Προς το περιεχόμενο

Άδειες microsoft για win και office/ νομιμότητα..


kostastnt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ετοιμάζεται ένας υπολογιστής για γραφείο και πρέπει να είναι 100% νόμιμος.. Οπότε μιλάμε για γνήσια win8 pro με 130-150Ευρώ ή 100 για win8 απλά.. 

 

Επίσης για office 2013 home and business η τιμή είναι 230.. 

 

Βλέπω και κάτι εκδόσεις upgrade win8 με 60Ευρώ.. Τι προυποθέσεις υπάρχουν? Γιατί υπάρχει υπολογιστής παλιός με τιμολόγιο για office 2003.. 

 

To office home and student λογικά δεν κάνει να χρησιμοποιηθεί σε επιχείρηση έτσι?

 

Υπάρχει κάτι φθηνότερο και 100% νόμιμο?

 

ΥΓ. Θα δοκιμάστεί και το openoffice αν βολεύει, αλλά ας παραμείνουμε στο θέμα για προιόντα microsoft..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μέσα :) Αυτός που θα δουλεύει δεν θέλει και δεν μπορεί πρακτικά.. 

 

Υπάρχει ας πούμε μηχάνημα για ετικέτες usb που δεν παίζει σε ubuntu, custom εφαρμογές που δεν παίζουν σε win κτλ..

 

Το ψάξαμε κι αυτό.. Για το openoffice έχω μια ελπίδα, μιας και μόνο excel που χρησιμοποιείται ότι xls υπήρχαν παίξαν δοκιμαστικά τέλεια στο openoffice.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To office home and student ξεκινάει από 108 ευρώ απότι βλέπω εγώ. Και μια χαρά μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε γραφείο. Οι τίτλοι των προϊόντων της microsoft είναι καθαρά για να διαχωρίσουν τις δυνατότητες. Το ίδιο ισχύει και για τα windows. Το μόνο λογισμικό που έχει συγκεκριμένες αδειοδοτήσεις για μπορεί να χρησιμοποιηθεί είναι τα λογιστικά - φορολογικά προγράμματα που δένουν με φορολογικούς μηχανισμούς

Αν θέλεις επαλήθευση κατέβασε και διάβασε το EULA των win8 και office 13

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το είχα σκεφτεί αλλά την πατήσαμε τώρα που είδα το Eula.. 

 

 

ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΓΙΑ ΟΙΚΙΑΚΗ ΧΡΗΣΗ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΕΣ
Το Λογισμικό για οικιακή χρήση και μαθητές δεν επιτρέπεται να χρησιμοποιείται για εμπορικές, μη κερδοσκοπικές ή προσοδοφόρες δραστηριότητες.

 

 

Άρα για office μόνο το business κάνει δουλειά.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...