Προς το περιεχόμενο

Το "χρυσό" iPhone 5s και το οικονομικό iPhone 5c, πρωταγωνιστές σε νέο video


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσο και να θέλω να αγοράσω iPhone.. Η Apple έχει αρχίσει να κουράζει. Άλλο ένα αναμενόμενο προϊόν χωρίς φαντασία. Στο video  κρύβει επιμελώς το μπροστινό μέρος το οποίο προφανώς και θα έχει αισθητήρα αποτυπωμάτων! Τι άλλο να θέλουμε από ένα προϊόν; Το 5s  θα είναι ένα 5 με ελάχιστα καλύτερη φωτογραφία, καμία σχέση όμως με τον ανταγωνισμό (ίσως φτιάξουν την μωβ απόχρωση και προσθέσουν κανα  ψεφτοmegapixel (άντε να το πάνε στα 12…), αισθητήρα αποτυπωμάτων,  ios 7, άντε και καμία ασύρματη φόρτιση. Ουάου!  Πρόσθεσαν αντί για ένα led δύο στο μέγεθος του ενός! Είμαι σίγουρος πως θα ποδοπατηθούν πάλι από την έκπληξη που μας ετοιμάζει η apple, θα πουλήσουν και το τελευταίο νεφρό που τους έμεινε από την λαχτάρα να το αποχτήσουν! Άντε υπομονή μέχρι Σεπτέμβρη του 2014, που τότε θα βγει το iPhone 6 με 14megapixel κάμερα και ios  8, με την υπερδυνατότητα να αλλάζει ΚΑΙ προσόψεις! Περαστικά μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Όσο και να θέλω να αγοράσω iPhone.. Η Apple έχει αρχίσει να κουράζει. Άλλο ένα αναμενόμενο προϊόν χωρίς φαντασία. Στο video  κρύβει επιμελώς το μπροστινό μέρος το οποίο προφανώς και θα έχει αισθητήρα αποτυπωμάτων! Τι άλλο να θέλουμε από ένα προϊόν; Το 5s  θα είναι ένα 5 με ελάχιστα καλύτερη φωτογραφία, καμία σχέση όμως με τον ανταγωνισμό (ίσως φτιάξουν την μωβ απόχρωση και προσθέσουν κανα  ψεφτοmegapixel (άντε να το πάνε στα 12…), αισθητήρα αποτυπωμάτων,  ios 7, άντε και καμία ασύρματη φόρτιση. Ουάου!  Πρόσθεσαν αντί για ένα led δύο στο μέγεθος του ενός! Είμαι σίγουρος πως θα ποδοπατηθούν πάλι από την έκπληξη που μας ετοιμάζει η apple, θα πουλήσουν και το τελευταίο νεφρό που τους έμεινε από την λαχτάρα να το αποχτήσουν! Άντε υπομονή μέχρι Σεπτέμβρη του 2014, που τότε θα βγει το iPhone 6 με 14megapixel κάμερα και ios  8, με την υπερδυνατότητα να αλλάζει ΚΑΙ προσόψεις! Περαστικά μας!

 

Παραβλέπεις το γεγονός όμως πως η κάμερα του 5 βγάζει καλύτερες φωτογραφίες από τα 13mpixels του ανταγωνισμού! Προφανώς σου αρκούν τα ονομαστικά νούμερα και τα specs και όχι η ουσία. Αυτή είναι η βασική διαφορά της apple από τους άλλους. Τα 2 led δεν θα υπάρχουν για να φωτίζουν περισσότερο μόνο. Υπομονή μέχρι 10/9! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εδω ειπε πως οι εν δυναμει αγοραστες του iphone  θα πουλησουν νεφρο και θα ποδοπατηθουν αυτο σε πειραξε...

 

Μη σκας, ο καθένας μπορεί να πιστεύει ό,τι θέλει. Δεν θα του αλλάξουμε εμείς γνώμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παντος με εχει κουρασει πολυ το γεγονος οτι καθε βδομαδα , βλεπουμε 2-3 νεες αφιξεις κινητων . οχι απαρετητα apple . 

 

μου φαινετε "καπως" , να περνεις κατι high end (γενικα) και τον επομενο μηνα , να εχει βγει κατι 20-30% καλυτερο , στην ιδια τιμη με αποτελεσμα το δικο σου πλεον να χανει το μεγαλυτερο μερος της αξιας του . 

 

Γι αυτο δεν παιρνεις ποτε κατι που μολις κυκλοφορησε. Ποτε ομως. Εκτος φυσικα και αν εισαι θυμα και απλα δεν μπορεις να αντισταθεις τοτε απλα το λουζεσαι. Ισχυει στην πλειοψηφια των τεχνολογικων προιοντων και ειδικα στα τηλεφωνα και τις καρτες γραφικων ειναι ιδιαιτερα εντονο φαινομενο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

http://www.theverge.com/2012/8/10/3232952/china-ipad-kidney-sale-trial

 

the real story...

 

Αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει η apple με όλα αυτά! Το ζαβό θα μπορούσε να δεχτεί και ένα laptop αντίστοιχα πέρα από τα μετρητά! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ εγραψες παραπανω οτι δε πιστευεις οτι θα γινοταν ποτε κατι τετοιο.

τωρα που σου ποσταρα το λινκ οτι εχει ηδη συμβει λες οτι δεν φταιει η apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

εσυ εγραψες παραπανω οτι δε πιστευεις οτι θα γινοταν ποτε κατι τετοιο.

τωρα που σου ποσταρα το λινκ οτι εχει ηδη συμβει λες οτι δεν φταιει η apple.

 

What? Με μπέρδεψες με άλλον προφανώς… Κάθε μέρα υπάρχει κόσμος βαρεμένος που σκοτώνει, κλέβει, πουλάει νεφρά κλπ για αποκτήσει χρήματα ή άλλα υλικά αγαθά! Το γιατί φταίει η apple δεν έχω καταλάβει! Αν αντί για iphone αγόραζε samsung ή καμιά BMW, θα έκανες τα ίδια σχόλια?

 

Και αν διάβαζες την ιστορία αναλυτικά θα έβλεπες πως το "θύμα" πήρε πολλά περισσότερα χρήματα από την επέμβαση και η ιστορία έγινε γνωστή γιατί η μάνα του παρατήρησε πως μεταξύ άλλων αγόρασε και νέες συσκευές (ipad νομίζω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπα εγω ρε ανθρωπε οτι φταιει η apple?

ο αλλος εγραψε 

 

 

Εδω ειπε πως οι εν δυναμει αγοραστες του iphone  θα πουλησουν νεφρο και θα ποδοπατηθουν αυτο σε πειραξε...

 

 

και εσυ

 

 

 

 


 

Μη σκας, ο καθένας μπορεί να πιστεύει ό,τι θέλει. Δεν θα του αλλάξουμε εμείς γνώμη!

 

 

 

 

πιστευει?δεν ειναι κατι που μπορει να εγινε 2000 χρονια πριν,εγινε προσφατα και το γραψανε οι εφημεριδες.

και αντι να κανετε μουγκα που λετε αερολογιες μου λες τωρα οτι ειπα οτι φταιει η apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ με κάλυψες. Έχεις να πεις κάτι σχετικό με το θέμα που τόσο καλά πήγαινε η συζήτηση μέχρι να τρολλάρεις εσύ και 2-3 ακόμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...