 6,3" 349€ στο Πλαίσιο [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


kafegeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό που λες είναι εντελώς άσχετο. Αφού ήρθαν τα windows ως παράδειγμα, είναι σαν να λέμε ότι αναβάθμισες από ΧΡ σε 7 και η εφαρμογή σου δεν έπαιζε πλέον. Σε επικοινωνία με την εταιρία σου είπαν ότι θα πρέπει να αγοράσεις την "7 edition". Εκεί τους βρίζεις, είναι απλά κακή πολιτική της εταιρίας προς τους πελάτες της, αλλά δυστυχώς είναι και συνηθισμένη πολιτική πολλών εταιριών software/hardware.

τι λες βρε συ; δηλαδη πηρα κινητο με 4.1.2 , σε 9 ημερες βγηκε η 4.2 και μου λες οτι ειναι σα να πηγα απο xp σε 7 ; Και επισης η εταιρια δεν φταιει καθολου καθως σε 3 μερες εβγαλε αλλη εκδοση που επαιζε τελεια. Το πλαισιο ομως δε μου ειχε δωσει εκδοση που επαιρνε αναβαθμισεις και ετσι εγω δεν δικαιουμουνα να κανω την αναβαθμιση. Λεει σας κανουμε δωρο εφαρμογη με 30 ευρω. Η εφαρμογη με αναβαθμισεις και ολα κανει 19 ευρω. Αρα πως γινεται χωρις τις αναβαθμισεις να μας λενε οτι κοστιζει και 30 ευρω εκει στο πλαισιο εγω δεν το καταλαβαινω. Αυτα απο εμενα και σταματαω την οποια συζητηση καθως δε βγαινει νοημα. Ο καθενας αγοραζει οτι νομιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λες βρε συ; δηλαδη πηρα κινητο με 4.1.2 , σε 9 ημερες βγηκε η 4.2 και μου λες οτι ειναι σα να πηγα απο xp σε 7 ; Και επισης η εταιρια δεν φταιει καθολου καθως σε 3 μερες εβγαλε αλλη εκδοση που επαιζε τελεια. Το πλαισιο ομως δε μου ειχε δωσει εκδοση που επαιρνε αναβαθμισεις και ετσι εγω δεν δικαιουμουνα να κανω την αναβαθμιση. Λεει σας κανουμε δωρο εφαρμογη με 30 ευρω. Η εφαρμογη με αναβαθμισεις και ολα κανει 19 ευρω. Αρα πως γινεται χωρις τις αναβαθμισεις να μας λενε οτι κοστιζει και 30 ευρω εκει στο πλαισιο εγω δεν το καταλαβαινω. Αυτα απο εμενα και σταματαω την οποια συζητηση καθως δε βγαινει νοημα. Ο καθενας αγοραζει οτι νομιζει.

 

Από 4.1.2 σε 4.2 και το πρόγραμμα δεν δουλεύει. Στα δεκαδικά θα κολλήσουμε; Αλλαγή έκδοσης λειτουργικού είναι και εδώ υπάρχει φάουλ κυρίως από την εταιρία η οποία εφόσον έφτιαξε διαφορετική έκδοση για το Πλαίσιο, μη αναβαθμίσιμη, όφειλε να πει στο Πλαίσιο ότι θα την πουλάει ως "Πλαίσιο edition" για παράδειγμα. Αυτά είναι κοτσάνες και ξεφτίλα της εταιρίας που έφτιαξε τους χάρτες, όχι του Πλαισίου. Ακούς εκεί έχει bug που θα το πληρώσει ο πελάτης. Και στην τελική αν ήθελες τόσο πολύ την εφαρμογή αυτή να καθόσουν με το 4.1.2. και πρόσεξε. Δεν στο λέω εγώ αυτό. Η εταιρία στο λέει. Ή 4.1.2 ή πλήρωσε.

 

Όσον αφορά την κοστολόγηση της εφαρμογής είναι το κλασικό που κάνουν σχεδόν όλα τα μαγαζιά και εδώ ναι μπορείς να πεις ότι το Πλαίσιο είναι εξίσου λάθος με τους υπόλοιπους. Αναγράφουν ως αρχική τιμή κάποια προτεινόμενη τιμή όταν πρωτοκυκλοφόρησε η εφαρμογή/προϊόν ώστε η έκπτωση να δείχνει μεγαλύτερη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου ειπα την εκδοση γιατι τα δεκαδικα οπως λες, υποδηλωνουν στην google update υπαρχουσας εκδοσης ενω ο πρωτος αριθμος ( το 4 εδω ) δηλωνει νεα εκδοση. Απο την εταιρια παντως εγω δεν ειχα προβλημα και με εξυπηρετησανε κιολας οι ανθρωποι χωρις να ειναι υποχρεωμενοι. Επισης η εταιρια δεν ειναι ο πωλητης να λεει εγω σας πουλαω αυτο, το πλαισιο ειναι. 

Αυτα. Ελπιζω οσοι το πηρανε το κινητο να το χαρουνε λοιπον  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αγορασμενα και χρησιμοποιω, και μπορω να το αποδειξω στον admin αν μου το ζητησει τα εξης :

navigon για iphone

tomtop android

ndrive android

ginius android

καθως και τα δωρεαν nokia maps σε windows mobile 8 και το κλασικο και αχρηστο για εμενα, google maps

Αν εσυ εχεις μεγαλυτερη εμπειρια απο τα παραπανω ευχαριστως να την ακουσω.

Δε νομιζω καν να διαβασες αυτα που σου ειπα. Αν ειχα αγορασει την εφαρμογη θα ειχα και αναβαθμισεις για καποιο διαστημα. Τωρα που μου την εκανε δωρο το πλαισιο με το που βγηκε η αναβαθμιση του κινητου μου η εφαρμογη σταματησε λογω bug να λειτουργει. Η εταιρια εβγαλε αναβαθμιση αλλα οπως ανεφερα ΔΕΝ τη δικαιουμουνα. Aρα εμεινα με εφαρμογη που επρεπε να κανω downgrade το android για να δουλευει. Εν τελει την αγορασα και την χρησιμοποιω κιολας συχνα.

@mertaghon

Δεν λεω για την ποιοτητα της εφαρμογης! ηταν παρα πολυ καλη! Λεω για το πλαισιο που δεν τη δινει με αναβαθμισεις :)

Αν από τις εφαρμογές που αναφέρεις σου παρέχεται επ'άπειρον αναβάθμιση πάω πάσο αλλά ξέρεις πολύ καλά ότι δεν είναι έτσι. Σου παρέχεται χρονικά 1 ή 2 χρόνια.

Όσο για το don't panic που λες ότι μετά από αναβάθμιση του κινητού ότι δεν δούλευε απλά παίρνεις ένα τηλέφωνο στην Mireo που εδρεύει στο Μαρούσι τους λες το πρόβλημα και αυτοί σου στέλνουν στο email σου την σύμβατη έκδοση για Android 4.2 και πάει λέγοντας.

Εγώ αυτό έκανα όπως και πολλοί άλλοι και ανταποκρίθηκαν μια χαρά τα παιδιά από την εταιρεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το navigon επ απειρον ειναι αλλα το αγορασα 83 ευρω. Για τα αλλα δε γνωριζω αλλα στον χρονο εχουν κανει αναβαθμιση σιγουρα ( το tomtom τωρα το αγορασα δεν εχω αποψη ). Ναι κατι τετοιο εκανα το ανεφερα και πιο πανω ακριβως. Κυριλε φερθηκανε και μπραβο τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης η εταιρια δεν ειναι ο πωλητης να λεει εγω σας πουλαω αυτο, το πλαισιο ειναι.

 

Το Πλαίσιο δεν προγραμματίζει τις εφαρμογές που πουλάει, κατ' επέκταση δεν προγραμματίζει το σύστημα update της εφαρμογής ώστε να φας πόρτα όταν θα πας να κάνεις το update. Ούτε φτιάχνει το κουτί της εφαρμογής, ούτε έχει δικαίωμα να λέει για full εφαρμογή, αν δεν του το έχει δώσει η ίδια η εταιρία.

Η έκδοση του προγράμματος που δώσανε στο Πλαίσιο, υποθέτω ότι είχε πρόβλημα στο update. Εφόσον σου δώσανε την νέα έκδοση δωρεάν πάει να πει ότι έχουν αναγνωρίσει το πρόβλημα. Αν ήταν θέμα Πλαισίου θα σε παραπέμπανε σε αυτό. 

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι χάρηκες τόσο πολύ που δεν σε ταλαιπώρησαν από την εταιρία που φτιάχνει τους χάρτες, που έχεις ρίξει όλο το φταίξιμο στο κατάστημα. Το πλαίσιο φταίει και εκεί είμαι 100% μαζί σου, αν επικοινώνησες μαζί τους και σου είπαν ότι η εν λόγω έκδοση είναι μη αναβαθμίσιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oh yes ακριβως αυτο εγινε και απαντηση δεν ειχα παρει ποτε γιατι δε το γραφανε καπου. Ευτυχως που η εταιρια ηταν εξυπηρετικοτατη. Μαλιστα τοτε δεν ειχαν εφαρμογη στο play store επρεπε να την κατεβασεις απο αυτους και ειναι ευτυχες που βλεπω πως βαλανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ξεκαθαρίσουμε κάτι γιατί διαβάζουν και άτομα που δεν γνωρίζουν.

 

Το don't panic που δίνει το πλαίσιο είναι κανονική έκδοση, δεν είναι κομμένη ή ελλιπές που αναφέρθηκε πιο πάνω. Απλά δεν παρέχεται update στους χάρτες.

 

Επίσης στο παρελθόν πριν Android 4.2 ή έκδοση του don't panic δεν ήταν συμβατή με Android 4.2 ή mireo ανταποκρίθηκε άμεσα στο πρόβλημα.

 

Όποιος θέλει να έχει το προνόμιο των αναβαθμίσεων αρκεί να δώσει 20€ που την θεωρώ πολύ καλή τιμή ασχέτως που εγώ δεν το έχω κάνει αφού οι αλλαγές που γίνονται σε δρόμους και διευθύνσεις είναι ελάχιστες.

 

Το πρόγραμμα don't panic είναι πραγματικά ότι καλύτερο έχω δει σε Android.

 

*και το Navigon είναι πολύ καλό.

 

Ακόμα αγοράζει κόσμος κινητά απο το πλαίσιο?

Αν ξέρεις πόσο και πότε θα αγοράσεις μια χαρά είναι το πλαίσιο. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν ξέρεις πόσο και πότε θα αγοράσεις μια χαρά είναι το πλαίσιο. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

 

Το πόσο 'μια χαρά' είναι το πλαίσιο δεν θα το συζητήσω καν, απλά γενικά ποιος αγοράζει κινητά android και iphone από πλαίσιο και λοιπές μεγάλες αλυσίδες? όταν υπάρχουν τα κινητά διαφορετικής εισαγωγής που κοστίζουν σημαντικά λιγότερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πόσο 'μια χαρά' είναι το πλαίσιο δεν θα το συζητήσω καν, απλά γενικά ποιος αγοράζει κινητά android και iphone από πλαίσιο και λοιπές μεγάλες αλυσίδες? όταν υπάρχουν τα κινητά διαφορετικής εισαγωγής που κοστίζουν σημαντικά λιγότερο.

Να θυμίσω ότι για το συγκεκριμένο κινητό η καλύτερη τιμή ήταν από το plaisio.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να θυμίσω ότι για το συγκεκριμένο κινητό η καλύτερη τιμή ήταν από το plaisio.

Ναι για λίγες ώρες και μερικά ελάχιστα κομμάτια, ήταν 20€ κάτω από τον ανταγωνισμό. Κινητό δεν το λες στις 6.3" κακό phablet το λες για εμένα έχει μηδενικό αγοραστικό ενδιαφέρον σαν συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πόσο 'μια χαρά' είναι το πλαίσιο δεν θα το συζητήσω καν, απλά γενικά ποιος αγοράζει κινητά android και iphone από πλαίσιο και λοιπές μεγάλες αλυσίδες? όταν υπάρχουν τα κινητά διαφορετικής εισαγωγής που κοστίζουν σημαντικά λιγότερο.

Καποιος που εχει επιδοτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...