Προς το περιεχόμενο

Να βγαίνει ή να μη βγαίνει (η μπαταρία από το laptop);


Federacion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν χάλασε η μπαταρία από το laptop της κοπελιάς μου, ο πωλητής του μουλτιράμα (εκτός του ότι ζήτησε 300 ευρώ για μια καινούρια μπαταρία sony vaio) είπε στη δικιά μου πως το πρόβλημα που έκαψε τη μπαταρία ήταν την άφηνε στον υπολογιστή όσο δούλευε με ρεύμα.

Είναι αλήθεια αυτό; Θα πρέπει να τη βγάζουμε; Στο notebook που έχω αυτό δεν είναι καθόλου βολικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν χάλασε η μπαταρία από το laptop της κοπελιάς μου, ο πωλητής του μουλτιράμα (εκτός του ότι ζήτησε 300 ευρώ για μια καινούρια μπαταρία sony vaio) είπε στη δικιά μου πως το πρόβλημα που έκαψε τη μπαταρία ήταν την άφηνε στον υπολογιστή όσο δούλευε με ρεύμα.

Είναι αλήθεια αυτό; Θα πρέπει να τη βγάζουμε; Στο notebook που έχω αυτό δεν είναι καθόλου βολικό...

 

Καλησπέρα,

 

αν κάνεις έναν κύκλο εκφόρτισης - φόρτισης κάθε 15 μέρες η μπαταρία θα αντέξει μια χαρά. Όταν εκφορτίζεις μπαταρίες λιθίου φτάνε τις στο 20 - 25%. Μην τις ξεζουμίζεις και με τις αφήνεις πολλές μέρες ξεφόρτιστες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια πιθανη διακοπη ρευματος η μπαταρια θα λειτουργησει και σαν ups και θα σωσει το λαπτοπ σου ή την εργασια σου ετσι ωστε να εχεις τον χρονο να το σβησεις κανονικα αφου πρωτα σωσεις οτι θες να σωσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aμα λειτουργείς το laptop συνεχεια σαν να είναι desktop και δεν του δίνεις την δυνατοτητα να εκφόρτιση την μπαταρία τότε πρέπει να την βγάζεις γιατί και θα χαλάσεις την μπαταρία και υπερβολική ζεστη θα έχει το laptop με την φόρτιση της μπαταρίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...