Προς το περιεχόμενο

παράπονο στην Nova


TH_boy_20

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,
 
 
Είμαι συνδρομητης της υπηρεσίας Nova 3 play που περιλαμβάνει τηλεφωνία,internet και τηλεόραση.
 
Συγκεκριμένα ξεκίνησα την συνδρομή μου τον Δεκέμβριο, με το πακέτο Christmas offer (που 
 
συμπεριλαβανεί το κανάλι novasport 1) και τον Ιούνιο εκμεταλευόμενος την προσφορά άλλαξα το 
 
πακέτο προσθέτοντας και τα κανάλια NOVACINEMA.
 
Η αφορμή που γράφω το mail είναι διότι θα ήθελα να μάθω το κριτήριο επιλογής των αγώνων στο 
 
εκάστοτε κανάλι. 
 
Συγκεκριμένα σήμερα 27/08/13 η εταιρία σας επέλεξε να μεταδώσει τον αγώνα ΠΑΟΚ-ΣΑΛΚΕ στο 
 
κανάλι NOVASPORT 2 αδιαφορόντας φυσικά για τους χιλιάδες συνδρομήτες που κατέχουν το 
 
πακέτο CHRISTMAS OFFER. 
 
Κατοννοώ ότι μια τέτοια κίνηση σαφώς και είναι (θα μου επιτρέψετε την ορολογία) "marketingιστικη" που 
 
έχει ως σκοπό την προσέγγιση νέω συνδρομήτων στο full πακέτο. 
 
Ωστόσο όμως δεδομένου της κρισιμότητας του συγκεκριμένου αγώνα καθώς και του γεγονότος 
 
ότι μιλάμε για ένα Ευρωπαικό αγώνα, θα μπορούσατε να είχατε κάνει μια πιο δίκαια/σοφότερη 
 
επιλογή και να μην μας αναγκάζεται να δούμε τον (αδιάφορο) αγώνα ΑΡΣΕΝΑΛ-ΦΕΝΕΡ.
 
Η προσέγγιση σας αυτή δεν σας διαβεβαιώνω (απο την πλευρά μου τουλάχιστον)  ότι   
 
διαστρεβλώνη και τσαλάκωνει το προφίλ της εταιρίας. Το παραπάνω γεγονός με κάνει να πιστεύω 
 
ότι διαχωρίζεται τους καταναλώτες σε μικρούς( της προσφοράς) και μεγάλους (full  πακέτο),
 
Για πολλούς ,σας διαβεβαιώνω ,ότι τα 10 ευρώ δεν περισσεύουν και θα πρέπει να καταλάβεται ότι 
 
αξίζουν και αυτοί μια πιο δίκαιη αντιμετώπιση και πάνω απ'όλα σεβασμό. Όσο και αν προσπάθησω είναι αδύνατο να μην αγανακτώ, νιώθωντας μάλιστα εξαπατημένος.
 
Βέβαια όλα αυτά μπορεί να είναι μια εσφαλμένη αντίληψη που έχω θεωρώντας ότι το NOVASPORTS 1 θα είναι το κύριο κανάλι και μετα έπονται τα επόμενα που έρχονται να καλύψουν το πρόγραμμα. Αν ισχυεί αυτό τότε σίγουρα το λάθος είναι δικό μου,
 
αλλά θα μου επιτρέψετε να πώ ότι ο αριθμός 1 δίπλα στο NOVASPORT  θέλωντας και μη σε οδηγεί σε αυτή την σκέψη.  
 
Φυσικά όλα τα παραπάνω προσπάθησα να τα μοιραστώ με κάποιο εκπρόσωπο σας και όχι απρόσωπα μέσω mail. Ωστόσο το mail τελικά ήταν κάτι σαν κάθαρση όταν ο εκπρόσωπος δεν μπόρεσε να με εξυπηρετήσει.
 
Τα γράφω όλα αυτά γιατί ίσως το mail να μπορεί να φτάσει σε κάποιο πιο καταρτησμένο άτομο και με μεγαλύτερη γνώση.
 
Η όλη προσπάθεια συνομιλίας με εκπρόσωπο της forthnet θα την χαρακτήριζα γολγοθά και "παιχνίδι" για γερά νεύρα.
 
Αρχικά ακολουθώντας τις ηχητικές οδηγίες παραπέμπομαι σε menu δίχως αναμονή (ενημερώνοντας με απλά ότι όλλες οι γραμμές είναι απασχολημένες και να προσπαθήσω αργότερα!!!!).
 
Επικοινωνώ ξανά, επιλέγωντας menu το οποίο ενδεχομένως να μην μπορεί να καλύψει το πλήθος των ερωτημάτων μου. Καταλήγω σε εκπρόσωπο σας στο οποιό απολογούμε για το "τέχνασμα" και τον ρωτάω μήπως θα μπορούσε να με εξυπηρετήσει αυτός.
 
Σας βεβαιώνω ότι ο εκπρόσωπος σας είχε όλη την διάθεση να με ακούσει και κατέληξε στο ότι είχα απόλυτο δίκιο. Δεν ξέρω αν κατέληξε στε αυτό νιώθωντας συμπόνοια είτε απλά ήταν μια καθοδηγούμενη γραμμή. Σαφώς και δεν με ικανοποιήσε  η απάντηση του ,σίγουρα πάντος δεν 

έδωσε απάντηση στο ερώτημα μου. Το εξοργιστικό της υπόθεσης ήταν η συνέχεια....του ανέφερα ότι ήθελα κάτι περισσότερο... και μου είπε ότι θα με παρέπεμπε σε αρμόδιο συνάδελφο.   Την συνέχεια την φαντάζεστε....
 
Εύλογα καταλαβαίνεται ότι μετά από αυτήν την αντιμετώπιση δεν είχα το κουράγιο να ασχοληθώ πάλι με εκπρόσωπο σας. Το mail ήταν... επακόλουθο.. και απέλπιδα προσπάθεια για μια πιο ικανοποιητική απάντηση και σίγουρα έχει χάσει τον αρχικό χαρακτήρα 
 
και έχει μετατραπεί κυρίως σε παράπονο.
 
Φυσικά το να στείλω απλά ένα mail σαφώς και με εκτονώνει αλλα σίγουρα δεν με βγάζει από την δυσάρεστη θέση του " θύματος"
 
για τον λόγο αυτό αποφάσισα: 
 
1 Να προβώ σε άμεση διακοπή του συμβολαίου.
2. Την κοινοποίηση του μηνύματος σε διάφορα forum. Φυσικά όχι για να γίνούν λαικά δικαστήρια αλλά σαν μέτρο πίεσης, για μια ειλικρινή απάντηση της NOVA (την οπόια και θα κοινοποιήσω)  σε ένα θέμα που απ΄τι φαίνεται απασχολέι αρκετούς
 
 
 
 
 
Αναμένοντας την απάντηση σας...
 
Με εκτίμηση,
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδή όλο αυτό έγινε γιατί δεν είδες έναν αγώνα;

Ε ντακς είσαι ριχός. Ή αρειανός :P

 

Α επίσης ένας λόγος να κόψεις τη Nova είναι ότι όλα τα σοβαρά πρωταθλήματα τα έχει ο ΟΤΕ με κάποια ευρώ λιγότερα

και τα livestream τζάμπα... :D

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Δηλαδή όλο αυτό έγινε γιατί δεν είδες έναν αγώνα;</p>

 

φίλε μάλλον δεν με κατάλαβες για κάνε έναν κόπο να ξαναδιαβάσεις το κείμενο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ωστόσο όμως δεδομένου της κρισιμότητας του συγκεκριμένου αγώνα καθώς και του γεγονότος 
 
ότι μιλάμε για ένα Ευρωπαικό αγώνα, θα μπορούσατε να είχατε κάνει μια πιο δίκαια/σοφότερη 
 
επιλογή και να μην μας αναγκάζεται να δούμε τον (αδιάφορο) αγώνα ΑΡΣΕΝΑΛ-ΦΕΝΕΡ.
 
Η προσέγγιση σας αυτή δεν σας διαβεβαιώνω (απο την πλευρά μου τουλάχιστον)  ότι   
 
διαστρεβλώνη και τσαλάκωνει το προφίλ της εταιρίας. Το παραπάνω γεγονός με κάνει να πιστεύω 
 
ότι διαχωρίζεται τους καταναλώτες σε μικρούς( της προσφοράς) και μεγάλους (full  πακέτο),
 
Για πολλούς ,σας διαβεβαιώνω ,ότι τα 10 ευρώ δεν περισσεύουν και θα πρέπει να καταλάβεται ότι 
 
αξίζουν και αυτοί μια πιο δίκαιη αντιμετώπιση και πάνω απ'όλα σεβασμό. Όσο και αν προσπάθησω είναι αδύνατο να μην αγανακτώ, νιώθωντας μάλιστα εξαπατημένος.

 

Κατ' αρχάς σιγά τον αγώνα. Η Άρσεναλ και η Φενέρ δίνουν πολύ ποιοτικότερο θέαμα.

Κατά δεύτερον, φυσικό είναι να γίνεται διαχωρισμός των πακέτων. Εγώ έχω το full και έχω πληρώσει περισσότερα χρήματα από σένα, άρα είναι δίκαιο να έχω πρόσβαση σε περισσότερες εκπομπές και κανάλια. Κορόιδο είμαι που πλήρωσα περισσότερο; Δεν βλέπω κάτι άδικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως συμφωνώ με τον φίλο που έστειλε το email στη nova.

Από τη στιγμή που υπάρχει πακέτο σε προσφορά με μόνο ένα αθλητικό κανάλι, θα έπρεπε να δείχνει τον αγώνα που έχει το περισσότερο ενδιαφέρον και ειδικά όταν παρουσιάζει και ελληνικό ενδιαφέρον.

Φυσικά αυτός που πληρώνει το full pack ή ολόκληρο το sports pack σαφως και θα πρέπει να έχει περισσότερα προνόμια. Η μετάδοση πολλών αγώνων σε όλα τα αθλητικά κανάλια έτσι ώστε να μπορεί να επιλέγει τι θα δει ο πελάτης είναι το αυτονόητο.

Δώσε λοιπόν σαν nova την δυνατότητα να βλέπουν και αυτοί που έχουν μόνο ένα αθλητικό κανάλι το καλύτερο παιχνίδι. Και συμφωνώ ότι η Άρσεναλ ακόμα και φέτος είναι πιο ποιοτική ομάδα από τον ΠΑΟΚ και από την Σάλκε. Έχω όμως την εντύπωση ότι με το αποτέλεσμα των πρώτων αγώνων, οι 8 στους 10 τουλάχιστον θα επέλεγαν να δουν το ΠΑΟΚ-Σάλκε. Πόσο μάλλον από την στιγμή που η μία ομάδα είναι ελληνική. Είναι σαν να έχει πάρει τα δικαιώματα για το μουντιάλ και να παίζει η Ελλάδα ενώ την ίδια ώρα να παίζει και ένας άλλος αγώνας πχ Ολλανδία - Μεξικό. Μπορεί ο δεύτερος αγώνας να είναι πιο θεαματικός αλλά ποιος θα τον επέλεγε; Έτσι εκτιμώ τουλάχιστον εγώ.

Και κάτι επιπλέον... μπορεί η nova να αποφασίσει ότι το NS1 δεν θα μεταδίδει σχεδόν καθόλου αγώνες και οι μεταδόσεις θα γίνονται από τα υπόλοιπα αθλητικά κανάλια. Θα πρέπει αυτός που πληρώνει έστω και το οικονομικό πακέτο να το δεχτεί αυτό; Δεν νομίζω.

Και ξαναλέω ότι αυτός που πληρώνει για το πλήρες πακέτο θα πρέπει να είναι σε καλύτερη "μοίρα". Το γεγονός ότι μπορεί να επιλέξει ανάμεσα σε 5 αγώνες νομίζω ότι είναι μεγάλο συν γι αυτόν.

Έχω την εντύπωση ότι η nova ήδη χάνει αρκετές συνδρομές και κάνει ό,τι μπορεί για να χάσει κι άλλες. Είναι σε καλό δρόμο για να μειώσει τους πελάτες της.

Κι εγώ είμαι πρώην συνδρομητής της nova και την έκοψα λόγω της απαράδεκτης πολιτικής και εξυπηρέτησης.

Δεν γίνεται να χάνουν την premier league και οι τιμές να παραμένουν στα ύψη από την στιγμή που ο ΟΤΕ σαν ανταγωνιστής της έχει μπει πολύ δυνατά στο παιχνίδι. Δεν γίνεται να παίρνεις τηλέφωνο στην υποστήριξή τους και να μην σου δίνουν καν το δικαίωμα να είσαι στην αναμονή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχάς σιγά τον αγώνα. Η Άρσεναλ και η Φενέρ δίνουν πολύ ποιοτικότερο θέαμα.

Κατά δεύτερον, φυσικό είναι να γίνεται διαχωρισμός των πακέτων. Εγώ έχω το full και έχω πληρώσει περισσότερα χρήματα από σένα, άρα είναι δίκαιο να έχω πρόσβαση σε περισσότερες εκπομπές και κανάλια. Κορόιδο είμαι που πλήρωσα περισσότερο; Δεν βλέπω κάτι άδικο!

 

Το τι αξίζει και το τι δεν αξίζει έχει να κάνει με πολλά πράγατα και είναι καθαρά υποκειμενικό. 

Για πάραδειγμα για εσένα μπορεί να είναι εντελώς αδιάφορος ο αγώνας Απόλλων-Πανσεραικός ενώ για μένα πολύ ενδιαφέρον.

Φυσικά και δεν θα περίμενα να δω έναν τέτοιον αγώνα στο NS1 γιατί η επιλογή της θέασης και το τι είναι ενδιαφέρον προκείπτει από την "ζήτηση" 

Επίσης ναι μεν η ποιότητα των ομάδων επηρρεάζει το θέαμα ωστόσο δεν αποτελεί κανόνα. Το αποτέλεσμα του χθεσινού αγώνα αποδεικνύει ακριβώς αυτό.

Η αντιμετώπιση που πρέπει να έχει μια εταιρία προς του καταναλώτες της έχει μια βασική αρχή την ικανοποιήση αυτών.

Από την στιγμή που σαν εταιρία αποφασίζεις να βγάλεις προσφορά με ένα αθλητικό κανάλι διαφιμήζοντας το δε σαν το κανάλι με τους σημαντικότερους αγώνες τις χρονίας τότε θα πρέπει να και το υποστηρίξεις.

Καταλαβαίνω την σκέψη  σου που πολλοί καταναλώτες μπορεί να έχουν, αλλά δεν μπορείς να σκέφτεσαι ότι εγω έχω το full pack και πληρώνω 70 το μήνα ενώ ό άλλος που έχει το novasport 1 γιατι να δει και αυτός το αγώνα....

Η σκέψη αυτή είναι πολύ λογική να υπάρχει από έναν πιο "καχύποπτο" καταναλώτη αλλα δεν μπορεί να αποτελεί σκέψη της NOVA.

Θεωρώ ότι επέλεξες το full πακέτο διότι είσαι πραγματικά ποδοσφαιρόφιλός (και όχι μόνο) και σε ενδιαφέρει το σύνολο των αγώνων,αυτό θα επρέπε να βλέπεις ...

Δλδ να φανταστώ σε ικανοποιήσε προσωπικά η επιλογή της NOVA να δείξει τον αγώνα στο NS2  και αισθάνθηκες δικαίωση, που πας ρε φίλε με 10 ευρο και θές να δεις και τον ΠΑΟΚ.

Ναι θέλω να δω τον ΠΑΟΚ εφόσον εσύ μου πρόσφερες αθλητικό κανάλι, τότε ναι!!

Επίσης κάτι άλλο που δεν καταλάβες αγαπητέ φίλε.

Έγραψα ακριβώς "δεδομένου της κρισιμότητας του συγκεκριμένου αγώνα καθώς και του γεγονότος 

 
ότι μιλάμε για ένα Ευρωπαικό αγώνα,
 
εαν αφορούσε έναν αγώνα ελληνικού πρωταθλήματος τότε ίσως και να μην πείραζε δλδ ας έδειχνε τον ΠΑΟΚ-ΟΣΦΠ στο NS2 και το ΞΑΝΘΗ-ΟΦΗ 

στο NS1.

 
Να φανταστώ ότι πέρσυ που έβαζε όλους τους Ελληνικούς αγώνες της euroleague στο NS2 και στο NS1 κάτι επαναλήψεις τότέ ήταν δίκαιο. Σαν εταιρία διαφημίζεις την euroleague στα λέγοντας στα ΚΑΝΑΛΙΑ NOVASPORTS αλλά ξεχνάς να πέις πλην του NS1.
 
 

"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διάβασα ξανά και πάλι την ίδια γνώμη έχω.Δηλαδή επειδή δεν είδες έναν αγώνα βγάζεις την nova τέρας.Σόρρυ αλλά δεν υπέγραψες συμβόλαιο να βλέπεις όλους τους αγώνες σε κανάλι 1.Και βέβαια πρέπει ο άλλος που πληρώνει full πακέτο να έχει περισσότερα προνόμια αν είναι δυνατόν!Τί νόημα θα είχε τότε να πληρώνει παραπάνω;

 

Γενικά η επιστολή σου είναι τελείως άκυρη.Τους κατηγορείς γιατί δεν έδειξαν ένα αγώνα που ήθελες να δεις στο κανάλι που έχεις εσυ και έδειξαν άλλους που δεν γούσταρες.Επίσης τους κατηγορείς για τον αριθμό που βάζουν στα κανάλια τους, οτι και καλά επειδή λέει 1 νόμιζες οτι είναι το κανάλι που τα βλέπεις όλα.

 

Και όχι μόνο αυτό αλλά πήρες και τηλέφωνο στην forthnet να τους πρήξεις τα ούμπαλα γιατί δεν έδειξαν έναν αγώνα!Τί δουλειά έχει η forthnet με το ποιούς αγώνες δείχνει η nova στα κανάλια της;Αυτή απλά συνεργάστηκε και έκανε μια προσφορά, δεν είναι το αφεντικό.Τί περίμενες δηλαδή να πετύχεις;Να σε αναβαθμίσει σε full πακέτο με τα ίδια χρήματα γιατί σε λυπήθηκε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διάβασα ξανά και πάλι την ίδια γνώμη έχω.Δηλαδή επειδή δεν είδες έναν αγώνα βγάζεις την nova τέρας.Σόρρυ αλλά δεν υπέγραψες συμβόλαιο να βλέπεις όλους τους αγώνες σε κανάλι 1.Και βέβαια πρέπει ο άλλος που πληρώνει full πακέτο να έχει περισσότερα προνόμια αν είναι δυνατόν!Τί νόημα θα είχε τότε να πληρώνει παραπάνω;

 

Γενικά η επιστολή σου είναι τελείως άκυρη.Τους κατηγορείς γιατί δεν έδειξαν ένα αγώνα που ήθελες να δεις στο κανάλι που έχεις εσυ και έδειξαν άλλους που δεν γούσταρες.Επίσης τους κατηγορείς για τον αριθμό που βάζουν στα κανάλια τους, οτι και καλά επειδή λέει 1 νόμιζες οτι είναι το κανάλι που τα βλέπεις όλα.

 

Και όχι μόνο αυτό αλλά πήρες και τηλέφωνο στην forthnet να τους πρήξεις τα ούμπαλα γιατί δεν έδειξαν έναν αγώνα!Τί δουλειά έχει η forthnet με το ποιούς αγώνες δείχνει η nova στα κανάλια της;Αυτή απλά συνεργάστηκε και έκανε μια προσφορά, δεν είναι το αφεντικό.Τί περίμενες δηλαδή να πετύχεις;Να σε αναβαθμίσει σε full πακέτο με τα ίδια χρήματα γιατί σε λυπήθηκε;

 

Είμαι σίγουρος ότι το δίαβάσες,μάλιστα το διάβασες τόσο καλά που έχεις κάνει το κείμενο μου να μοιάζει με αποκρυπτογραφημένο "πίνακα" του Davinci!!! 

Τουλάχιστον αυτός το έκανε συνειδητά απ'τι φαίνεται εγώ δεν το ξέρω ακόμα.

Πως έβγαλες απο τα συμφραζόμενα μου ότι η NOVA είναι τέρας,!! αδυνατό να καταλάβω.... (περιμένω να μου εξηγήσεις,δεν λέω να το ξαναδιαβάσεις,κείμενο είναι όχι προσευχή).

 

πάμε τώρα ένα ένα....

 

1. Υπέγραψα συμβόλαιο για να βλέπω ποδοσφαιρικούς αγώνες σε ένα κανάλι (και όχι όλλους σε ένα ,άλλωστε δεν είναι και τεχνικά εφικτό!!).

 

Η nova στην προσφορά αναφέρει το NS1,σαν το κανάλι με τους σημαντικότερους αγώνες,αρα να φανταστώ ότι το ΑΡΣΕΝΑΛ-ΦΕΝΕΡ είναι πιο σημαντικό!!! 

 

2. ".Και βέβαια πρέπει ο άλλος που πληρώνει full πακέτο να έχει περισσότερα προνόμια αν είναι δυνατόν!Τί νόημα θα είχε τότε να πληρώνει παραπάνω;

"

 

έχω απαντήσει, απλά φαίνεται ότι δεν συμφωνούμε...

 

Η αντιμετώπιση που πρέπει να έχει μια εταιρία προς του καταναλώτες της έχει μια βασική αρχή την ικανοποιήση αυτών.

Από την στιγμή που σαν εταιρία αποφασίζεις να βγάλεις προσφορά με ένα αθλητικό κανάλι διαφιμήζοντας το δε σαν το κανάλι με τους σημαντικότερους αγώνες τις χρονίας τότε θα πρέπει να και το υποστηρίξεις.

Καταλαβαίνω την σκέψη  σου που πολλοί καταναλώτες μπορεί να έχουν, αλλά δεν μπορείς να σκέφτεσαι ότι εγω έχω το full pack και πληρώνω 70 το μήνα ενώ ό άλλος που έχει το novasport 1 γιατι να δει και αυτός το αγώνα....

Η σκέψη αυτή είναι πολύ λογική να υπάρχει από έναν πιο "καχύποπτο" καταναλώτη αλλα δεν μπορεί να αποτελεί σκέψη της NOVA.

Θεωρώ ότι επέλεξες το full πακέτο διότι είσαι πραγματικά ποδοσφαιρόφιλός (και όχι μόνο) και σε ενδιαφέρει το σύνολο των αγώνων,αυτό θα επρέπε να βλέπεις ...

 

3.  Και όχι μόνο αυτό αλλά πήρες και τηλέφωνο στην forthnet να τους πρήξεις τα ούμπαλα γιατί δεν έδειξαν έναν αγώνα

 

Αν το να απαντούν σε ερωτήματα των καταναλωτών ,το να κάνουν την δουλειά τους δλδ ειναι όπως λες "πρήξιμο ουμπάλων" !!!!

τότε προφανώς και δεν ξέρεις τι είναι εξυπηρέτηση πελατών.

 εδώ ένα ωραίο άρθρο για να μάθεις

http://www.cisco.com/web/GR/solutions/smb/innovators/how_to/articles/serve_customers_better/eight_strategies.html

 

 

 

4. Κάτι άλλο γιατι ο εκπρόσωπος μου απάντησε ότι έχω δίκιο?????, σε περίπτωση που δεν το ξέρεις κάθε απάντηση εκπροσώπου εξυπηρέτησης εταιρίας αποτελέι και επίσημη θέση της εταιρίας γιαυτο και λέγετε "ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ" 

 

 

4.  "Τί δουλειά έχει η forthnet με το ποιούς αγώνες δείχνει η nova στα κανάλια της".

 

 Όμιλος Forthnet είναι ο μεγαλύτερος ιδιωτικός όμιλος παροχής ευρυζωνικών και συνδρομητικών τηλεοπτικών υπηρεσιών στην Ελλάδα. Τις κυριότερες εταιρίες του Ομίλου αποτελούν η Forthnet A.E., που δραστηριοποιείται στον κλάδο των τηλεπικοινωνιών και είναι εισηγμένη στην κύρια αγορά του Χρηματιστηρίου Αξιών Αθηνών από το 2000, η Multichoice Hellas Α.Ε. και η Forthnet Media Holdings Α.Ε., που μέσω της Nova, της πρώτης ψηφιακής, δορυφορικής τηλεοπτικής πλατφόρμας στην Ελλάδα, δραστηριοποιούνται στον κλάδο της συνδρομητικής τηλεόρασης.

 

 

σε ενημερώνω γιατί προφανώς δεν το γνώριζες!!!

 

5"Τί περίμενες δηλαδή να πετύχεις;"

 

έχω απαντήσει ...

Τα γράφω όλα αυτά γιατί ίσως το mail να μπορεί να φτάσει σε κάποιο πιο καταρτησμένο άτομο και με μεγαλύτερη γνώση.

Την κοινοποίηση του μηνύματος σε διάφορα forum. Φυσικά όχι για να γίνούν λαικά δικαστήρια αλλά σαν μέτρο πίεσης, για μια ειλικρινή απάντηση της NOVA (την οπόια και θα κοινοποιήσω)  σε ένα θέμα που απ΄τι φαίνεται απασχολέι αρκετούς

 

με απλά λόγια απλά μια επίσημη απάντηση...

 

Η αφορμή που γράφω το mail είναι διότι θα ήθελα να μάθω το κριτήριο επιλογής των αγώνων στο 
 
εκάστοτε κανάλι. 
 
 
με απλά λόγια απλά μια επίσημη απάντηση...

 

 
6. Να σε αναβαθμίσει σε full πακέτο με τα ίδια χρήματα γιατί σε λυπήθηκε;

 

Η συγκεκριμένη άποψη είναι σκεύασμα της φαντασίας σου, ουδέποτε το σκέφτηκα, υπενίχθηκα 

και τίποτα από τα γραφόμενα μου  καταλήγει σε κάτι τέτοιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί με πιο κριτήριο τα επιλέγουν;Σε αφήνουν να βλέπεις σχεδόν όλους τους αγώνες αλλά μερικούς όχι για να σε κάνουν να πας στο full ακέτο.

 

...
6. Να σε αναβαθμίσει σε full πακέτο με τα ίδια χρήματα γιατί σε λυπήθηκε;

 

Η συγκεκριμένη άποψη είναι σκεύασμα της φαντασίας σου, ουδέποτε το σκέφτηκα, υπενίχθηκα 

και τίποτα από τα γραφόμενα μου  καταλήγει σε κάτι τέτοιο...

 

Το ξέρω, εγω το λέω αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάντηση Nova....

 

Σας ευχαριστούμε για την επικοινωνία που είχατε μαζί μας.

 

Απαντώντας στο μήνυμά σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε, ότι ορισμένοι από τους αγώνες των ομάδων θα μεταδίδονται από το κανάλι Novasports 1. Συγκεκριμένα:

 

- Κάθε Σάββατο ο αγώνας των 19:15

- Κάθε Κυριακή μέσω της εκπομπής ‘’Παίζουμε Ελλάδα’’ θα μεταδίδονται οι αγώνες που διεξάγονται στις 19:15

 και τον αγώνα των 21:30

- Κάθε Δευτέρα ο αγώνας των 21:30.

 

 

Τα play offs είναι ένα αθλητικό γεγονός και πρόσφατα η εταιρεία μας προχώρησε σε συμφωνία για να μεταδίδεται από τα κανάλια Novasports. Ο αγώνας ΠΑΟΚ ΣΑΛΚΕ μεταδόθηκε από το Novasports 2 γιατί ήταν το μόνο διαθέσιμο κανάλι στο οποίο θα μπορούσε να μεταδοθεί ο συγκεκριμένος αγώνας.

 

Τέλος θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι όλοι μας οι πελάτες, ανεξάρτητα από το ποσό της μηνιαίας συνδρομής που καταβάλουν και το πακέτο καναλιών που έχουν επιλέξει, είναι σημαντικοί για την εταιρεία μας και σε καμία περίπτωση δεν τους διαχωρίζουμε σε «μικρούς» και «μεγάλους». Για το λόγο αυτό όταν σας είχε γίνει επικοινωνία, προκειμένου να σας ενημερώσουμε για τα καινούρια μας πακέτα Nova 3 Play, όπου σας είχε προταθεί και η δυνατότητα αλλαγής πακέτου αντί για όλα τα Novacinema που επιλέξατε, να έχετε όλα τα Novasports κανάλια στο πακέτο σας.

 

Είμαστε πάντοτε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε πληροφορία και διευκρίνιση, είτε μέσω της ιστοσελίδας μας (www.forthnetgroup.gr)  είτε τηλεφωνικά στο 18345.

 

Με εκτίμηση,

 

Μ.K



H απάντηση μου...

 

 

Αγαπητή κ. Κ.
 
Σας ευχαριστώ για την απάντηση καθώς και για τον χρόνο που μου αφιερώσατε. 
 
Πάνω απ'όλα χαίρομαι διότι αποδεικνύεται ότι το τμήμα εξυπηρέτησης της forthnet/Nova  φαίνεται να λειτουργεί και σε "ηλεκτρονική" μορφή και δεν περιορίζεται μόνο τηλεφωνικά.
 
Ομολογώ ότι η απάντηση σας  εν μέρη μου αποσαφήνισε κάποια πράγματα, ωστόσο δεν θα την χαρακτήριζα ιδιαίτερα ουσιώδη, το πλήθος των ερωτημάτων μου δεν καλύπτεται ικανοποιητικά.
 
Θα μου επιτρέψετε να συνεχίσω την αλληλογραφία μαζί σας προσπαθώντας να γίνω πιο σαφής.
 
Η επιλογή μου στο πακέτο christmas offer ( με το κανάλι ΝS1) έγινε συνειδητά θέλοντας να εκμεταλλευτώ το πακέτο start pack + 1 αθλητικού καναλιού.
 
Ουδέποτε απαίτησα, ούτε είχα την εντύπωση ότι αυτή η επιλογή θα πρέπει να καλύπτει το σύνολο, όπως επίσης όλους τους σημαντικότερους αγώνες της χρονιάς. 
 
Η επιλογή μου σχετικά με την νέα προσφορά του πακέτου 3play ήταν και πάλι συνειδητή και έγινε για 3 λόγους.
 
α. Δεν είμαι ιδιαίτερα ποδοσφαιρόφιλός ( κτλ κτλ) και οι ελάχιστες ανάγκες μου πίστευα ότι θα καλύπτονταν μόνο και μόνο από το NS1.
 
β. Επιλέγοντας το  full sport pack δεν θα είχα την δυνατότητα να επιλέξω  επιπλέον κανάλι ΝCINEMA.
 
Με βάση τα παραπάνω καταλαβαίνεται ότι η επιλογή όλα τα NOVACINEMA +NS1 (δεδομένου του α. ) είναι καλύτερη από το να έχω μόνο τα ΝSPORTS κανάλια. 
 
γ. Ακόμα δε και ποδοσφαιρόφιλός να ήμουν θεωρώ ότι τα 10 ευρώ επιπλέον δεν θα άξιζαν για το πρόγραμμα που παρέχεται (να σας υπενθυμίσω ότι φέτος έχετε χάσει τα περισσότερα πρωταθλήματα..).
 
αύτο βέβαια είναι ένα άλλο κεφάλαιο στο οποίο δεν θα ήθελα να επεκταθώ.
 
Βέβαια και η τωρινή μου επιλογή δεν βλέπω να είναι επικερδής τα 10 ευρώ δεν αξίζουν για τις αδικαιολόγητες επαναλήψεις στα προγράμματα novacinema (κεφάλαιο Νο 2).
 
Εν κατακλείδι θα μου επιτρέψετε να σας πω ότι το ύφος της απάντησης σας θα πρέπει να ήταν απολογητικό. 
 
Δλδ το λάθος ήταν δικό μου που ενώ μου κάνατε την προσφορά δεν επέλεξα σωστά??  ¨Ομολογώ ότι δεν σας καταλαβαίνω....
 
 
Εν συνεχεία αναφέρετε τα εξής...
 
"Τα play offs είναι ένα αθλητικό γεγονός και πρόσφατα η εταιρεία μας προχώρησε σε συμφωνία για να μεταδίδεται από τα κανάλια Novasports. Ο αγώνας ΠΑΟΚ ΣΑΛΚΕ μεταδόθηκε από το Novasports 2 γιατί ήταν το μόνο διαθέσιμο κανάλι στο οποίο θα μπορούσε να μεταδοθεί ο συγκεκριμένος αγώνας."
 
Συμφωνώ ότι τα playoffs μεταδίδονται από τα κανάλια novasports. Ο αγώνας ΠΑΟΚ-ΣΑΛΚΕ ήταν και αυτός αγώνας playoff ωστόσο επιλέξατε να μας δείξετε τον αγώνα ARSENAL-FENER (αγώνας playoff επίσης...)
 
Εφόσον εξαρχής επιλέξατε να δείξετε τον αγώνα ARSENAL-FENER στο ΝS1  τότε σαφώς και τα επόμενα ελεύθερα για την μετάδοση του ΠΑΟΚ ΣΑΛΚΕ είναι τα NS2/NS3/NS4/NS5/NS6/NS7.
 
Η ερώτηση είναι απλή γιατί δεν μεταδώσατε τον αγώνα στο NS1? 
 
και καταλήγω στο αρχικό ερώτημα....
 
 
θα ήθελα να ξέρω το κριτήριο επιλογής των αγώνων στο  εκάστοτε κανάλι. 
 
Σας διαβεβαιώνω ότι παρόλο που δεν είναι ιδιαιτέρα ποδοσφαιρόφιλός αντιλαμβάνομαι πολύ εύκολα τις "τρίπλες" .....
 
Επίσης θα ήθελα και μια τοποθέτηση στα παρακάτω  σκοπίμως?? αγνοήσατε   .....
 
 
" Επικοινωνώ ξανά, επιλέγοντας menu το οποίο ενδεχομένως να μην μπορεί να καλύψει το πλήθος των ερωτημάτων μου. Καταλήγω σε εκπρόσωπο σας στο οποίο απολογούμαι για το "τέχνασμα" και τον ρωτάω μήπως θα μπορούσε να με εξυπηρετήσει αυτός.
 
Σας βεβαιώνω ότι ο εκπρόσωπος σας είχε όλη την διάθεση να με ακούσει και κατέληξε στο ότι είχα απόλυτο δίκιο. Δεν ξέρω αν κατέληξε σε αυτό νιώθοντας συμπόνοια είτε απλά ήταν μια καθοδηγούμενη γραμμή. Σαφώς και δεν με ικανοποίησε  η απάντηση του ,σίγουρα δεν 

έδωσε απάντηση στο ερώτημα μου. Το εξοργιστικό της υπόθεσης ήταν η συνέχεια....του ανέφερα ότι ήθελα κάτι περισσότερο... και μου είπε ότι θα με παρέπεμπε σε αρμόδιο συνάδελφο.   Την συνέχεια την φαντάζεστε..."
 
 
Εν αναμονή της απάντησης σας,
 
Με εκτίμηση,
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πέρσι τα ίδια είχε κάνει, είχε βγάλει μια καλή προσφορά για τα ψηφιακά κανάλια της και όλους τους σοβαρούς αγώνες τους έδειχνε σε οποιοδήποτε κανάλι πλην του novasports 1. Μόνο ελληνικό πρωτάθλημα και Τσάμπιονς Λιγκ της έχει μείνει και συνεχίζει να κοροιδεύει τους συνδρομητές της, δε θα λυπηθώ καθόλου που θα την κλείσει ο ΟΤΕ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TH-Boy-20

 

Εσυ τα πηρες στο κρανιο με τα λαμογια της Νοβα για εναν αγωνα.

 

Τι να πω εγω που ειμαι ενα μηνα χωρις νοβα...!!!!

 

Link.png Site: http://www.insomnia.gr/topic/494846-%CE%B2%CE%BB%CE%B1%CE%B2%CE%B7-%CF%83%CE%B5-%CE%BDova-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%B5%CF%84%CF%89%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%B7-%CE%B1%CF%80%CE%BF-%CF%84%CE%BF-%CF%84%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF-%CF%84%CE%BC%CE%B7%CE%BC/">Νοβα

 

Και επειδη δεν εχω σκοπο να βγαλω το καρκινο για τη Νοβα φωναξα ενα τεχνικο να μου ξανακανει  την εγκατασταση με25 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι έχει τον αριθμό 1 δεν σημαίνει ότι δείχνει τα σημαντικότερα ματς, παρότι το πια είναι σημαντικά για τον καθένα είναι υποκειμενικό.

Το ακραίο σενάριο του αποφασίζω να μην δείχνω τίποτα στο 1, δεν έχει βάση και προφανώς το Φενέρ - Άρσεναλ δεν μπορείς να το πεις "τίποτα".

Βασικά άμα την κλείσει ο οτε, πράγμα που δεν παίζει να γίνει με τον ρυθμό που γράφει νέους συνδρομητές λόγω των προσφορών της, θα στεναχωρεθείς μια χαρά γιατί θα πάει σε τιμές μονοπωλίου και κλάφτα Χαράλαμπε. Ο ανταγωνισμός έκανε πολύ καλό και οδήγησε τη νόβα να ρίξει τις τιμές εκεί που τις έχει ρίξει και να μην αποτελεί είδος πολυτελείας.

Όπως φαίνεται και από το παιδί που άνοιξε το thread, αυτό που είναι σημαντικό για το ελληνικό κοινό δεν είναι το επίπεδο της Άρσεναλ και της κάθε Άρσεναλ, αλλά η ομάδα του ή η ελληνική ομάδα που παίζει σε ευρώπη ή Ελλάδα, για αυτό έχει ποντάρει εκεί η forthnet. Δεν είναι τυχαίες οι επιλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πέρσι τα ίδια είχε κάνει, είχε βγάλει μια καλή προσφορά για τα ψηφιακά κανάλια της και όλους τους σοβαρούς αγώνες τους έδειχνε σε οποιοδήποτε κανάλι πλην του novasports 1. Μόνο ελληνικό πρωτάθλημα και Τσάμπιονς Λιγκ της έχει μείνει και συνεχίζει να κοροιδεύει τους συνδρομητές της, δε θα λυπηθώ καθόλου που θα την κλείσει ο ΟΤΕ...

Εγω βλέπω ότι η Nova έχει superleague και euroleuague μέχρι το 2017 , chl μέχρι το 2015 , έχει το europa league,ελληνικό πρωτάθλημα μπάσκετ , βόλλευ και αργεντίνικό πρωτάθλημα ..... και από ότι φαίνεται τα έχει πάρει όλα και ο οτε έχει ελάχιστα . Μέχρι το 2017 μάλλον πιο πιθανό είναι να κλείσει ο οτε παρά η nova . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...