Προς το περιεχόμενο

Αγορά λαπτοπ μεχρι 1000Ε


thanos090

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε ολους λόγω ζημιάς στο λαπτοπ μου( μαλλον καρτα γραφικών)

 

ενα HP dv9880 σκεφτομαι να παρω καποιο άλλο μετά απο ερευνες κατέληξα σε αυτό εδω 

MSI GT70 2OC-065US 17.3  $1,399.00 http://www.excaliberpc.com/625782/msi-gt70-2oc-065us-17.3-gaming.html

 

 

έχει κάποιος κάποια άποψη η να προτείνει κάποιο άλλο στα ιδια χρήματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν το θελω μονο για gaming αλλα για αντικατάσταση desktop pc αυτό είχε ξεκινήσει απο το προηγουμενο λαπτοπ ο λόγος είναι οτι ταξιδευω αρκετά και θέλω ενα ισχυρο εργαλειο που θα μπορω να το εχω μαζι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ψάχνω για MSI και λέω να πάρω ένα το προσεχές διάστημα....απλά να προσέξεις τα μοντέλα με τη σειρά γιατί ένα απο τα GT70 έχει πρόβλημα με το trackpad.

Ψάξε λίγο στο google θα το βρείς...και στο newegg στα reviews αν διαβάσεις θα δείς πως τα μισά άτομα κάνουν παράπονα για το συγκεκριμένο θέμα.

 

Και μην πεδεύεσε με δολάρια....μπες www.notebook.de να τα βρείς πόσο έχουν με ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ ότι το laptop είναι για να κάνεις κάποια δουλεία και όχι να το λιώνεις, δεν είπε κανείς ότι δεν θα σηκώσει αλλά είναι σίγουρο ότι κάποια στιγμή θα αφήσει χρόνους. Είναι σαν να πάρεις ένα gsxr και να το βάλεις σε motocross πίστα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται κι από την κατασκευή και την ψύξη. Υπάρχουν λάπτοπ που χτυπάνε 90+ σε full load και άλλα που έχουν max 75-80. Σε 4-5 χρόνια έτσι κι αλλιώς θα θέλει αναβάθμιση/αντικατάσταση για να μείνει current. Ότι λάπτοπ έχω πάρει πάντως έχει φάει αρκετό λιώσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το σκεφτείς όμως με τα χρήματα που δίνεις για ένα λάπτοπ που η χρήση είναι παιχνίδια παίρνεις έναν σταθερό και δυο ιμάντες για να τον κρατάς κάτω.. Στην συγκεκριμένη περίπτωση ο τσ θέλει λαπτοπ λόγο συχνών ταξιδιών 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται κι από την κατασκευή και την ψύξη. Υπάρχουν λάπτοπ που χτυπάνε 90+ σε full load και άλλα που έχουν max 75-80. Σε 4-5 χρόνια έτσι κι αλλιώς θα θέλει αναβάθμιση/αντικατάσταση για να μείνει current. Ότι λάπτοπ έχω πάρει πάντως έχει φάει αρκετό λιώσιμο.

Ακριβώς όπως τα λέει ο φίλος είναι...

 

Δεν συγκρίνετε το Pavilion με ένα GT70 της MSI που έχει και επιλογή με κουμπάκι turbo boost για να δουλεύει η ψύξη τέρμα όσο "λιώνεις"!!!. Άλλη κατασκευή το ένα....άλλη το άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά η επιλογή μου είναι καλή? Εχω ένα φιλο που μένει Αμερική θα το αγορασει και θα μου το στειλει σα δώρο γιατι δυστιχώς εδώ στην Ελλάδα και να υπήρχε θα είχε την διπλασια τιμή!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά επιλογή και με καλό σασί. Το ότι θα στο στείλει σαν δώρο πάντως δε ξέρω κατά πόσο θα σου εξασφαλίσει το να γλιτώσεις τα κερατιάτικα του τελωνείου.. Ίσως γνωρίζει κάποιος άλλος στα σίγουρα.
Αν ισχύει πάντως και σου έρθει από Αμερική χωρίς έξοδα, τσέκαρε και εδώ http://www.xoticpc.com. Ίσως βρεις καλύτερα χαρακτηριστικά κάπως φθηνότερα μιας και είναι customizable τα MSI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...