Προς το περιεχόμενο

Φήμες για εγγραφή βίντεο 4K και μικρό bezel οθόνης στο Galaxy Note III


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

<p>Πάντως παίδες, εγώ ήμουν πάντα fan του iphone, γι'αυτό και με κάθε αλλαγή το άλλαζα με το νέο. Ξεκίνησα από το πρώτο, πήρα το 2ο, το 3, το 3GS και σταμάτησα στο 4. Δε περίμενα το 5άρι να μείνει τόσο πίσω από τον ανταγωνισμό, καθώς ακι το iOS να μείνει τόσο πίσω από το android.</p>

<p>Ένα παράδειγμα είναι οτί εδώ και χρόνια, το android έχει στο notification center του, κουμπιά για να κλείνει το wifi, 3G, κτλ.</p>

<p>Στο iOS, μόνο με jailbreak.</p>

<p>Για να μην πούμε για την απουσία ραδιοφώνου και το άχρηστο bluetooth.</p>

<p> </p>

<p>Επίσης λέτε οτί lagάρει το S4.</p>

<p>Εγώ έχω πλέον το S3 και δε μου έχει κολήσει η lagάρει ποτέ και είναι μακράν πιο γρήγορο από το iphone 4. Επίσης έχω διαπιστώσει μεγάλη διαφορά και στα γραφικά.</p>

<p> </p>

<p>Πέραν τούτου και για να μη ξεφύγω από το θέμα, το περιμένω το νέο note, γιατί μόνο μπροστά πλέον μπορώ να πάω και δε μπορώ να φανταστώ να ξαναπηγαίνω στο iphone ποτέ πια.</p>

<p> </p>

<p>Αν συνεχίσει έτσι η Samsung (και όχι μόνο η Samsung), θα φτάσει εκέι που ήταν η apple μέχρι και το iphone 4. Ήδη έχει φάει το μίσο μερίδιο της αγοράς.</p>

<p>Ο κόσμος θέλει εξέληξη και όχι fingerprint unlock και φρουφρου. Η Samsung φαίνεται να το έχει πιάσει.</p>

 

Το S3 δεν σου λαγκάρει και είναι και πιο γρήγορο από το iPhone 4; Τι, κλειστό το έχεις όλη μέρα; Όχι μόνο λαγκάρει, αλλά κάνει redraw κάθε 2 κλεισίματα εφαρμογών... Κι αυτό με κάθε TW που υπάρχει κι έχω περάσει. Μόνο με pure android σώζεται η κατάσταση αλλά για την προσωπική μου αισθητική είναι πολύ άσχημο και απορρίπτεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Παντως επειδη μιλαμε για την σειρα Note πρεπει ολοι να καταλαβουν οτι εδω και παρα πολυ καιρο ειναι μια κατηγορια μονο του αφου οι ανταγωνιστες απλα.....δεν υπαρχουν..

Παντως παλι η sammy θα καθορισει τα specs για το επομενο

διαστημα...τωρα αν ειναι χρησιμα ή οχι δεν μπορει να απαντησει κανενας απο μας αφου εχουμε Ολοι εχουμε την ιδια αρρωστια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλετε να συγκρίνετε το αν λαγκάρει ένα Android σε σχέση με ένα iPhone, να το κάνετε υπό τις ίδιες συνθήκες:
Σβήστε όλα τα widgets του Android και σκοτώστε όλα τα background tasks που καταγράφουν πχ την κατανάλωση της μπαταρίας ή το Data Traffic. Και μετά το συγκρίνετε με το springboard στο οποίο συμβαίνει ό,τι και στο Appdrawer των Android: Απολύτως τίποτα.

Όχι το iPhone να κάθεται και το Android να ενημερώνει καιρό, RSS Feeds, news, live background και ό,τι άλλο μπορείς να φανταστείς.

Στο θέμα μας: Ως ευτυχισμένος χρήστης του Note II το περιμένω με ανυπομονησία. Τα 4Κ άχρηστα κατά τη γνώμη μου. Οι λόγοι πολλοί, και μάλλον αρκετά τεχνικοί για να επεκταθούμε. Το μικρό bezel ευπρόσδεκτο φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το S3 δεν σου λαγκάρει και είναι και πιο γρήγορο από το iPhone 4; Τι, κλειστό το έχεις όλη μέρα; Όχι μόνο λαγκάρει, αλλά κάνει redraw κάθε 2 κλεισίματα εφαρμογών... Κι αυτό με κάθε TW που υπάρχει κι έχω περάσει. Μόνο με pure android σώζεται η κατάσταση αλλά για την προσωπική μου αισθητική είναι πολύ άσχημο και απορρίπτεται.

Το 4αρι δεν είναι και τόσο γρήγορο όσο το θυμάστε μερικοί και είναι παρωδία να το συγκρίνετε με τετραπύρινη συσκευή
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πρέπει να είμαι προγραμματιστής ή geek για να δω ένα λειτουργικό να δουλεύει σωστά; Το pure android γιατί δεν είναι έτσι χάλια; Μην ψάχνουμε δικαιολογίες, καλά-χρυσά πάμπολλα μοντέλα με Android, ένα από αυτά έχω κι εγώ, αλλά δεν είναι τυχαίο που το βάρος στο marketing πέφτει στα specs. Ευτυχώς η κατάσταση έχει βελτιωθεί αρκετά με το JB.

 

Στο θέμα μας, προσωπικά θεωρώ το Note 2 ίσως την καλύτερη συσκευή android του περασμένου χρόνου και περιμένω να βγάλει κάτι πολύ καλό η Samsung, ειδικά μετά το κράξιμο που έπεσε για το S4.

 

Το 4αρι δεν είναι και τόσο γρήγορο όσο το θυμάστε μερικοί και είναι παρωδία να το συγκρίνετε με τετραπύρινη συσκευή

 

Βασικά παρωδία είναι το πως σέρνονται μερικές τετραπύρινες συσκευές :-Ρ

 

Δεν γενικεύω, καθώς μερικές διπύρινες συσκευές πηγαίνουν αναπάντεχα καλά, όπως το Xperia P π.χ. που το θεωρώ το καλύτερο vfm του 2012. Και εξακολουθεί να είναι κινητάρα για 180€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι δε θα διαφωνήσω μαζί σου, το έχω πει άλλωστε ότι το gs3 τρώει κάτι αδικαιολόγητα κολλήματα (με το gs4 δεν έχω εμπειρία), αλλά σε κάποια πράγματα όπως στο browsing για παράδειγμα δείχνει τη δύναμή του σε σχέση με ένα μονοπύρηνο, όποιο κι αν είναι αυτό 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεε.... ? λαγκάρει το S4? μήπως εννοεις το S3?  γιατι το S4 οχι απλά ΔΕΝ λαγκάρει αλλά είναι βελούδο σκέτο... και έχει 600αρι... σκέψου το Note 3 με τον 800αρι... δες το λίγο το θέμα γτ ακόμα και χρήστες του Iphone λένε οτι δεν μπορούν πλέον να δούνε διαφορά... εκτός και αν ΔΕΝ το είχες ποτε στα χέρια σου σαν συσκευή και το επαιξες λίγο σε κανα κατάστημα κινητής που θα το είχαν κάνει μπορδελο... :)

Η μόνιμη δικαιολογία των android smartphones. Και ναι στο μαγαζί είναι που πρέπει να τρέχει σαν αστέρι το κινητό γιατί εκεί θα το δώ. Και γιατί τα android smartphones στα μαγαζιά γίνονται μπουρδέλα  ενώ όποιο iphone ή wp8 δεις πάει μια χαρά γρήγορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nforgiven έδωσες την τέλεια απάντηση στην σύγκριση ταχύτητας και lag! Παιδιά είναι ολοφάνερο ότι είστε haters της samsung! Είναι δυνατόν να λέτε ότι λαγκάρει το s3 και πόσο μάλλον το s4? Μιλάω εκ πείρας πάντα! Κάτοχος του s4 και πρώην κάτοχος s3! 
Προσωπικά προτιμώ android παιδιά! Και θα πήγαινα και σε w8! Για το ios μου φαίνεται τελείως βαρετό και μου σπάει τα νεύρα! Το έχει ο αδερφός μου και το έχω δουλέψει πολύ. Τρώει και το 4s μερικά λαγκαρίσματα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω 2 galaxy s3 ,1 εγω και ενα η γυναικα μου ,το δικο μου λαγκαρει λιγο γιατι ειναι μονιμως τιγκα η ραμ λογω 35363637 εφαρμογων που εχω ανοιχτες.

Της γυναικας μου παλι δεν κολλαει ποτε.ειχαμε παλια και οι 2  iphone 3gs .Το λειτουργικο ειναι ετη φωτος καλυτερο πολυ παραμετροποιησιμο και χωρις να σου ζηταει να πληρωσεις για τον αερα που αναπνεεις .Η μεγαλη οθονη και ο τουμπανο επεξεργαστης το κανουν πραγματικο εργαλειο Το εχω ερωτευθει το ιδιο και η γυναικα μου,  μου εχει λυσει τα χερια δεν ξαναπαρνω iphone με την καμια ομως.

Ειχαν πεσει στα χερια μου και νεοτερα 4 και 4s παλι την ιδια γνωμη ειχα.

Επισης φιλος μου λογω δουλειας εχει note2 και iphone 5 και εχει ακριβως την ιδια αποψη με μενα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέσανε τα fanboys να φαγωθούνε..!

 

Καλό το iPhone αλλά ως εκεί. Τεσσάρα οθόνη είχε το galaxy S μου πριν 3 χρόνια. Που πας ρε Apple το 2013-2014; Μήπως κοροϊδεύεις τον κόσμο..Ας το πάρουν αυτοί που θέλουν να έχουν κινητό με άσπρα ακουστικά και louis vuitton θήκη. Επίσης ως επί το πλείστον αυτοί που ασχολούμαστε με την τεχνολογία μόνο iPhone δεν έχουμε. Ο κάθε χωριάταρος και η κάθε γκόμενα πήρε iPhone 4/4S μετά από 2 χρόνια και νομίζει ότι πήρε διαστημόπλοιο..

 

Ας μη μιλήσουμε για specs και λειτουργικό. Ο καθένας βλέπει και κρίνει. Με custom rom και google edition όποιος πει ότι το τέρας S4 κολλάει είναι προκατειλημμένος. Αν θέλεις να μπαίνεις κανένα facebook, να βγάζεις άθλιες φωτογραφίες και να το παίζεις μούρη, πάρε iPhone. Αν θες να περνάς custom rom, να έχεις 5άρα full HD κτλ παίρνεις κάτι άλλο. Αν βαρεθώ άντε ίσως πάρω iPhone..μακάρι να το έβγαζε με μεγαλύτερη οθόνη και καλύτερα specs. Αλλά..

 

Και μην ακούσω για ποιότητα κατασκευής κτλ. Κινητό είναι όχι αυτοκίνητο. Το κρατάς 1 χρόνο άντε 2 και παίρνεις άλλο. Τι θα το κάνεις το αλουμίνιο θα το λιώσεις ή θα το πουλήσεις για scrap; Βέβαια καλό είναι προς θεού αλλά πολλά τα λεφτά..

 

1 κινητό το χρόνο βγάζει η apple και μέχρι και σε αυτό μαλακίες κάνει. Μέχρι και το 3GS ήταν μπροστά. Μετά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...