Προς το περιεχόμενο

convertxtodvd και ποιοτητα video σε σχεση με το αρχικο αρχειο video


domigr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια!εδω και πολλα χρονια γραφω ταινιες και σειρες με το convertxtodvd για να τις παιζω σε dvd players αλλα εχω παρατηρησει οτι ριχνει πολυ την ποιοτητα του αρχικου βιντεο παρολο που στην κωδικοποιηση εχω βαλει εχω επιλεξει μεγαλη εργασια και να κραταει την καλυτερη ποιοτητα του βιντεο..πρεπει να κανω και κατι αλλο ή εχετε να μου προτεινετε κατι αλλο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε, κι εγώ το χρησιμοποιώ, αλλά δεν έχω παρατηρήσει να χαμηλώνει την ποιότητα. Πάντως έκανα συνδρομή στο θέμα για να δω αν έχουν τα παιδιά να μας προτείνουν κάτι άλλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι στην φύση των πραγμάτων,το dvd απλά έχει χαμηλότερη ποιότητα από ότι έχει το hd,αν μετατρέπεις δηλαδή σειρές και ταινίες που είναι 720p ή 1080p(ή και i) δεν πρόκειται να παραμείνουν σε αυτήν την ανάλυση,θα πέσουν στο 576p(720χ576) μέγιστο, για pal ανάλυση.

Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για αυτό,είναι το μέγιστο που μπορεί να παίξει ένα απλό dvd,αν θες να παίζεις άνετα ότι θες πάρε ένα mediaplayer που παίζει από usb ή σκληρό,θα γλυτώσεις και από της μετατροπές και από τα δισκάκια και θα παίζει και σε fullhd.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το DVD είναι φτιαγμένο να κρατάει 2 άντε 2,5 ώρες σε ποιότητα dvd,όσο περισσότερη ώρα υλικό βάζεις τόσο περισσότερο χαλάει η ποιότητα, άσχετα με το το εργασία βάζεις να κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζει ρολο που πχ σε ενα dvd 4.7 βαζω 13 επεισοδια σειρας(συνολο 4.4giga)??αλλα βαζω μεγαλη εργασια οχι αυτοματο στην κωδικοποιηση...

 

βαζεις πάρα πολλα επεισοδια, υπερβολικα πολλα, παρε ενα media player, δεν αξιζει να κανεις πια αυτο το πραγμα παρα μονο για πολυ ιδιαιτερες συνθηκες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ και εγω αυτο παρατηρησα τωρα που εβαλα μονο 3 επεισοδια σε dvd και τα εγραψα στο αυτοματο :) οποτε αν βαλω 3 επεισοδια αλλα με μεγαλη εργασια θα δω ακομα καλυτερη αναλυση??δεν το κανω για μενα αλλα για καποιον που εχει μονο dvd σπιτι ;)



τελικα η καλυτερη επιλογη ηταν στο αυτοματο με 3 επεισοδια!!σας ευχαριστω πολυ παιδια για την βοηθεια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...