Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση εν όψη Next-Gen


Sapzap

Προτεινόμενες αναρτήσεις


Αυτό το έκανα στα E-shop. Και μάλλον νομίζω ότι είναι πιο ακριβό απότι θα μου έβγενε καπου αλλου. για τσεκάρετε ρε παιδια και πείτε να αλλάξω κάτι από αυτο το build? το budget βέβαια ξέφυγε αρκετα.. Αν μου βγεί φτηνότερα.. καλύτερα..2o4f.png



Επίσης.. http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/cpu/186476-fx-8350-asus-crosshair-asrock-990fx-extreme4-%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%AC%CE%BA%CE%B9/

 το ά πακέτο γλιτώνεις 100+ ευρώ , αλλά δεν ξέρω αξίζει να πάρω κάτι μεταχειρισμένο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ότι έχει υποθεί μέχρι τώρα βλέπω από το ένα αυτάκι μπήκαν από το άλλο βγήκαν τα έχεις βάλει με κάποιο μαγικό τρόπο όλα overkill πάνε κοίτα το post 16 μια χαρά και κάτω από 700 βγαίνει 

 

κοίτα μήπως μπορείς να κρατήσεις και τίποτα από το παλιό pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι έχει υποθεί μέχρι τώρα βλέπω από το ένα αυτάκι μπήκαν από το άλλο βγήκαν τα έχεις βάλει με κάποιο μαγικό τρόπο όλα overkill πάνε κοίτα το post 16 μια χαρά και κάτω από 700 βγαίνει 

 

κοίτα μήπως μπορείς να κρατήσεις και τίποτα από το παλιό pc

οταν εννοείς overkill ??? από το παλιό τιποτα.. το πουλησα ολοκληρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι αφου πηγες και εβαλες 7950 στα 330€ δεν ειναι λογικο να μαμηθει η συνθεση?? Κοιτα στα newsletter του eshop, εχουν την 670 στσ 265€, δες μηπως προλαβεις κανα κομματι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι αφου πηγες και εβαλες 7950 στα 330€ δεν ειναι λογικο να μαμηθει η συνθεση?? Κοιτα στα newsletter του eshop, εχουν την 670 στσ 265€, δες μηπως προλαβεις κανα κομματι.

εχετε απόλυτο δικιο... ειμαι λιγο οβερκιλλ γενικα σε αυτα τα πραγματα χαχ. λοιπον αυτη η καρτα ειναι κλασης ανώτερη απο την 7950 ? να ξερω αν είναι να την παρω σκετη στα μπαμ τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 Σκεφτομαι σοβαρά την αγορά μιας κονσόλας.. μετά από πολλάααααα χρόνια(Ps2),

Και δεύτερον την αναβάθμισή του τωρινού μου συστήματος...

 

Έχω ένα σύστημα πολύ κομπλέ .. και Όντας φαν του Battlefield όμως.. έχω προβλήματα..

Θα παραθέσω ένα DxDiag Και όποιος γνώστης μπορεί ας με βοηθήσει να πάρω μια απόφαση..

 

Με λίγα λόγια, Παιζω Bf3 se 1920 και στα high trww frame-lag, και στις μεγάλες μάχες αρκετά κολλήματα..

Και τώρα που βγαίνει το 4.. δεν ξέρω κάν αν θα μπορώ να παίζω με ευκολία... για αυτό οδέυω σε μία μικροαναβάθμιση..

 

Και μετά λέω.. αξίζει ?? Η να πάρω ενα Ps4/Xbox καλύτερα??

 

HALP!!

 

Επίσης αν κάνω Crossfire με μια ίδια καρτα γραφικών Η μια διαφορετικής εταιρίας παρόμοια θα είναι αισθητή η αλλαγή?

 

 

Με μια 6950 unlcocked σε 6970 που μόλις αγόρασα δίνοντας την 79XX και περιμένοντας για 9970, μαζί με FX 8350 έχω τα παρακάτω αποτελέσματα σε High settings 1920x1080p ! Οχι ultra ... Για ultra  θες 79ΧΧ.

 

3l88.png

 

Aρα πιστεύω πως με έναν PHENOM II X6 1090T και μια 79XX θα είσαι κομπλέ . 

 

Δεν χρειάζεσαι μεγαλύτερο CPU από τον 1090. Χρειάζεσαι κάρτα γραφικών μεγαλύτερη ίση από 7870.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαλε και τον ssd απο την συνθεση και πηγαινε σε φτηνοτερη καρτα γραφικων οπως η 670 που ανεφερε ο Prospector8 παραπανω.Αν δεν την προλαβεις δες σε 760.

 

Μπορεις να κοψεις και απο κουτι πχ http://www.e-shop.gr/product?id=PER.640222 -15

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.640663 -35

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.806925 -37

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.806905 -26

 

 

Ισως και μερικα ευρο απο αλλες ram.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2i0.png

Αλλαγή πακέτου. ΧΩΡΙΣ SSD .. Αν προλαβω τις ραμ και την καρτα γραφικών



Κοντευω στο τελικο πακετο αποτι βλεπω καπως ετσι θα παει η συνθεση (στο e-shop εχω 20% εκπωση αυτη τη στιγμη οποτε -20% του ποσου αυτου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτίμησε μνήμες χαμηλού προφίλ !!! 

 

Προτίμησε άλλη ψύκτρα !!! Κάτι σε SCYTHE MUGEN 3100 ή σε SCYTHE ASHURA .

 

Τροφοδοτικό κάποιο καλύτερο σε XFX 550 !

 

Οχι GREEN δίσκο !!!! Θα σέρνεται το σύστημα !!!!

 

Από άλλο κατάστημα μπορείς να αγοράσεις ώστε να σου δώσω μια σύνθεση ??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2i0.png

Αλλαγή πακέτου. ΧΩΡΙΣ SSD .. Αν προλαβω τις ραμ και την καρτα γραφικών

 

Κοντευω στο τελικο πακετο αποτι βλεπω καπως ετσι θα παει η συνθεση (στο e-shop εχω 20% εκπωση αυτη τη στιγμη οποτε -20% του ποσου αυτου)

Με 20% αλλαζει το πραγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν για ξεκαθάρηση λιγο, Επειδή απότι το κόβω η αγορά θα γίνει κοντα σε 2 βδομάδες μάλλον η μια δεν ειμαι σίγουρος, τις προσφορες αυτου του τύπου δεν νομίζω να τις προλάβω οπότε δουλεύουμε με ότι έχουμε.. και για το 20% θα το ξέρω αφού μιλήσω με το άτομο στα e-shop για να είμαι 100% σίγουρος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν για ξεκαθάρηση λιγο, Επειδή απότι το κόβω η αγορά θα γίνει κοντα σε 2 βδομάδες μάλλον η μια δεν ειμαι σίγουρος, τις προσφορες αυτου του τύπου δεν νομίζω να τις προλάβω οπότε δουλεύουμε με ότι έχουμε.. και για το 20% θα το ξέρω αφού μιλήσω με το άτομο στα e-shop για να είμαι 100% σίγουρος..

 

 

Θα αγοράσεις σύστημα μετά τις 25 Σεπτέμβρη όπου θα παρουσιαστεί η νέα σειρά καρτών γραφικών της AMD 9XXX ! Είτε θα βρεις κάποια HD9XXX που να σου κάνει σε καλή τιμή !!!

 

ή θα βρεις τις HD79XX, GTX7XX σε χαμηλότερες τιμές !!!

 

Αν κλοκάρεις υψηλά θες  μητρική σαν την ASUS M5A97 EVO R2.0 , ASUS M5A99X EVO R2.0 και μερικές άλλες !

 

Τροφοδοτικό να κοιτάξεις για καλύτερο ! το έγραψα και παραπάνω !

 

pgbc.png

 

Καλύτερη μητρική 

 

Καλύτερο τροφοδοτικό (πολύ καλύτερο)

 

Ψύκτρα έβαλα μια αλλά θα προτιμούσα από άλλο κατάστημα μια από τις παραπάνω που έγραψα !

 

Καλύτερο σκληρό δίσκο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι μνήμες δεν χρειάζεται να είναι στα 2133 .... Και 1600άρες να είναι κομπλέ είσαι ... τΙς 2133 τις έβαλα γιατί είναι φτηνές σε εκείνο το κατάστημα.

 

Η μητρική να κοιτάξεις να είναι καλή σε ενδεχόμενο κλοκάρισμα .

 

Το τροφοδοτικό να πας σε καλύτερο αυτό δεν λέει .

 

Και η ψύκτρα να βασίζει την λειτουργία της στην θερμοχωρητικότητά της και όχι στον ανεμιστήρα της όπως η HYPER 212 ... Για αυτό σου είπα άλλη ψύκτρα .

 

Το κουτί να βγάζει USB III μπροστά !! και να παίζει με USB III header από μέσα .

usb3.0_connector.jpg



usb-3.0_fp-header.jpg



και όχι με USB III τύπου Ά που παίρνουν από πίσω ...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...