Προς το περιεχόμενο

Ο Steve Ballmer μετανιώνει για τα Windows Vista


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Νομίζω τα Vista ήταν ένας από τους βασικούς λόγους που ο κόσμος άρχισε να ψάχνεται με την Apple :)

ναι και για αυτό ξεπέρασε το 2ψήφιο ποσοστό χρηστών παγκοσμίως, not... :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω τα Vista ήταν ένας από τους βασικούς λόγους που ο κόσμος άρχισε να ψάχνεται με την Apple :)

Ναι βλέπεις πόσοι πολλοί έχουν αππλ. Αυτά που κάνω με τα windows δεν τα κάνω με κανένα άλλο λειτουργικό σύστημα σε pc και laptop.

 

Και κάτι άλλο εγώ τουλάχιστον έχω δοκιμάσει τα πάντα δεν μιλάω χωρίς να ξέρω. Επίσης δεν το παίζω παντογνώστης όπως οι περισσότεροι Έλληνες που ενώ δεν έχουν ιδέα λένε την άποψη τους για όλα και ειρωνεύονται κιόλας. Αν έιναι τόσο παντογνώστες γιατί δεν υπάρχει ούτε μία επιτυχημένη εταιρεία λογισμικού. Οι Έλληνες είναι απλά χρήστες όχι δημιουργοί σε θέματα τεχνολογίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οι Έλληνες είναι απλά χρήστες όχι δημιουργοί σε θέματα τεχνολογίας.

Στους Ελληνες αρεσει πολυ η γενικολογια.

 

 

See what i did there?  :-D

 

 

  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βλέπεις πόσοι πολλοί έχουν αππλ. Αυτά που κάνω με τα windows δεν τα κάνω με κανένα άλλο λειτουργικό σύστημα σε pc και laptop.

 

Και κάτι άλλο εγώ τουλάχιστον έχω δοκιμάσει τα πάντα δεν μιλάω χωρίς να ξέρω. Επίσης δεν το παίζω παντογνώστης όπως οι περισσότεροι Έλληνες που ενώ δεν έχουν ιδέα λένε την άποψη τους για όλα και ειρωνεύονται κιόλας. Αν έιναι τόσο παντογνώστες γιατί δεν υπάρχει ούτε μία επιτυχημένη εταιρεία λογισμικού. Οι Έλληνες είναι απλά χρήστες όχι δημιουργοί σε θέματα τεχνολογίας.

Κοίτα να δεις και εμένα το και όχι τα Win ME ήταν πολύ καλά στον υπολογιστή μου και δεν είχα παράπονο όπως είχε το 80% των άλλων χρηστών αλλά δεν το βγάζω πετυχημένο μόνο και μόνο επειδή ήταν μια χαρά σε εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν βλέπω κάτι το δύσκολο σε αυτά τα τετραγωνάκια, έχουν ένα χρώμα και μέσα έχουν κάποιο κείμενο-εικόνα-whatever

 

Δεν λέω ότι δεν είναι ωραίο, μια χαρά είναι! απλά δεν είναι κάτι δύσκολο στην υλοποίηση όπως το Aero πχ.

Θέλω να πω, μήπως η Microsoft το έριξε στο φθηνό πράγμα?

 

Windows-8-UI-Metro.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...] Όποιος λέει ότι τα 8 είναι αποτυχία το λέει γιατί δεν έχει λεφτά να τα πάρει άρα δεν τα γνωρίζει. [...]

 

Ε πές το μου ντε και απορούσα γιατί δεν μου αρέσουν.

 

Προτείνω αντί την επιστροφή του παλιού start menu, να βάλουμε κανά wallpaper τέτοιο να γουστάρουμε. Να νομίζουμε πως έχουμε λεφτά και κατ επέκταση να μας αρέσουν τα 8.220326647_220234836de743e9b32a426dcce1d4

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος λέει ότι τα 8 είναι αποτυχία το λέει γιατί δεν έχει λεφτά να τα πάρει

Διαβάζω γελόντας από το Mac μου. Windows in general: a disease. Windows 8: FUCK!NG CHOLERA.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείως fail ρε coolpao13!

Τα 8 μπορει να ειναι και πιο φτηνα απο τα προηγουμενα windows!

Οσο για το αν ειναι αποτυχία τα 8,που ακομη χρόνο δεν εχουν κλείσει και να υπερτερουν κατα κράτος του προκατωχου του,win7,αυτο ειναι ακομη πιο fail απο εκείνο του coolpao13!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείως fail ρε coolpao13!

Τα 8 μπορει να ειναι και πιο φτηνα απο τα προηγουμενα windows!

Οσο για το αν ειναι αποτυχία τα 8,που ακομη χρόνο δεν εχουν κλείσει και να υπερτερουν κατα κράτος του προκατωχου του,win7,αυτο ειναι ακομη πιο fail απο εκείνο του coolpao13!!!

 

Το λινκ τα λέει όλα νομίζω  Xp και 7 στα 60% (s)vista ή v®ista και 8 στο 8-10% . Όσο για τα χρήματα, από την εποχή των XP που ήταν το πρώτο και μόνο λειτουργικό που πλήρωσα δεν έχω δώσει μία όπως και νομίζω πολλοί άλλοι εδώ μέσα. Τα 8 μέχρι να ξεκολλήσουν από την λογική tablet pc κινητό είναι το ίδιο, δεν θα μπουν στο pc μου κι ας έχω 3 σκληρούς διαθέσιμους για εγκατάσταση εξτρά λειτουργικού. 7 και πάλι 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα vista ήταν όντως αποτυχία, αλλά για το 8 δεν το δέχομαι αυτό το κράξιμο που πέφτει.

Φυσικά όταν ο άλλος προσπαθεί να πάει από winXP σε win8 λογικό να φρικάρει και να μην ξέρει τι να κάνει και να μην μπορεί χωρίς την παλιά έναρξη, εγώ τα θεωρώ καλύτερα από τα win7. Επίσης μπορείς να βάλεις έξτρα application για να σου "φτιάξει" την παλιά έναρξη(δεν μου χρειάζεται καν...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λινκ τα λέει όλα νομίζω  Xp και 7 στα 60% (s)vista ή v®ista και 8 στο 8-10% . Όσο για τα χρήματα, από την εποχή των XP που ήταν το πρώτο και μόνο λειτουργικό που πλήρωσα δεν έχω δώσει μία όπως και νομίζω πολλοί άλλοι εδώ μέσα. Τα 8 μέχρι να ξεκολλήσουν από την λογική tablet pc κινητό είναι το ίδιο, δεν θα μπουν στο pc μου κι ας έχω 3 σκληρούς διαθέσιμους για εγκατάσταση εξτρά λειτουργικού. 7 και πάλι 7.

Αφου το dekstop ιδιο και απαραλαχτο ειναι, και κατα τα αλλα το windows 8 ειναι σε ολα καλυτερο. Πιο ελαφρυ, πιο γρηγορο, τουμπανο boot time, καλυτερη υποστηριξη σε ssd σκληρους χωρις να ματωνεις 30 λεπτα και αλλα σουπερ καλουδια (file transfer manager κλπα). Οκ, μη τα βαλεις, ουτε εγω τα εχω γιατι τα 7 ειναι ηδη εξαιρετικα, αυτο δεν σημενει οτι τα 8 ειναι χειροτερα. Μη κοροιδευομαστε, ειναι αρκετα βελτιωμενα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που ο Έλληνας έχει πάντα άποψη για όλα χωρίς να ξέρει φυσικά. Είχα όλα τα windows και τώρα τα 8.1. Έχω να πω τα εξής. Τα vista ήταν καλύτερα απο τα xp τα 7 καλύτερα απο τα vista και τα 8 πολύ καλύτερα απο τα 7. Με τα vista μπορούσες να κάνεις πράγματα που δεν μπορούσες με τα xp. Ο ie 9 που έχουν τα vista είναι πιο γρήγορος απο τον ie 8. Ο ie 10 που έχουν τα 8 είναι έτη φωτός ανώτερος και γρηγορότερος απο φιρεφοξ και χρομ. Όποιος λέει ότι τα 8 είναι αποτυχία το λέει γιατί δεν έχει λεφτά να τα πάρει άρα δεν τα γνωρίζει. Επίσης για αυτούς που χρησιμοποιούν tablet και λένε ότι το pc πέθανε το λένε γιατί δεν έχουν λεφτά για pc. Άλλο το tablet άλλο το pc. Με το tablet μπορείς να κάνεις προγραμματισμό όπως εγώ σε visual studio σε java? Όχι. Μπορείς να παίζεις παιχνίδια με τρομερό ήχο και γραφικά και οθόνη 21 ιντσών? Όχι. Μπορείς να δουλεύεις με IIS? Όχι. Μπορείς σε εταιρεία να δουλεύεις με tablet? Όχι.

 

συμφωνω σε ολα εκτος απο ενα τα vista ειχαν καποιες ευκολιες λογω του οτι ηταν πιο καινουργιο λειτουργικο απο τα xp αλλα ηταν τοσο μα τοσο αργα και ειχαν τοσο υψηλες απαιτησεις που γονατιζαν ακομα και τα πιο high end μηχανηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...