Προς το περιεχόμενο

Ημερολόγιο καταστρώματος


lxde

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυο λογια για το πώς ξεκιναει/πώς περασε η μερα σας.

 

Σημερα ξεκιναω εκπαιδευση για να μαθω να λυνω και να δενω εναν υπολογιστη. Στο εξης θα ειμαι κομπιουτερας. Ελπιζω στο μελλον να μπορεσω να πουλαω τους δικους μου υπολογιστες με προεγκατεστημενο λινουξ για επιχειρησεις. Την κανω, γιατι ειναι και μια ωρα δρομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που 'ναι το καράβι;

Θα αργησει λιγο.  :-D  Τωρα βαζουμε τα σκαρια για να το αποχτησουμε. Σημερα μου εξηγησαν τη δουλεια που θα με κανει πλουσιο. Αμα καταφερω να πουλησω πολλους υπολογιστες καποτε θα εχω και καραβι. Τα πενηντα πρωτα χρονια ειναι δυσκολα χαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα μεσα στην ζεστη και πληρωσα ΔΕΗ και ενοικιο , στα καπακια γυρισα σπιτι και πηγα το σκυλο βολτα,

Τωρα αραζω και σκεφτομαι τι να μαγειρεψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας παρακολουθω με κομμενη την ανασα...

:-D Χαχα, ναι το νημα φανταζει κωμικο. Εβαλα αυτον τον τιτλο, γιατι θυμηθηκα εναν θειο μου ναυτικο (εποχη 70) που ειχε ατζεντα και εγραφε καθε μερα τα καθεκαστα. Οι περισσοτερες σελιδες εγραφαν «Εν πλω», αλλα εκεινες που ειχαν γεγονοτα, περιγραφες, εμπειριες ηταν πραγματι ενδιαφερουσες.

Τι να γραψουμε τωρα εμεις, αραχτοι μπροστα σε μια οθονη;

 

Ομως οσο το σκεφτομαι, η σημερινη εποχη ειναι μεγαλυτερη περιπετεια απο αυτην που περνουσε ο θειος μου κλεισμενος στη θαλασσα. Αυτος τουλαχιστον γυρισε τον κοσμο και ηρθε με ενα καρο λεφτα, ενω ενας σημερινος νεος ειναι παγιδευμενος λογω κρισης και θα μπορουσε να γραψει δραμα. Αλλο που το παιζουμε και λιγο ανετοι για να ξεχνιομαστε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ξύπνησα 6:30 το πρωί.Με τρυπήσανε, με πήγαν σε τρελογιατρό (όχι ακριβώς αλλά whatever), έφαγα ραδιενέργεια, μου βεντουζάραν τα βυζιά (περιμετρικά) και με πασπάτεψαν στο στομάχι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξυπνησα κατα τις 10 και πηγα να πληρωσω την δεη, μετα πηρα ενα καφε απο εβερεστ και πηγα σπιτι να κατεβασω καμια ταινια για το βραδυ να δω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κατεβασω καμια ταινια

 

Να κατεβάσεις το dvd από το ράφι τού σύνθετου, εννοείς προφανώς, έτσι; Δεν τολμώ να φανταστώ κάτι άλλο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Δευτερα αρχιζει κανονικα η εκπαιδευση αναβαθμισης κομπιουτερικου υλικου. 24 ωρες την εβδομαδα και θα πληρωνομαι κιολας.

Το προτζεκτ λινουξ εχει εγκριθει απο το γαλλικο ΟΑΕΔ. Πηγα χτες για τις τελευταιες υπογραφες. Ακομα και η χρηματοδοτηση για εκπαιδευση μου σαν λινουξ αντμινιστατορ εχει εγκριθει. Επαθα πλακα με την τοση ευκολια που προχωρανε τα πραγματα.

Το βραδακι σε μια τηλεοπτικη εκπομπη καταλαβα το γιατι. Ο Holland ειχε υποσχεθει να ριξει την ανεργεια μεχρι τελους της χρονιας και διαψευδεται γιατι αυτη καλπαζει προς τα υψη. Κι εχει αρχιζει και μοιραζει αβερτα χρημα σε οσους εχουν σχεδια αναπτυξης.

Ειναι η ευκαιρια της ζωης μου. Ή τωρα ή ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...