Προς το περιεχόμενο

παράπονο στην Nova


TH_boy_20

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το "απ' ό,τι φαίνεται τα έχει πάρει όλα (η nova)" που λες έχει να κάνει με το προσωπικό σου γούστο φίλε μου. "Όλα" αυτά που σου αρέσουν εσένα δλδ (υποκειμενικό). Αν σου αρέσει εσένα να βλέπεις ελληνικό πρωτάθλημα οκ. Αλλά αντικειμενικά δεν τίθεται καν σύγκριση του πακέτου "Premier League + Ισπανία + Γερμανία + Ιταλία + Formula + MotoGP + WRC" με αυτά που αναφέρεις ότι έχει η Nova. Τεράστια ποιοτική διαφορά, χάος. Το μόνο ποιοτικό της Nova, που μπορεί να σταθεί δίπλα τα κορυφαία πρωταθλήματα που έχει ο ΟΤΕ, είναι το CHL (κι αυτό όχι ολόκληρο, μαζί με την Δημόσια Τηλεόραση). Άντε και κανα συν λόγω Ευρωλίγκας.

 

Μπορεί όντως να κλείσει ο ΟΤΕ, αλλά σίγουρα όχι για το λόγο που αναφέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι είδες είχα κάνει παράθεση ....όσο για τη nova τα λέω αυτά γτ συνεχώς κλείνει μακροχρόνιες συμφωνίες στα μεγαλύτερα αθλητικά γεγονότα σε μπάσκετ και ποδόσφαιρο και δείχνει μεγάλη δυναμική . Eyroleague , chl και superleague είναι για μένα αύτα που θέλω να βλέπω όπως και ο περισσότερος κόσμος στην ελλάδα . Αν ζούσαμε στη γερμανία ή κάπου αλλού θα είχαμε άλλες προτιμήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για όποιον ενδιαφέρεται για τα αθλητικά πάντως, βάζει όλα τα novaspors, τώρα που ρίξαν την τιμή στα 20 ευρώ.

Τα ματς του Champions League από μόνα τους είναι αρκετά για να καλύψουν το έξοδο από τις καφετέριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρεται για τα αθλητικά πάντως, βάζει όλα τα novaspors, τώρα που ρίξαν την τιμή στα 20 ευρώ.

Εννοεις οτι με 20 ευρω βαζει καποιος ολα τα τ'αθλητικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεις οτι με 20 ευρω βαζει καποιος ολα τα τ'αθλητικα?

Πρέπει να είσαι συνδρομητής της forthnet στο 3play.

Για μένα που έχω επιλέξει την forthnet σαν πάροχο, κυρίως για λόγω των χρεώσεων στις κλήσεις, το έξτρα ποσό που πρέπει να δώσω για να έχω το αθλητικό πακέτο είναι 20 ευρώ.

Αν, όταν λες, "όλα τα αθλητικά", εννοείς όλα τα novasports, ναι. Όλα περιλαμβάνονται στα 20 ευρώ.

----

Το 3play για όποιον δεν το ξέρει είναι στα 30, αν και δεν νομίζω πως δεν είναι ενήμερα τα μέλη του forum, το γράφω για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και θελουν 20 ευρω για ολα τ'αθλητικα κι εσυ το προτεινεις δηλαδη?

 

Για μ@λ@κες ψαχνουν?

 

Οχι απλα δεν αξιζει........ας μην πω τιποτα πιο βαρυ τωρα. :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει λόγος, αντιδικίας. Νομίζω ότι πάλι θα οδηγηθούμε σε συζητήσεις για το τι είναι καλύτερο, που δεν θα οδηγήσουν πουθενά.

Είναι θέμα προτιμήσεων.

Εμένα είναι ακριβώς αυτό που θέλω. Τις διοργανώσεις των ελληνικών ομάδων και τα διασυλλογικά champions και europa που είναι τοπ. Μπάσκετ δεν πολυβλέπω, αλλά αν ως συνήθως φτάσουν πάλι ελληνικές ομάδες προς το τέλος της διοργάνωσης θα δω και την ευρωλίγκα. Ούτε θα κρίνω ούτε θέλω να με κρίνουν για τις προτιμήσεις μου.

Κάθε μήνα στις καφετέριες έδινα παραπάνω από 20, για superleague και ch l, αγώνες, οπότε ναι το προτείνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως κι εγώ όπως ο φίλος που άνοιξε το thread έχω προτίμηση για τα κινηματογραφικά. Δεν λέω παρακολουθώ μπάλα, αλλά αν έπρεπε να διαλέξω ένα από τα δύο θα διάλεγα τα cinema, ειδικά τώρα που ξεκινάνε και οι σειρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αναρωτηθεί κι άλλες φορές σε παρόμοια topic αλλά δεν έχω πάρει απάντηση...

Ποιος ο λόγος να βάλει κάποιος ΟΤΕ ή Nova με κριτήριο τις ταινίες ή τις σειρές που δείχνουν τα κανάλια τους; Εφόσον υπάρχει το internet (και δε μπορώ να σκεφτώ σπίτι χωρίς internet), απ' όπου κατεβάζεις τα πάντα στην ώρα τους και σε καλύτερη ποιότητα απ' ό,τι θα την δεις στην TV.

 

Ok θέμα προτιμήσεων είναι, όπως λέει κι ο φίλος πιο πάνω, αλλά το συγκεκριμένο δεν έχει λογική. Πεταμένα λεφτά είναι δλδ τα πακέτα με τα κινηματογραφικά ακόμα και 5 ευρώ το πακέτο να τα 'διναν, από τη στιγμή που υπάρχει η free λύση του internet.

 

edit: Βασικά για τους μόνους που μπορώ να σκεφτώ οτι θα ταίριαζε είναι για τίποτα 50άρηδες και πάνω, που παίζει να μην το 'χουν με το internet γενικώς και γουστάρουν να χαλβαδιάζουν τα βράδια μπροστά στην TV. Στη θέση τους κι εγώ θα το σκεφτόμουνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok μιλάω για σπίτια 40άρηδων και κάτω ως επί το πλείστον.. Σε αυτές τις ηλικές είναι και η συντριπτική πλειοψηφία των καθημερινών χρηστών του internet (Ελλήνων και μη) καθώς και των μελών του (παρόντος και μη) forum.

 

Επίσης hundreds is not enough. -_-

 

Τεσπα, έναν αντίλογο στο πιο πάνω ποστ μου, γιατί πραγματικά δε μπορώ να βρω κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok μιλάω για σπίτια 40άρηδων και κάτω ως επί το πλείστον.. Σε αυτές τις ηλικές είναι και η συντριπτική πλειοψηφία των καθημερινών χρηστών του internet (Ελλήνων και μη) καθώς και των μελών του (παρόντος και μη) forum.

 

Επίσης hundreds is not enough. -_-

 

Τεσπα, έναν αντίλογο στο πιο πάνω ποστ μου, γιατί πραγματικά δε μπορώ να βρω κάτι.

 

Διότι δε θέλουν όλοι να κάνουν κάτι παράνομο?

 

Υπάρχει κόσμος ο οποίος ναι μεν γουστάρει ταινίες αλλά δεν έχει πρόβλημα να τις δει 6 μήνες μετά ή πάει πολύ σινεμά και τα βλέπει εκεί και απλά στα συνδρομητικά βλέπει αυτά που δεν πρόλαβε σινεμά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διότι δε θέλουν όλοι να κάνουν κάτι παράνομο? Χμμμ... Για πόσον καιρό άντεξαν / αντέχουν / θα αντέξουν;;; Και με τα σημερινά οικονομικά δεδομένα που ο καθένας μετράει και το 5ευρο;; Κι όταν όοολοι οι γύρω του κάνουν αυτό; κι όταν με 2 κλικ, ξεκούραστα,  παίρνεις κάτι ανώτερο απ' το "νόμιμο" χωρίς να σε κυνηγήσει κανείς;

 

Υπάρχει κόσμος ο οποίος ναι μεν γουστάρει ταινίες αλλά δεν έχει πρόβλημα να τις δει 6 μήνες μετά ή πάει πολύ σινεμά και τα βλέπει εκεί και απλά στα συνδρομητικά βλέπει αυτά που δεν πρόλαβε σινεμά.  Σ' αυτό συμφωνώ, με εξαίρεση το κομμάτι ότι τα βλέπει στα συνδρομητικά. (Aυτός που πάει πολύ cinema, πέρα απ' το κόλλημα που έχει με τη φάση, θέλει να βλέπει συνήθως τις ταινίες με το που θα του δωθεί η ευκαιρία, δλδ εγκαίρως. Οπότε πιο πιθανό μου φαίνεται την ταινία που έχασε στο cinema να την κατεβάσει όταν βγει σε bluray και να την απολαύσει, παρά να περιμένει τη Nova ή τον ΟΤΕ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Διότι δε θέλουν όλοι να κάνουν κάτι παράνομο? Χμμμ... Για πόσον καιρό άντεξαν / αντέχουν / θα αντέξουν;;; Και με τα σημερινά οικονομικά δεδομένα που ο καθένας μετράει και το 5ευρο;; Κι όταν όοολοι οι γύρω του κάνουν αυτό; κι όταν με 2 κλικ, ξεκούραστα,  παίρνεις κάτι ανώτερο απ' το "νόμιμο" χωρίς να σε κυνηγήσει κανείς;

 

Υπάρχει κόσμος ο οποίος ναι μεν γουστάρει ταινίες αλλά δεν έχει πρόβλημα να τις δει 6 μήνες μετά ή πάει πολύ σινεμά και τα βλέπει εκεί και απλά στα συνδρομητικά βλέπει αυτά που δεν πρόλαβε σινεμά.  Σ' αυτό συμφωνώ, με εξαίρεση το κομμάτι ότι τα βλέπει στα συνδρομητικά. (Aυτός που πάει πολύ cinema, πέρα απ' το κόλλημα που έχει με τη φάση, θέλει να βλέπει συνήθως τις ταινίες με το που θα του δωθεί η ευκαιρία, δλδ εγκαίρως. Οπότε πιο πιθανό μου φαίνεται την ταινία που έχασε στο cinema να την κατεβάσει όταν βγει σε bluray και να την απολαύσει, παρά να περιμένει τη Nova ή τον ΟΤΕ).

 

 

Τώρα μπαίνουμε σε άλλου είδους κουβέντα. Δεν υπάρχει θέμα πόσο θα αντέξει κάποιος. Αυτοί που έχουν nova και αντέχουν και προφανώς μπορούν να την πληρώνουν εφόσον την έχουν.

 

Από εκεί και πέρα το "όλοι το κάνουν" και "κανείς δε σε κυνηγάει" δεν το νομιμοποιεί. Δηλαδή επειδή η αστυνομία δε γράφει αυτούς που παρκάρουν μπροστά σε ράμπα αναπήρων πρέπει να παρκάρουμε εκεί?

 

Τώρα στο άλλο σκέλος: εκείνος που αντέχει να πληρώνει Nova ίσως αντέχει και να πάει να το νοικιάσει και να αποφύγει το παράνομο download.

 

To γεγονός πως κάποιος δεν έχει χρήματα δεν του δίνει αυτόματα το δικαίωμα να κάνει το "εύκολο και τσάμπα".

 

Για να μην παρεξηγηθώ δεν αναφέρομαι σε εμένα και στο αν κατεβάζω ή όχι. Απλά προσπάθω να απαντήσω στο ερώτημα που έθεσες πιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...