Προς το περιεχόμενο

[Smartphone] Samsung Galaxy Mega 6,3" 349€ στο Πλαίσιο [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


kafegeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι για λίγες ώρες και μερικά ελάχιστα κομμάτια, ήταν 20€ κάτω από τον ανταγωνισμό. Κινητό δεν το λες στις 6.3" κακό phablet το λες για εμένα έχει μηδενικό αγοραστικό ενδιαφέρον σαν συσκευή.[
Ναι για λίγες ώρες και μερικά ελάχιστα κομμάτια, ήταν 20€ κάτω από τον ανταγωνισμό. Κινητό δεν το λες στις 6.3" κακό phablet το λες για εμένα έχει μηδενικό αγοραστικό ενδιαφέρον σαν συσκευή.

 

Έχω γνωστό που δουλεύει 6 ώρες κάθε μέρα για 20€.

 

Αν αυτού του έκοβες 20€ από κάτι θα του γλύτωνες μία μέρα δουλειάς.

 

Και είπαμε δεν είναι μόνο τα 20€. Είναι και το πρόγραμμα πλοήγησης δωρεάν και Ελληνικό κομμάτι το οποίο έχει μεταλύτερη αξία μεταπώλησης.

 

Επίσης να σου πω κάτι. Αν έχει παρατηρήσει κάποιοι πουλάνε μεταχειρισμένα κινητά 40-50 ευρώ κάτω από το φθηνότερο μαγαζί (δες s4 πχ) και τα δίνουν αμέσως. Άρα φίλε μου τα 20-30-40 ευρώ για πολύ κόσμο δεν είναι λίγα τη στιγμή που όπως σου είπα κάποιοι δουλεύουν (όσοι πια δουλεύουν) έναν ολόκληρο μήνα για λιγότερα απο 600€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13285 score στο antutu η παντοφλα και εγω 14077 με lenovo των 130 ευρω.

Τελικα ποσο παραπανω κοστιζει το λογοτυπο της samsung απο τις πραγματικες δυνατοτητες του κινητου?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ame="spirosd2008" post="52575845" timestamp="1377382705"]Ναι για λίγες ώρες και μερικά ελάχιστα κομμάτια, ήταν 20€ κάτω από τον ανταγωνισμό. Κινητό δεν το λες στις 6.3" κακό phablet το λες για εμένα έχει μηδενικό αγοραστικό ενδιαφέρον σαν συσκευή.[

 

Έχω γνωστό που δουλεύει 6 ώρες κάθε μέρα για 20€.

 

Αν αυτού του έκοβες 20€ από κάτι θα του γλύτωνες μία μέρα δουλειάς.

 

Και είπαμε δεν είναι μόνο τα 20€. Είναι και το πρόγραμμα πλοήγησης δωρεάν και Ελληνικό κομμάτι το οποίο έχει μεταλύτερη αξία μεταπώλησης.

 

Επίσης να σου πω κάτι. Αν έχει παρατηρήσει κάποιοι πουλάνε μεταχειρισμένα κινητά 40-50 ευρώ κάτω από το φθηνότερο μαγαζί (δες s4 πχ) και τα δίνουν αμέσως. Άρα φίλε μου τα 20-30-40 ευρώ για πολύ κόσμο δεν είναι λίγα τη στιγμή που όπως σου είπα κάποιοι δουλεύουν (όσοι πια δουλεύουν) έναν ολόκληρο μήνα για λιγότερα απο 600€

 

Δεν νομίζω ότι με τα λεγόμενα μου απαξίωσα τα 20€, απλά επεσήμανα ότι δεν είναι προσφορά,  όσο για τους χάρτες συμφωνώ είναι καλό + τι να κάνεις όμως που η τιμή ήταν για λίγες ώρες μόνο αμφιβάλλω αν είχαν 10 τεμάχια προς πώληση. Όσο για την ελληνική αντιπροσωπία συμφωνώ ότι έχουν καλύτερη μεταπωλητική αξία ο μόνος λόγος όμως που έχουν είναι γιατί υπάρχουν ακόμα κορόιδα εκεί έξω που νομίζουν ότι ένα αυτοκόλλητο με ελληνικά έξω από το κουτί της συσκευής την κάνει πιο αξιόπιστη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό που έχει αναφερθεί ποιος αγοράζει απο το πλάισιο, να απαντήσω οτι εγώ αγοράζω απο το πλαισιο. Δυο κινητά android που έχω αγοράσει, τα αγόρασαν απο το πλαίσιο. Το πρωτο ηταν τον Ιούνιο του 11 όταν και έβγαλε σε προσφορά το Samsung Nexus S στα 299 € , οτάν όλες οι μεγάλες αλυσίδες το είχαν 580. Φυσικά ηταν φθηνότερο και απο οποιοδήποτε κατάστημα στο skroutz. Και το δεύτερο τηλέφωνο πέρυσι τον Ιούλιο που έβγαλε το Samsung Galaxy Nexus στα 369 όταν οι μεγάλες αλυσίδες το είχαν στα 600. Φυσικά αυτές οι προσφορές ηταν μόνιμες και όχι weekend offer. Και σε περιπτωση που βγάλει κανένα note II ή κανένα Nexus 4 στα 300, παλι θα το τιμήσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για λίγες ώρες και μερικά ελάχιστα κομμάτια, ήταν 20€ κάτω από τον ανταγωνισμό. Κινητό δεν το λες στις 6.3" κακό phablet το λες για εμένα έχει μηδενικό αγοραστικό ενδιαφέρον σαν συσκευή.

Αν κάποιος ενδιαφέρεται, γιατί να μη το πάρει 20 ευρώ φθηνότερα και ελληνικής αντιπροσωπείας? Όσο για το μέγεθος, οι ανάγκες του καθενός είναι διαφορετικές. Κι εφόσον για εσένα έχει μηδενικό αγοραστικό ενδιαφέρον, τι κάνεις σε αυτό το thread? O ts το ξεκίνησε για όσους έχοθν αγοραστικό ενδιαφέρον.

Φιλικά πάντα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε φορά, μα κάθε φορά που ανοίγει θέμα με προσφορά απο το πλαίσιο η κατάληξη της συζήτησης είναι πάντα η ίδια!!! Οτι δεν είναι προσφορά, ότι είναι κλέφτες, ότι είναι μόλις 10 ευρώ απο το τάδε σκρουτζομάγαζο (που δεν ξέρουμε καν που βρίσκεται) κλπ

Νομίζω ότι αυτή η κριτική είναι μάλλον άδικη για ένα μαγαζί που έχει την έδρα του στην Ελλάδα, φορολογείται στην Ελλάδα, έλληνες εργαζόμενους και έχει φυσικά καταστήματα με επαρκή εμπορεύματα όπου όλοι μας πάμε για να δούμε απο κοντά και να καταλήξουμε σε αυτό που θα αγοράσουμε από τον...e-mitso!

Λοιπόν νομίζω ότι η συγκεκριμένη προσφορά ήταν όντως ΠΡΟΣΦΟΡΑ κι αυτό διότι το πλαίσιο με τα τεράστια λειτουργικά έξοδα ήταν φθηνότερο απο τον e-mitso (με τα μηδενικά λειτουργικά έξοδα) και γιατί αφορούσε ένα brand-new κινητό και όχι ξεστοκάρισμα...

ΥΓ Δεν δουλεύω στο πλαίσιο ούτε εγώ ούτε κανένας συγγενής/γνωστός μου, ούτε έχω μετοχές τους, ούτε εξαρτώμαι οικονομικά απο αυτούς. Το αντίθετο μάλιστα, ενώ ήμουν πελάτης τους για χρόνια τώρα τελευταία μου την έχουν σπάσει και ψωνίζω απο αλλού!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε φορά, μα κάθε φορά που ανοίγει θέμα με προσφορά απο το πλαίσιο η κατάληξη της συζήτησης είναι πάντα η ίδια!!! Οτι δεν είναι προσφορά, ότι είναι κλέφτες, ότι είναι μόλις 10 ευρώ απο το τάδε σκρουτζομάγαζο (που δεν ξέρουμε καν που βρίσκεται) κλπ

Νομίζω ότι αυτή η κριτική είναι μάλλον άδικη για ένα μαγαζί που έχει την έδρα του στην Ελλάδα, φορολογείται στην Ελλάδα, έλληνες εργαζόμενους και έχει φυσικά καταστήματα με επαρκή εμπορεύματα όπου όλοι μας πάμε για να δούμε απο κοντά και να καταλήξουμε σε αυτό που θα αγοράσουμε από τον...e-mitso!

Λοιπόν νομίζω ότι η συγκεκριμένη προσφορά ήταν όντως ΠΡΟΣΦΟΡΑ κι αυτό διότι το πλαίσιο με τα τεράστια λειτουργικά έξοδα ήταν φθηνότερο απο τον e-mitso (με τα μηδενικά λειτουργικά έξοδα) και γιατί αφορούσε ένα brand-new κινητό και όχι ξεστοκάρισμα...

ΥΓ Δεν δουλεύω στο πλαίσιο ούτε εγώ ούτε κανένας συγγενής/γνωστός μου, ούτε έχω μετοχές τους, ούτε εξαρτώμαι οικονομικά απο αυτούς. Το αντίθετο μάλιστα, ενώ ήμουν πελάτης τους για χρόνια τώρα τελευταία μου την έχουν σπάσει και ψωνίζω απο αλλού!

Σαν αντεπιχείρημα, το πλαίσιο λόγω μεγέθους μπορεί να αγοράσει φθηνότερες συσκευές με οικονομία κλίμακας, επίσης μπορεί να ρίξει την τιμή σε κάτι που θα διώξει γιατί θα βγάλει την χασούρα από αλλού, επίσης έχει ήδη άσχημη φήμη για τα RMA του και τα πιστωτικά που δίνει.

 

Επιπλέον και τα υπόλοιπα μαγαζιά στο σκρουτζ είναι ελληνικά, εκτός και αν μιλάμε για το expansys. Και φυσικά ξεχνάω ότι ο e-mitsos έχει ποσοστιαία μεγαλύτερα έξοδα σε σχέση με το κάθε μεγάλο μαγαζί μιας και όπως είπα υπάρχει η οικονομία κλίμακας και οι χαμηλώς αμοιβόμενοι εργαζόμενοί του..

 

Ούτε εγώ έχω σχέση με Πλαίσιο ή με οποιοδήποτε άλλο μαγαζί, απλώς ήθελα να το διευκρινήσουμε για να μην υπερβάλλουμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εφυγε ποστ προσβλητικο με χαρακτηρισμους για τα μελη της κοινοτητας.

 

Παρακαλω απο εδω και περα μονο αναφορες σχετικα με παραλαβες. Γι' αυτο και μονο μενει ανοιχτο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αγορασμενα και χρησιμοποιω, και μπορω να το αποδειξω στον admin αν μου το ζητησει τα εξης :

navigon για iphone

tomtop android

ndrive android

ginius android

καθως και τα δωρεαν nokia maps σε windows mobile 8 και το κλασικο και αχρηστο για εμενα, google maps

Αν εσυ εχεις μεγαλυτερη εμπειρια απο τα παραπανω ευχαριστως να την ακουσω. 

Δε νομιζω καν να διαβασες αυτα που σου ειπα. Αν ειχα αγορασει την εφαρμογη θα ειχα και αναβαθμισεις για καποιο διαστημα. Τωρα που μου την εκανε δωρο το πλαισιο με το που βγηκε η αναβαθμιση του κινητου μου η εφαρμογη σταματησε λογω bug να λειτουργει. Η εταιρια εβγαλε αναβαθμιση αλλα οπως ανεφερα ΔΕΝ τη δικαιουμουνα. Aρα εμεινα με εφαρμογη που επρεπε να κανω downgrade το android για να δουλευει. Εν τελει την αγορασα και την χρησιμοποιω κιολας συχνα.

 

@mertaghon

Δεν λεω για την ποιοτητα της εφαρμογης! ηταν παρα πολυ καλη! Λεω για το πλαισιο που δεν τη δινει με αναβαθμισεις :)

τελικα απο πλαισιο μονο lg να παιρνουμε ,που δεν κανουν συχνα αναβαθμισεις ρομ,μονο μικρα fix,οποτε δεν θα χανουμε

τις πολυποθητες εφαρμογες του πλαισιου,χαχαχαχα

 

κι εγω το χα αυτο με την αναβαθμιση kolloyse to mireo σε ενα lg φετινο του πλαισιου,ξηγηθηκαν τα παιδια της εταιριας.

 

πωπω μορφεα ολα τα gpsοπρογραμματα τα χεις αγορασει!!

 

 

ωχωχ σορρυ ματριξ τωρα διαβασα την τελευταια σελιδα,αμα ειναι σβηστο το ποστ μου :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...