Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με αρχεια mkv δεν ανοιγουν.


thelos257

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την καλησπερα μου σε ολους-ες σας θα ηθελα να αναφαιρω πως οτι και αν εχει γινει ο υπολογιστης μου δεν μου ανοιγει ορισμενα αρχεια με προεκταση ονομα αρχειου.επεισοδιο1.mkv π.χ. αυτο το αρχειο δεν μου το ανοιγει ο gom player και ολοι οι players γενικοτερα vlc media player classic x64 (αυτους μονο εχω στο pc μου εγκαταστημενους) μου εμφανιζουν οτι τα αρχεια ειναι κατεστραμμενα και δεν μπορουν να αναγνωριστουν να παιξουν δηλαδη. Τι θα μπορουσα να κανω σε αυτη την περιπτωση ; Πραγματικα δεν πιστευω να φταιει το οτι το εκανα φορματ του περασα τα windows 8 pro with media center x64 ελληνικα και μετα που ειδα οτι υπηρχε προβλημα επεστρεψα πισω στα windows 7 με φορματ παλι αλλα χρεισιμοποιησα το dvd του κατασκευαστη του υπολογιστη μου το λεγομενο recovery dvd ενοειται πως πριν να κανω επανεργοστασιακη κατασταση του υπολογιστη πως εβγαλα ολα τα συρματα του σκληρου δισκου του δευτερου (εκει που εχω ολα μου τα δεδομενα αρχεια mkv) αφου ο αλλος δισκος ειναι τα windows. 1Tb ειναι τα windows και 3Tb ο αλλος ο δισκος με τα δεδομενα.
Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον ) μιλάμε για λάπτοπ? Αν όχι τότε το πιθανότερο είναι να μην υπάρχει κανένας driver εγκατεστημένος και να πρέπει να τους περάσεις.(recovery dvd μόνο στο όνομα)

2ον) απεγκατέστησε ότι codec pack players κτλ έχεις βάλει και εγκατέστησε το Link.png Site: http://cccp-project.net/">cccp

3ον) υπάρχει περίπτωση να τα έχεις μέσα σε φάκελους με μεγάλες διαδρομές? Δοκίμασε να αντιγράψεις ένα από αυτά στο root του δίσκου και να το παίξεις. τα windows έχουν όριο στο max filename και αν το ξεπερνάς σου λέει ότι είναι κατεστραμένα συνήθως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον ) μιλάμε για λάπτοπ? Αν όχι τότε το πιθανότερο είναι να μην υπάρχει κανένας driver εγκατεστημένος και να πρέπει να τους περάσεις.(recovery dvd μόνο στο όνομα)

2ον) απεγκατέστησε ότι codec pack players κτλ έχεις βάλει και εγκατέστησε το Link.png Site: http://cccp-project.net/">cccp

3ον) υπάρχει περίπτωση να τα έχεις μέσα σε φάκελους με μεγάλες διαδρομές? Δοκίμασε να αντιγράψεις ένα από αυτά στο root του δίσκου και να το παίξεις. τα windows έχουν όριο στο max filename και αν το ξεπερνάς σου λέει ότι είναι κατεστραμένα συνήθως

1) δεν ειναι laptop ειναι desktop κανονικος υπολογιστης. οταν λεω πως περασα τα recovery dvd ενωω το dvd που κανεις μολις αγορασεις το pc σου απο ενα καταστημα. ειναι το Dell Studio XPS 8100.

2) εχω βαλει καποιους codec pack players αλλα τιποτα. θα δοκιμασω να εγκαταστησω αυτο που μου δινεις εσυ να δω.

3) οι διαδρομες ειναι κανονικες π.χ. e:\ελληνικες/σειρες/arxeio.mkv

Το κανω και Checking disk (scan) (με ολα τσικαρισμενα τις δυο επιλογες) για να δω που ειναι το προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...